Kuncewiczówka zaprasza… Kuncewiczówka zaprasza…

14 lutego w Domu Kuncewiczów Walentynki nie tylko zakochanych. Warto jednak przyjść z osobą towarzyszącą, bo bilet wstępu dla par kosztuje zaledwie 1 zł/os. Co poza tym?

O godz. 11.00 rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie połączone z opowieścią o miłościach Marii Kuncewiczowej. Nie będzie to tylko historia jej małżeństwa z Jerzym Kuncewiczem.

O 13.00 w sali edukacyjnej można będzie  wspólnie wykonać kartki walentynkowe metodą kolażu.

Od 14 lutego do 18 lutego w Domu Kuncewiczów będzie można też będzie wykonać zdjęcia w specjalnej okolicznościowej ramce.

Na koniec super wydarzenie! Innymi słowy :

PIANIŚCI KONKURSÓW IM. ADAMA HARASIEWICZA 2023-2024

Kazimierz Dolny znalazł się na trasie koncertowej „PIANIŚCI KONKURSÓW IM. ADAMA HARASIEWICZA 2023-2024”. Wydarzenie dotyczy zaledwie 7 koncertów w instytucjach promujących kulturę muzyczną.

W tej prestiżowej grupie jest Dom Kuncewiczów!  Z ogromną radością zaprasza wszystkich melomanów na koncert, który odbędzie się 17 lutego o godz. 17.00.

Publiczności zaprezentują się młodzi pianiści: Milana Biały, Maciej Bieńkowski, Aleksandra Dzieża, Alicja Furmańczyk, Ewa Gałwiaczek, Hanna Knebel, Ignacy Słabiak, Tomasz Widłak, Julia Willner-Paster.

Kierownictwo artystyczne cyklu i prowadzenie koncertów – dr Aneta Teichman.

            Głównym organizatorem cyklu jest Fundacja Pianistyki Polskiej przy współpracy Muzeum w Łowiczu, Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu, Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach.

Cykl został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronatem artystycznym Maestro Adama HARASIEWICZA.

 

Wstęp na koncert wolny.

 

Przypominamy także o dwóch wystawach czasowych, prezentowanych w Domu Kuncewiczów

  • Wystawa Agaty i Agnieszki Gruszeckich „ Dwie palety-dwa spojrzenia”

Agata Gruszecka urodziła się w 1999 roku w Lublinie. W 2019 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Obecnie studiuje na Politechnice Lubelskiej, na kierunku Architektura. Do twórczości artystycznej inspiruje ją krajobraz, który interpretuje w syntetyczny sposób. Efektem są pejzaże powstające głównie w technice olejnej oraz akwarele.

Agnieszka Gruszecka urodziła się w 1971 roku w Lublinie. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Ulubione techniki malarskie jakimi się posługuje to technika olejna, akryl i rysunek. Maluje pejzaż, wedutę, kwiaty oraz martwą naturę. Uczestniczy w plenerach malarskich, a jej obrazy prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace Agnieszki Gruszeckiej znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Wraz z mężem prowadzi Galerię „Kolor” w Kazimierzu Dolnym.

 

  • Wystawa „Kazimierskie zapatrzenia” Piotra Makowskiego

W pokoju Witolda prezentujemy część wystawy fotograficznej towarzyszącej projektowi „Nasze Serce jest zielone”, realizowanego jesienią 2023 r. przez Dom Kuncewiczów w ramach działania „Bardzo Młoda Kultura”. Autorem zdjęć fauny i flory okolic Kazimierza Dolnego jest nasz kolega, Piotr Makowski. Zdjęcia pana Piotra oddział Dom Kuncewiczów wykorzystuje jako ilustrację wiadomości zamieszczanych na blogu www.narynkuusiascwkazimierzu.pl oraz profilach społecznościowych oddziału – na Facebooku i Instagramie. Fotografie prezentują nie tylko urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego, ale także bogactwa świata przyrodniczego tych okolic.

Ważna informacja dla pasjonatów fotografii i przygody – spacer z autorem wystawy, Piotrem Makowskim mniej uczęszczanymi trasami Kazimierza odbędzie się 21 lutego o godz.11.00. Zapraszamy!