Młode Dinozaury Młode Dinozaury

Jest Młody Dinozaur 2014

W Tłusty Czwartek lubelscy dziennikarze nie tylko jedzą pączki i przy okazji raczą się swoim towarzystwem, ale przede wszystkim (i to od 16 lat ) do grona Młodych Dinozaurów przyjmują kolejnego. To już taka tradycja.

Tym razem socjeta dziennikarska spotkała się w Bohemie Hotelu EUROPA. Nie po raz pierwszy tutaj, bo wielu to gościnne miejsce sobie szczególnie upodobało. Kapituła Lubelskiego Oddziału SDRP tytuł Młodego Dinozaura 2014 przyznała tym razem Witoldowi Miszczakowi. Od 1972 r. członkowi lubelskiej rodziny radiowej.

Dziennikarze, od wielu lat rzec by można ci sami, prawdziwi, bawili się świetnie. Najlepiej zdecydowanie laureat – Witek Miszczak. Nagrodę dziennikarską przyznawaną kreatywnym seniorom dziennikarzom, cieszącym się dużą popularnością w środowisku przyjął w dosłownym tego słowa znaczeniu śpiewająco. Sprowokowała to utalentowana wokalistka zespołu G.A.T.E. Agnieszka Wiechnik. Zarazem gość specjalny tego spotkania (dodam – przeze mnie osobiście na tłustoczwartkowe spotkanie zaproszona jako niespodzianka dla Dinozaura). Były brawa i bisy, bo wokalistka posiada piękny głos, a i wszystkie inne walory. Współpracowała z gwiazdami tej miary , jak Beata Kozidrak, Artur Gadowski, Kasia Cerekwicka, Piotr Cugowski, Kuba Badach. Itd., itd. Obecnie uczy śpiewu inne utalentowane wokalnie osoby w Szkole Muzycznej Yamacha.

Duet jazzujący: Agnieszka Witek wypadł na bis. Teraz pora na najważniejsze. Stosowną do tytułu Młodego Dinozaura 2014 laudację wygłosiła radiowa koleżanka Witolda Tadeusza Miszczaka, Kazimiera Błażewicz-Izdebska. Zadziwiła wiedza na temat laureata. Z laudacji wynikało wprost, że w osobie Witka Miszczaka lubelska Rozgłośnia zyskała fana jazzu i popularyzatora muzyki Nowego Orleanu jednocześnie Program Jazz i Jazzmeni. Animatora Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych. Działacza Związków Zawodowych i Stowarzyszeń Dziennikarskich.

Z inicjatywy Witka Miszczaka powołany został Syndykat Dziennikarzy Polskich. Był jego honorowym prezesem. W Radiu zawodowo doszedł do stanowiska redaktora naczelnego. Po rozwodzie Komitetu ds. Radia i Telewizji wybrał Telewizję. Redakcję sportową. Tutaj zyskał popularność jako komentator i sprawozdawca. Fan tenisa. Zawsze wierny pozostawał swojej ukochanej muzyce. Jego płytowo odtworzona muzyka stanowiła tło dla tłustoczwartkowej uroczystości w Bohemie.

Tytuł Młodego Dinozaura 2014 wyraźnie uskrzydlił Witka Miszczaka. Nie krył i zaskoczenia, i radości. Najbardziej było to widoczne podczas odbierania gratulacji od Zarządu Stowarzyszenia, Kolegów z Radia, uścisków żurnalistów.

Przy akompaniamencie akordeonu (Jerzy Jabłonka z Puław tradycyjnie jest gościem lubelskich dzinnikarzy), wszyscy goście raczyli się darami stołu ufundowanymi przez Lubelski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Jego prezes, Stanisław Wojnarowicz jednocześnie gospodarz spotkania w tzw. okazjonalnym powitaniu zapowiedział wydanie po długich latach oczekiwań Słownika Lubelskich Dziennikarzy. Czekamy

Reasumując – po raz kolejny bawiono się w Europie we własnym, dziennikarskim sosie długo i doskonale. Była to zarazem jedna z nielicznych okazji dziennikarskiej integracji.

Grażyna Hryniewska

Dinozaury 01

Dinozaury 02

Dinozaury 03