Być kobietą Być kobietą

styllrom - pokaz 056styllrom - pokaz 055

Godziny nocne w lubelskiej Galerii Olimp. Wokół schodów wyraźne ożywienie. Na dole, przestrzeń od schodów począwszy aż do okazjonalnie zaaranżowonej sceny wypełniają rzędy krzeseł. Bliżej godziny 21-ej wszystkie miejsca są już zajęte. Za moment na wbiegu pojawią się nietypowe modelki. W tę rolę bowiem już po raz drugi wcielą się kobiety biznesu województwa lubelskiego. Kobiety wielkich serc. W celach charytatywnych. W odpowiedzi na apel Stowarzyszenia „Jesteśmy Kroplą”. Kroplą , która i tym razem ma się przerodzić w deszcz obfitości na rzecz niepełnosprawnego chłopca.

styllrom - pokaz 049styllrom - pokaz 053styllrom - pokaz 051 styllrom - pokaz 063styllrom - pokaz 054

Pora najwyższa powiedzieć, że wspomniane Stowarzyszenie , reprezentowane w Olimpie przez Agnieszkę Szczebiot, wiceprezes „Jesteśmy Kroplą”, w związku z wymiernym w złotówkach sukcesem poprzedniego pokazu, mającego miejsce w Restauracji Pałacowej w Wierzchowiskach, w tym roku postanowiło zorganizować jego drugą edycję. Tym razem modelki wystąpiły w strojach znanej lubelskiej projektantki, p. Marzeny Efir.  Były brawa, a i chętnych zakupu m.in. licytowanej potem jednej z kreacji było wielu. Tak znalazły się bezcenne złotówki na wyznaczony cel charytatywny. Trafią do podopiecznego Fundacj Dzieciomj „Zdążyć z pomocą” Wiktora Samuela Kondratiuka (KRS 0000037904 ,nr subkonta 6321).

Ciepłą atmosferę pokazu podniosły dwukrotnie młode talenty muzyczne. Wokalistki ze Szkoły Muzycznej Yamacha łącznie z prowadzącą ją Agnieszką Wiechnik. Wokalistką zespołu G.A.T.E. One śpiewały i to jak pieknie śpiewały dla Wiktora przede wszystkim .

Przed pokazem zorganizowany został „Piknik z kinem letnim przed Olimpem”. Jego adresatem byli najmłodsi mieszkańcy naszego województwa. Osoby z  niepełnosprawnością, które poprzez zabawę mogły się zintegrować. Uczyć siebie, ale i inne dzieci wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

styllrom - pokaz 066