Emilia Bochińska w koronie Emilia Bochińska w koronie

miss2

Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego 2015

           Emilia Bochińska z Kijan

Któż mógł zwyciężyć w konkursie na Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego 2015 jeśli nie dziewczyna rodem z Kijan, gdzie odbywały się tegoroczne dożynki powiatu łęczyńskiego? A mógł, bo w przypadku trzech z grona ośmiu wybranych miss – Emilii Bochińskiej  z Kijan, Magdy Palmi z Ludwina czy Anny Michalskiej z Ludwina głosy pięcioosobowego jury pod przewodnictwem Pawła Wolińskiego były bardzo zbliżone. Różnice dotyczyły od kilku do kilkunastu punktów. Jednak diadem głównej miss spoczął na czole – Emilii Bochińskiej, 20-letniej studentce Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Lubelskiej. Ciemnowłosej, Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego 2015 przekazała pszenno włosa Magda Chomiuk.  

 Obecnie panująca Miss od pierwszej prezentacji – w stroju ludowym poprzez kostium kąpielowy i strój wieczorowy zbierała największe brawa od publiczności. W efekcie zdobyła również i tytuł Miss Publiczności. Z aplauzem spotkały się też jej odpowiedzi na wylosowane pytania. Dzięki temu wiemy, że na pewno mając trzy rzeczy do wyboru, do torebki włożyłaby – telefon, klucze oraz szminkę. Natomiast gdyby miała zostać aktorką najchętniej grywałaby w komediach romantycznych.

Aplauz publiczności przerodził się potem w jeszcze jeden wyróżniający tytuł dla Emilii Bochińskiej – Miss Publiczności.

Co może dziwić w wyglądzie aktualnej Miss Dożynek, która raczej kojarzy się zwykle z obfitością plonów, blond włosami czyli typowo słowiańską urodą? Przede wszystkim wiotkość jej  sylwetki. Tradycyjnie przypisywana ona jest jednak trzcinom, a tych na Pojezierzu Łęczyńsko -Włodowskim najwięcej!

jnSd_W strojach wszyst.W kostiumachmiss grupamiss

Teraz słów kilka o  pozostałych Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego 2015. Tytuł pierwszej wicemiss przypadł w udziale 17-letniej Magdzie Palmi z Ludwina. Uczennicy III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Drugiej Wicemiss natomiast najmłodszej uczestniczce dożynkowego konkursu, 15-letniej gimnazjalistce z Ludwina –  Annie Michalskiej. Jej młodzieńczy urok zauważyli również internauci stąd  i drugi tytuł – Miss Internautów.

Nie obyło się tym razem bez tytułu komplementarnego – Miss Wdzięku. Zdobyła go 17-letnia Anna Kosowska z Zakrzowa.

W ślad za tytułami posypały się hojne nagrody. Wręczał je osobiście Starosta Ryszard Cholewa oraz sponsorzy konkursu . A, że  były to wybory Miss Dożynek w wiązankach kwiatów wręczanych miss dominowały słoneczniki. W pełni oddawały radosną atmosferę powiatowego, dożynkowego święta.dożynki 026 dożynki 017

                                                                        Tekst: Grażyna Hryniewska

                                                                         Foto: Joanna Cap