Niepodległościowy obelisk w Kozłówce Niepodległościowy obelisk w Kozłówce

Kozłówka w oblężeniu

Pałac Zamoyskich w Kozłówce przeżywał ostatnio prawdziwe oblężenie. Spowodował je Dzień Otwartych Drzwi, umożliwiający nie tylko nie limitowane czasowo przebywanie na pałacowych salonach, ale i obejrzenie okazjonalnych wystaw oraz stałych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja dotycząca Legionów Marszałka Piłsudskiego ze zbiorów kolekcjonera – Andrzeja Madejskiego. Niespodzianką była szansa posłuchania gry na pianoli oraz pianomelodikonie. 

wys

Obecnie jest nowa atrakcja- kamienny postument w kształcie walca, ufundowany przez Adama i Marię Zamoyskich z okazji X-lecia Odrodzenia Zjednoczonej Polski.

Kozlowka_obelisk_4_AFL_2013

5

1 3

 

2

Warto wykorzystać sprzyjającą aurę i chociażby z racji obelisku zajrzeć do przypałacowego parku w Kozłówce. Niepodległościowy obelisk znajduje się tuż przy parkanie. O tej porze roku Jest dobrze widoczny z drogi wiodącej do Kozłówki przez Skrobów.

O obelisku wie naprawdę niewiele osób. Z racji listopada, kiedy niepodległość Polski  radośnie fetujemy z patriotyzmem w sercach , do Kozłówki warto się wybrać tym bardziej. Drugi powód – wkrótce koniec sezonu jego zwiedzania. Jak zwykle zapadnie w tradycyjny, konserwatorski, „zimowy sen”.

4