REPERTUAR TEATRU MUZYCZNEGO – LUBLIN REPERTUAR TEATRU MUZYCZNEGO – LUBLIN

          Zaśpiewaj w Teatrze! Kogo Szukamy? Głosów męskich (bas, baryton, tenor) z prezencją i zacięciem scenicznym.111 20160115_PJ1_1683 (3)

                                                Czego wymagamy od kandydatów?

  • predyspozycji głosowych i aktorskich,
  • przygotowania muzycznego,
  • doświadczenia chóralnego,
  • dyspozycyjności.
  •                                                            Co oferujemy?
  • atrakcyjną pracę sceniczną wprofesjonalnym teatrze,
  • możliwość rozwoju,
  • pracę na pełen etat lub umowę o dzieło,
  • kontakty z wybitnymi artystami,
  • zdobycie doświadczenia w pracy artystycznej.
  •                               Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojego CV na                                 adres: sekretariat@teatrmuzyczny.eu lub na adres                                                 korespondencyjny Teatru. 
  •                               Z wybranymi osobami skontaktujemy się w celu umówienia                                 się na przesłuchanie. Kandydat wówczas ma zaprezentować                                 jeden utwór muzyczny w języku polskim.
  •                              O zakończeniu naboru będzie decydować ilość zgłoszeń. O                                   przesłuchaniach – ich kolejność.

————————————————————————————————————————-

                                        REPERTUAR

      LUTY 2016

TRZY RAZY PIAF 06

„TRZY RAZY PIAF”

Premiera: 14-03-2015 18:00
Reżyseria i inscenizacja: Artur Barciś, Kierownictwo muzyczne: Piotr Wijatkowski, Asystent kostiumograf: Magdalena Kolary, Asystent scenograf: Dariusz Jabłoński, Cezary Kowalski
Spektakl muzyczny opowiedziany piosenkami Edith Piaf w reżyserii Artura Barcisia. W artystkę wcielają się trzy aktorki, które reprezentują trzy fazy burzliwego życia francuskiej piosenkarki (Piaf kolejno Młoda, Zakochana i Zmęczona). Poprzez nastrój budowany kolejnymi tekstami w ujmujących polskich tłumaczeniach Marcina Sosnowskiego, Andrzeja Ozgi, Hanny Szczerkowskiej, Jerzego Menela i Wojciecha Młynarskiego  oraz oprawą dźwiękowo-wizualną, scena przeobrazi się w jedną z francuskich kawiarni, wśród zgiełku których rozwijała się kariera jednaj z najbardziej wyrazistych postaci francuskiej i światowej kultury.
Role kolejnych wcieleń Edith Piaf zagrają artystki wyłonione w ogólnopolskim castingu: Anita Kostyńska, Patrycja Zywert-Szypka i Anna Świetlicka.

27 lutego godz. 18:00 i 28 lutego godz. 17:00

Bilety: 40-75 zł

Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Kontakt: Dział sprzedaży i promocji

tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25

Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

 

                         Marzec 2016

image003

“CALINECZKA”

Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz; Scenografia i kostiumy: Ireneusz Salwa; Choreografia: Marcin Marzec; Muzyka: Janusz Baca i Mirosław Korbut; Przygotowanie wokalne: Zofia Bernatowicz; Kierownictwo Muzyczne: Janusz Baca, Zofia Bernatowicz; Asystent reżysera: Iwona Jarzyna Manel; Asystent choreografa: Beata Kamińska

Baśnie Andersena ujmują, zawierają głęboki sens humanistyczny i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Wszyscy przecież znamy: Brzydkie kaczątko, Księżniczkę na ziarnku grochu, Królową śniegu i wiele innych cudownych bajek autorstwa tego wspaniałego baśniopisarza.

Młody Widzu !!!

Przygotuj się na wspaniałą podróż i zapierające dech w piersiach przygody maleńkiej dziewczynki i jej przyjaciół w magicznym świecie przyrody. Otóż w tajemniczych okolicznościach pojawia się maleńka Calineczka, która staje się radością pewnej starszej Pani. Piękny kwiat nenufaru służy jej za kołyskę, błękitne płatki fiołków zastępują materac, a płatek róży – kołdrę. Marzeniem Calineczki jest kraina elfów, lecz w trakcie swojej podróży, zostaje porwana przez rodzinę muzykujących żab „Trio skrzek”, a następnie trafia do „Rewii szczypawek”. W trakcie swojej wędrówki napotyka mysz, kreta i wiele innych ciekawych postaci. Jaki los czeka piękną dziewczynkę, komu przypadnie do gustu? …zobaczymy już wkrótce, na scenie teatru! Ta przepełniona muzyką i śpiewem opowieść zapewni całej Twojej rodzinie doskonałą zabawę i udowodni, że nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów i stać się kimś naprawdę wyjątkowym.

Główne role zgrają dzieci, wybrane w drodze castingu, na scenie zobaczymy także solistów, chór, balet oraz orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie

2 i 3 marca godz. 11:00 
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, b
ilety : 25-30 zł
Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

image004

“BARON CYGAŃSKI”

Reżyseria i inscenizacja: Zbigniew Czeski, Kierownictwo Muzyczne: Jacek Boniecki, Scenografia: Liliana Jankowska, Choreografia: Henryk Rutkowski, Przygotowanie chóru: Zofia Bernatowicz

To z pewnością najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło J. Straussa. Historia pięknej cyganki – Saffi i jej miłości do węgierskiego szlachcica-Barinkaya, stała się inspiracją dla wielu pięknych melodii oraz malowniczych scenerii. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, humor z refleksją, wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami a muzyka J.Straussa nie wymaga rekomendacji.

W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra)

4 i 5 marca godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, bilety : 45-70 zł

Kontakt: Dział sprzedaży i promocji

tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25

Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

 

image005“PINOKIO”

Reżyseria: Jerzy Turowicz, Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Scenografia: Ireneusz Salwa, Choreografia: Marcin Marzec, Muzyka: Janusz Baca

Zapraszamy młodych widzów do świata bajek. Muzyczna wersja Pinokia w reżyserii Jerzego Turowicza, na motywach powieści C. Collodiego to magiczne widowisko. Drewniany pajac podczas wędrówki po ucieczce od swojego kreatora – cieśli Dżepetta – spotyka parę zachłannych cwaniaków – lisa i kota, zostaje pochwycony i wzięty na smycz przez krewkiego chłopa, zatrudniony do teatru mistrza Ogniojada i ląduje w przepastnym brzuchu ogromnego wieloryba, by w końcu wrócić do domu i zmienić się w prawdziwego chłopca. Barwność i różnorodność scenografii, dynamika, piękne melodie i wymyślne kostiumy sprawiają, że każdorazowo młodzi widzowie zachwycają się bajką i żywiołowo reagują na kolejne przygody małego Pinokia.

Walory edukacyjne widowiska docenili nauczyciele lubelskich szkół, którzy każdego roku powracają do Teatru Muzycznego z kolejnymi rocznikami uczniów.

9 i 10 marca godz. 11:00 
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety : 25-30 zł
Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

image006

“PORWANIE SABINEK”

Reżyseria i inscenizacja: Daniel Kustosik, Kierownictwo muzyczne: Andrzej Knap, Scenografia i kostiumy: Anna Adamek, Aranżacja: Janusz Baca, Asystent reżysera: Tomasz Janczak, Asystent scenografa: Magdalena Kolary, Autorzy: Franz i Paul Schonthan, Adaptacja: Julian Tuwim, Muzyka: Tadeusz Sygietyński. 

W mieszkaniu panuje względny porządek (żona Ernestyna w sanatorium, ale pokojówka Weronika na posterunku). Profesor języków starożytnych Paweł Owidowicz nie ma zielonego pojęcia o tym, że w ciągu kilku dni jego całe profesorskie życie stanie na głowie. To, o czym Paweł Owidowicz wie doskonale, to stan jego portfela, który od pewnego czasu prowokuje go do refleksji o przemijaniu i kruchości życia.

Paweł Owidowicz jest szacownym obywatelem, dlatego to w jego właśnie drzwiach staje dyrektor Strzyga-Strzycki z osobistym zaproszeniem na spektakl swojego teatru, który właśnie zawitał do miasta. Dowiadując się, że profesor jest autorem niepublikowanej sztuki „Porwanie Sabinek” postanawia ją natychmiast wyreżyserować i wystawić jej prapremierę w ciągu tygodnia. Odurzony spodziewaną sławą, bogactwem i uznaniem profesor zapomina o ostrożności i skromności – zgadza się na inscenizację. Jest tylko pewien mały szkopuł – żona Pawła Owidowicza nie jest – mówiąc delikatnie – do teatru przekonana. Właściwie teatru nienawidzi oraz nim gardzi. Ponieważ Ernestyna niespodziewanie wraca z Krynicy, sprawa schodzi na poziom konspiracyjny.

Dalsze perypetie, to już parada dowcipu sytuacyjnego i literackiego. Mieszanka ambicji literackich okraszona zawiłościami rodzinnymi (Karol i chorobliwie zazdrosna Madzia) i towarzyskimi (stary znajomy Gromski i jego marnotrawny syn Emil, w którym kocha się – a jakże! – córka profesora Anulka). O tej sytuacji powiedzieć humor to mało, tu trzeba powiedzieć Tuwim!

Zapraszamy na zwariowaną komedię ze starożytnością w tle, w której pokojówka poprawia wypracowania z łaciny, a łacina dla odmiany nikogo nie obraża. Poglądowa lekcja nowoczesnej bankowości pod tytułem: Ile razy można pożyczyć to samo pięćset koron – GRATIS!

12 marca godz. 18.00 oraz 13 marca godz. 17.00, scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, bilety: 40-60 zł

Kontakt: Dział sprzedaży i promocji

tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25

Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

image007

“KOT W BUTACH”

Inscenizacja i reżyseria: Jerzy Turowicz, Muzyka: Janusz Baca, Kierownictwo Muzyczne: Piotr Wujtewicz, Choreografia: Izabela Krupka.
Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność, będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a kot… łapie myszy w królestwie.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.

W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.

15 i 16 marca godz. 11:00 
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5. b
ilety : 25-30 zł
Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

image008

“PHANTOM – UPIÓR W OPERZE”

Choreografia: Violetta Suska, Przygotowanie Chóru: Agnieszka Tyrawska-Kopeć, Asystent Kierownika Muzycznego: Szymon Makowski, Asystent scenografa: Anna Adamek, Asystent reżysera: AndrzMuzyka: Maury Yeston, Libretto: Arthur Kopit, Reżyseria: Daniel Kustosik, Kierownictwo Muzyczne: Andrzej Knap, Scenografia i kostiumy: Mariusz Napierała, ANDRZEJ Witlewski.

Christine to samorodna artystka, której wspaniałą karierę wróży Hrabia Philipp de Chandon – protektor i mecenas Opery Paryskiej. W tym samym czasie kierownictwo opery przejmuje nowy zarządca, który decyzje podejmuje do spółki z divą operową wątpliwego wdzięku – Carlottą. Przysłana na przesłuchanie przez hrabiego Christine dostaje od Carlotty ledwo posadę garderobianej, jednak przyjmuje propozycję z ogromną wdzięcznością i pokorą. W zaciszu garderoby nuci swym pięknym głosem melodię, która dociera do Eryka. Ten zachwycony postanawia oszlifować ten wokalny diament. Lekcje idą tak dobrze, że po niedługim czasie Christine jest gotowa na przesłuchanie, jednak możliwe jest to – pod nowymi rządami w operze – jedynie w pobliskim bistro. Za wstawiennictwem Hrabiego dziewczyna prezentuje swoje możliwości i z miejsca podbija serca zgromadzonej publiki. Poruszona Carlotta daje jej natychmiastowy angaż w najnowszej produkcji, zastawiając na nią jednocześnie pułapkę…

Splot pasji i namiętności, dialektyka piękna duszy i muzyki oraz przejmującej brzydoty cielesnej powłoki wywołują serię napięć, które w okolicznościach tej fabuły nie dają się już rozładować. Mityczna klątwa potwora zamkniętego w labiryncie wiedzie do jednego finału – i jest to finał tragiczny.

 

18 i 19 marca godz. 18.00 oraz 20 marca godz. 17.00 
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, b
ilety : 45-75 zł
Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

                 ZAPRASZAMY! 

image011