SMAKI DZIECIŃSTWA BLIŻSZE z OSM PIASKI SMAKI DZIECIŃSTWA BLIŻSZE z OSM PIASKI

Konferencja prasowa OSM Piaski, miała miejsce w lubelskiej restauracji Sielsko – Anielsko. Już teraz wiem, że nie był to –  li tylko –  przypadek. Gospodarz konferencji, prezes Mirosław Domański (funkcję tę sprawuje od lipca 2015 r.), dzięki umiejętnościom kulinarnym lubelskich kucharzy jeszcze bardziej uwydatnił jakość spółdzielczych wyrobów mleczarskich. Doskonale smakował chłodnik, naleśniki czy racuchy nie mówiąc o innych przekąskach,  do których użyto nie mających sobie równych –  m.in. mleka zsiadłego, jogurtu greckiego i twarogu śmietankowego. Produktów naszego regionu, rodem właśnie z Piask, będących symbolem najwyższej jakości, innowacyjności i troski o środowisko, a i od kwietnia zasłużenie szczycących się znakiem towarowym „Marka Lubelskie” . Nic więc dziwnego, że nam dziennikarzom po degustacji tych smakołyków było –i sielsko, i anielsko!

osm9OSM p  Nim podzielę się innymi dla OSM Piaski istotnymi informacjami, kilka zdań bardzo osobistej natury. Mając lat kilkanaście wyjeżdżałam z rodzicami na wakacje do Gwizdowa, do p.p. Szramów. Atrakcji było wiele, jak chociażby spanie na stogach i …zsiadłe mleko jedzone z jednej glinianej misy przed ich urokliwą wiejską chatą. Mimo upływu czasu pamiętam smak tego mleka, jak to, że dawało się łyżką kroić. I co? Po wspomnianej konferencji takie właśnie mleko otrzymałam od spółdzielni. Co za rozkosz w upalne dni. A przecież przez żołądek ponoć trafia się do serca. No i stało się. OSM Piaski jest moim faworytem!o„Zsiadłe mleko – jak dawniej” faktycznie takim jest. Nasz rynek zdobył też doskonały „Jogurt grecki”. On naprawdę jest grecki, to mogę też zaświadczyć, bo jadałam taki wakacyjnie przez ponad 20 lat właśnie w Grecji.

images

Created with GIMP

„Twaróg śmietankowy” słusznie wyróżniono na targach EXPO. Doceni go teraz każdy smakosz. Nie ma sobie równego. Nic dziwnego. OSM Piaski oferuje swoim klientom najwyższej klasy produkty z surowca pochodzącego z czystych ekologicznie terenów Lubelszczyzny. Ponad 99% dostawców spółdzielni produkuje mleko klasy EXTRA, najwyższej jakości zgodnie z wytycznymi dyrektyw jakościowych Unii Europejskiej.

osm1O tym wszystkim co już OSM Piaski produkuje najlepszego, jak też o tym co ma zamiar czynić w najbliższej przyszłości mówił prezes Mirosław Domański. Super produkty przybrały ostatnio nową szatę. Rzec by można bardziej przystającą do miejsca pochodzenia. Nowych nie będzie zbyt wiele. Jakość eliminuje ilość. Na pewno pojawią kefiry smakowe z owocami.

osm4osm2

osm10Ważne są dla nas – powiedział Pan Prezes – inwestycje w zautomatyzowane linie technologiczne, pozwalające na produkcję artykułów nabiałowych przy zachowaniu aseptyki i sterylności. Ważne jest też utrzymanie przyjaznych kieszeni konsumenta cen naszych produktów. Bo dobre, nie musi być drogie!

W maju 2004 OSM Piaski otrzymała HACCP, a w czerwcu 2004 została zakwalifikowana do zakładów spełniających wysokie wymogi Dyrektywy Unijnej 92/46/EWG jako zakład Unijny, może zatem dystrybuować swoje produkty na terenie całej Unii Europejskiej. OSM Piaski współpracuje z kontrahentami z Włoch. Sprzedawana tam Mozzarella uzyskała wysokie noty za swoją jakość.osm7Reasumując – OSM Piaski specjalizuje się w produkcji twarogów, konkurując nimi z powodzeniem na rynku krajowym i nie tylko. Jej sztandarowym produktem jest wielokrotnie nagradzany twaróg śmietankowy. Równie wyśmienite są  twarogi tłuste, półtłuste i chude w różnych formach opakowań. Spółdzielnia poleca je do udanych wypieków. Konkretnie –  jako istotny składnik sernika piaseckiego z brzoskwiniami.

                                                         Grażyna Hryniewska