LUTY w TEATRZE MUZYCZNYM LUTY w TEATRZE MUZYCZNYM

Nowy miesiąc, nowe atrakcje w lubelskim Teatrze Muzycznym. Spektakl 4 lutego  (Księżniczka Czardasza) polecamy szczególnie, ze względu na jubileusz 40-lecia pracy artystycznej ulubienicy lublinian – Krystyny Szydłowskiej.

Miesiąc luty inauguruje natomiast:image001 (2)

KOT W BUTACH”

Inscenizacja i reżyseria: Jerzy Turowicz, Muzyka: Janusz Baca, Kierownictwo Muzyczne: Piotr Wujtewicz, Choreografia: Izabela Krupka.

Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność, będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a kot… łapie myszy w królestwie.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka. W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.

1 lutego, godz. 9:00 i 11.30

————————————————————————————————————————-

image002 (3)“KSIĘŻNICZKA CZARDASZA”

Reżyseria: Artur Hoffman, Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Tomasz Chmiel, Scenografia: Ireneusz Salwa, Choreografia: Grzegorz Kawalec, Asystent reżysera: Jarosław Cisowski, Asystent choreografa: Anna Adamczyk.

Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.
W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra).

Treść: Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés „Orpheum” Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką Stasi. Pojawiają się też birbanci Boni i Feri. Ten pierwszy pokazuje Sylvii zawiadomienie o oficjalnych zaręczynach Edwina z hrabianką Stasi. Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona… Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów… Wydarzenia zdają się przybierać sensacyjny obrót, a wszystko po to, aby w finale mogło zabrzmieć wspólne – Kochaj mnie!

………………………………………………………………………………………………………………………………..

image003 (2)4 lutego –  100. spektakl połączony z jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej Pani Krystyny Szydłowskiej

4 lutego zagramy “Księżniczkę Czardasza” już po raz 100! Gratulujemy twórcom spektaklu, aktorom i całemu zespołowi Teatru Muzycznego w Lublinie sukcesu. Spektakl jest w repertuarze Teatru od marca 2005 roku i niezmiennie cieszy się wielkim zainteresowaniem widzów. 100 spektakl “Księżniczki Czardasza” połączony będzie z jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej Pani Krystyny Szydłowskiej.

KSIĘŻNICZKA CZARDASZA
3 i 4 lutego, godz. 18:00
……………………………………………………………………………………………………………………………….

image004 (2)“BAL W SAVOYU”

Reżyseria: Artur Hofman, Kierownictwo muzyczne: Tomasz Biernacki, Scenografia i kostiumy: Magdalena Baczyńska vel Mróz, Artur Hofman, Choreografia: Violetta Suska, Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka,

„Bal w Savoyu” Paula Abrahama to operetka w III aktach, której libretto stworzone zostało według najlepszej receptury opracowanej przez takich geniuszy gatunku jak Strauss, Kalman czy Lehar.

To historia towarzysko-miłosna ujawniająca ciągoty międzywojennych elit do wyzwalania się z wiktoriańskiej moralności, podana oczywiście w sosie genialnie syntetycznym. W tej rewiowej i przepysznej aranżacyjnie operetce reprezentant elit frenetycznie balujących u progu zmierzchu bogów brata się z synem orientu, a wybitnie uzdolniony artysta okazuje się być artystką i dokonuje publicznego coming out’u – gdzież, jak nie na wielkim balu w hotelu Savoy!

Tytuł ten był już dwukrotnie wystawiany przez nasz teatr (w 1962 oraz 1989 roku) i za każdym razem cieszył się niesamowitym wzięciem. Spowodowane było to przede wszystkim muzyką, pozwalającą określać „Bal w Savoyu” operetką zaiste musicalową. To właśnie kompozytor dzieła Paul Abraham był tym, który zaimportował jazz na wielkie sceny Europy jeszcze w latach 30-tych XX wieku. Dodatkowym atutem dzieła jest, wzbudzająca zachwyty publiczności imponująca liczba tańców charakterystycznych dla międzywojnia (foxtrot, shimmy, tango, slow fox), z czego skrzętnie korzysta efektowna choreografia.

„Bal w Savoyu” to dzieło jednocześnie piękne i magnetyzujące, a wątki zaakcentowane w naszej adaptacji z pewnością frapować będą umysły w szerokim dyskursie publicznym.

11 lutego, godz. 18:00 
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

————————————————————————————————————————-image005 (2)CZY PAMIĘTASZ… „Powróćmy jak za dawnych lat”

Prowadzenie: Stefan Munch, Fortepian: Tadeusz Krukowski

Wspaniała zabawa przy niezapomnianych, wiecznie młodych – znanych wielu pokoleniom – przebojach okresu międzywojennego i powojennego. Tytuł koncertu w pełni oddaje atmosferę wieczoru. W programie znalazły się piosenki z przedwojennych filmów.

Szlagiery dwudziestolecia międzywojennego są nadal popularne, mają swoich miłośników, wiernych słuchaczy i to nie tylko wśród starszego pokolenia. Te piosenki wykonywali cieszący się wielką popularnością artyści tacy jak Eugeniusz Bodo, Tola Mankiewiczówna, Zula Pogorzelska, Hanka Ordonówna, Adolf Dymsza i Mieczysław Fogg. Tym razem usłyszymy te znakomite piosenki w nowych aranżacjach, w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Lublinie, którzy sprawią, że poczujemy się, jak za dawnych lat…

W koncercie wystąpią soliści Teatru Muzycznego w Lublinie: Agnieszka Kurkówna, Małgorzata Rapa, Krystyna Sokołowska, Witold Matulka, Jarosław Cisowski, Paweł Wrona, Marcin Żychowski.

12 lutego, godz. 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 

image006 (2)“PHANTOM – UPIÓR W OPERZE”

Muzyka: Maury Yeston, Libretto: Arthur Kopit, Reżyseria: Daniel Kustosik, Kierownictwo Muzyczne: Andrzej Knap, Scenografia i kostiumy: Mariusz Napierała, Choreografia: Violetta Suska, Przygotowanie Chóru: Agnieszka Tyrawska-Kopeć, Asystent Kierownika Muzycznego: Szymon Makowski, Asystent scenografa: Anna Adamek, Asystent reżysera: Andrzej Witlewski

Christine to samorodna artystka, której wspaniałą karierę wróży Hrabia Philipp de Chandon – protektor i mecenas Opery Paryskiej. W tym samym czasie kierownictwo opery przejmuje nowy zarządca, który decyzje podejmuje do spółki z divą operową wątpliwego wdzięku – Carlottą. Przysłana na przesłuchanie przez hrabiego Christine dostaje od Carlotty ledwo posadę garderobianej, jednak przyjmuje propozycję z ogromną wdzięcznością i pokorą. W zaciszu garderoby nuci swym pięknym głosem melodię, która dociera do Eryka. Ten zachwycony postanawia oszlifować ten wokalny diament. Lekcje idą tak dobrze, że po niedługim czasie Christine jest gotowa na przesłuchanie, jednak możliwe jest to – pod nowymi rządami w operze – jedynie w pobliskim bistro. Za wstawiennictwem Hrabiego dziewczyna prezentuje swoje możliwości i z miejsca podbija serca zgromadzonej publiki. Poruszona Carlotta daje jej natychmiastowy angaż w najnowszej produkcji, zastawiając na nią jednocześnie pułapkę…

Splot pasji i namiętności, dialektyka piękna duszy i muzyki oraz przejmującej brzydoty cielesnej powłoki wywołują serię napięć, które w okolicznościach tej fabuły nie dają się już rozładować. Mityczna klątwa potwora zamkniętego w labiryncie wiedzie do jednego finału – i jest to finał tragiczny.

17 i 18 lutego, godz. 18:00

Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, kontakt : Dział sprzedaży i promocji – tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

————————————————————————————————————————-image008 (2)“Kopciuszek”

Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz, Kierownictwo muzyczne: Andrzej Knap, Scenografia i kostiumy: Dariusz Manel, Choreografia: Marcin Marzec, Muzyka: Janusz Baca, Przygotowanie wokalne: Agnieszka Tyrawska-Kopeć.

Dawno, dawno temu dzieci słuchały bajek opowiadanych przez Babcie. Dziś, w epoce telewizji i Internetu, Babcie zastąpiły płyty z filmami i gry komputerowe. Nasza bajka pokazuje, że mimo coraz powszechniejszego dostępu do cudów techniki, babcina opowieść zawsze będzie dzieciom towarzyszyć. I opowiada nasza Babcia baśń o Kopciuszku… tę, którą wszyscy znamy. Jest w niej zła macocha, są złośliwe i egocentryczne siostry, ale jest też dobra i skromna dziewczynka, nazywana przez nie Kopciuszkiem. Jest też dobra wróżka, która pozwala Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu. Wszystko jak w bajce ze starej książeczki. Ale czy na pewno wszystko? Otóż nie, kochane dzieci. Nasza Babcia musiała dostosować się do wymagań wnuków – używa komputera. Ale używa go mądrze i rozważnie ucząc nas, jak powinniśmy sami z niego korzystać. Towarzyszą jej w tym sympatyczne Wiruski komputerowe, które śpiewają dzieciom o tym co jest złe, a co dobre. Razem z Babcią przestrzegają przed niebezpieczeństwami czekającymi na młodych ludzi, którzy bez umiaru i kontroli korzystają z tego, co niesie współczesna technologia. Lecz jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy i okazuje się, że bajki są ponadczasowe i można je połączyć z odrobiną nowoczesności.

22 i 23 lutego, godz. 9:00 i 11.30.
————————————————————————————————————————-image009 (2)“NOC W OPERZE”

Na koniec karnawału wyjątkowa propozycja – “Noc w Operze” – powtórka koncertu sylwestrowego. Bliskość muzyki w wykonaniu znakomitych solistów, chóru, baletu i orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie gwarantuje niezwykłą atmosferę, dzięki której ten wieczór stanie się nie tylko przyjemnym, ale wręcz niezapomnianym.

Pierwszą część koncertu wypełnią najsłynniejsze przeboje światowych scen operowych począwszy od muzyki Straussów poprzez Mozarta, Masseneta, Czajkowskiego, Verdiego, aż po Gershwina. W drugiej części koncertu będzie królowała lżejsza muza – nie zabraknie największych przebojów estrady z gatunku musicalu, burleski i muzyki filmowej.

Starannie dobrany repertuar to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie

Wystąpią: Anna Barska, Natalia Skipor, Iwona Sawulska, Małgorzata Kustosik, Dorota Laskowiecka, Magdalena Rembielińska, Ewa Kowieska, Krystyna Sokołowska, Kamil Pękala, Witold Matulka, Jakub Gąska, Alejandro Aguilera, Andrzej Gładysz, Kamil Król, Adrian Kieroński, Paweł Maciałek, Tomasz Wnuk . Ponadto soliści baletu: Chisato Ishikawa, Maciej Marczak oraz chór, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie pod batutą Łukasza Sidoruka.

25 lutego, godz. 18:00. 

Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

ZAPRASZA

image010 (2)
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin
tel. 81 532 76 13
kom. +48 607912789
www.teatrmuzyczny.eu