JUBILEUSZOWA „KALINA” JUBILEUSZOWA „KALINA”

Sobotnie popołudnie wyznaczyło rodzinie działkowców z Ogrodu „KALINA”,  jubileuszowe spotkanie na gościnnym placu hipermarketu – E’Leclerc przy ul. Turystycznej w Lublinie. A, że w tym roku przypadło  40-lecie, tegoroczne  działkowców świętowanie objął przyjaznym patronatem  Pan Prezydent  Krzysztof Żuk. W ten sposób dał wyraz swojego uznania dla Jubilata, który od roku wykreował się na Samodzielne Stowarzyszenie Ogrodowe „KALINA”  .Jak w krótkiej rozmowie powiedziała nam prezes ogrodu p. Halina Gaj – Godyńska, odtąd każdy działkowców grosz idzie na własne potrzeby  „KALINY”. Np. na  niezbędne inwestycje czyniące jeszcze przyjemniejszym  pobyt użytkowników działek w ogrodzie. Na tę chwilę   470-ciu , ale można oczekiwać, że po wczorajszej wypowiedzi Pana Prezydenta, nowych przybędzie. Wynikało z  niej, że w roku przyszłym tempa nabierze rewitalizacja terenów nad Bystrzycą, a co za tym idzie właściwego wyglądu nabierze Park Zawilcowa, ulica Zawilcowa zostanie oświetlona i niewykluczone , że po środku usytuowana sama „Kalina”.  Działkowcy marzą o oświetleniu i  monitoringu ogrodu. Cóż – chodzi o ich bezpieczeństwo.Rodzina działkowców „KALINA”, stawiła się na jubileusz niemal w komplecie, rodzinnie, a i zacnych gości nie zabrakło. Jedni i drudzy radośnie spędzili kilka godzin , doskonale bawiąc się we własnym, a przyjaznym sosie . Organizatorzy pikniku dzięki  hojnemu wsparciu sponsorów, że wspomnę głównych – E’Leclerc, Leroy Merlin, Grin Pojnt , zapewnili działkowcom i gościom  coś dla ducha, ale i dla ciała (była grochówka, potrawy z grilla, owocowe szaszłyki, arbuzy i efektowny, ale i bardzo smaczny tort . Osobiście przekazała go  Prezes „KALINY”, dyrektor hipermarketu E, Leclerc przy ul. Turystycznej, p. Małgorzata Anna Wójcik – Szymuś. Wszystkim przypadała do gustu wokalno- muzyczna oprawa zagwarantowana przez Szyszkin Band.

Wiele zasłużonych dla ROD „KALINA” Jubilatów, wychodziło z pikniku z Medalami 700-lecia Lublina i Prezydenta. Nie zabrakło dyplomów. Atrakcyjnych  upominków. Działkowcy, dziękując  honorowym gościom jubileuszu 40-lecia, obdarowywali ich kwiatami przez siebie wyhodowanymi.

Warto jeszcze dodać, że w  gronie odznaczonych przez Prezydenta Krzysztofa Żuka, w tym wypadku okazjonalnym grawertonem , znalazła się szczególnie związana z Kalinowszczyzną , wice przewodnicząca Rady Miasta Lublin, Marta Wcisło. Gratulujemy!

                                                                                         Tekst i Foto :Grażyna Hryniewska