Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie przygotował, już po raz drugi, obchody urodzin swojego patrona! Zapraszamy wszystkich 23 bm. na dzień pełen atrakcji.
Teatr zaprasza mieszkańców Lublina do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin Juliusza Osterwy! Wśród atrakcji m.in.: warsztaty plastyczne dla dzieci, sesja zdjęciowa z Juliuszem Osterwą i spektakl „Pani Bovary”!
Plan wydarzenia:
- godz. 10:00 Warsztaty plastyczne. Ich uczestnicy będą mieli okazję stworzyć rekwizyty do spektakli. Zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat. Udział bezpłatny, zapisy.
- godz. 15:00- Zwiedzanie magazynów z niezwykłym przewodnikiem – Anną Nowak. Bezpłatne jednoosobowe wejściówki do odebrania w Kasie między 19 a 22 czerwca do godziny 15:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.
- godz. 18:00- spektakl „Pani Bovary” (treść sztuki poniżej).
- godz. 22:00 – Nocne zwiedzanie teatru. Pod osłoną nocy, razem z aktorką Anną Nowak zwiedzający przemierzą zakamarki teatru, zajrzą za kulisy, zobaczą miejsca na co dzień niedostępne dla widzów, a być może spotkają zjawy aktorów, którzy dawniej występowali na scenie przy Narutowicza.
Rezerwacja miejsc w Biurze Organizacji i Reklamy oraz w Kasie, bilety w cenie 10 zł.
Zapraszamy do zapisów na wydarzenie w Biurze Organizacji i Reklamy (czynne pon. – pt. w godz. 8-16, tel. 81 532 44 36). Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca. Zapisy trwają do 22 czerwca ( piątek ).
—————————————————————————————————————-
Pani Bovary za młodu czyta dużo książek i marzy. Wychodzi za mąż, rodzi dziecko, romansuje z jednym mężczyzną, później drugim, zadłuża się, bankrutuje, w końcu popełnia samobójstwo. Jej losy, losy jednej z najsłynniejszych bohaterek europejskiej literatury, są przejmująco banalne. Lektury pani Bovary, a raczej romantyczne wyobrażenia, które z nich czerpie, są naiwne i w złym guście – dzisiaj powiedzielibyśmy „kiczowate”. A jednak Emma Bovary w potrzasku, Emma Bovary, która połyka arszenik i umiera, długo, powoli i w ogromnych bólach – jest postacią głęboko tragiczną, daleką od taniego sentymentalizmu i banalnej prozy życia. Flaubert bodaj jako pierwszy w historii literatury tak odważnie zderza to, co przyziemne i powszednie, ze wzniosłym i tragicznym – dotyka w ten sposób istoty kondycji ludzkiej.
Rezerwacje miejsc w Biurze Organizacji i Reklamy oraz w Kasie, ceny biletów od 37 zł.