ProcentujeMY – 21 organizacji społecznych skorzysta z 1 proc. ProcentujeMY – 21 organizacji społecznych skorzysta z 1 proc.

Do akcji ProcentujeMY, organizowanej przez SKENDE i IKEA we współpracy
 z Urzędem Miasta Lublin, zgłosiło się 21 lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego. Skorzystają one z darmowej promocji i warsztatów, a na zakończenie zaprezentują się mieszkańcom Lublina, podczas Wielkiego Finału. Wszystko po to, aby zachęcić lublinian do oddawania 1% podatku m.in. na stowarzyszenia i fundacje, które działają na terenie naszego miasta. Akcja została objęta honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.Co roku, podczas wypełniania zeznania podatkowego istnieje możliwość przekazania 1% podatku na wybrany cel. Organizatorzy akcji ProcentujeMY chcą pokazać, że warto zaangażować się lokalnie i wspierać OPP, realizujące inicjatywy w Lublinie

Wpisując KRS organizacji, która  działa w naszym mieście, mamy realny wpływ na to, czy w Lublinie powstanie jeszcze więcej ciekawych inicjatyw. Pieniądze, które przekażemy w ten sposób będą mogły być spożytkowane na wsparcie istniejących projektów lub przyczynić się do stworzenia nowych. Ważne, aby przed podjęciem decyzji wiedzieć, czym zajmuje się konkretna organizacja i świadomie przekazać jej 1% – mówi Piotr Choroś, Biuro Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin.

Kampania zakłada promocję organizacji, które zaangażowały się w projekt. Już niedługo na ulicach Lublina pojawią się specjalni promotorzy akcji, którzy będą rozmawiali z mieszkańcami na temat tego, dlaczego warto zostawić 1% w Lublinie. Rozdadzą też foldery, prezentujące lokalne organizacje, które zgłosiły się do projektu. Materiały będą dostępne także w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz na stronie internetowej SKENDE. Dodatkowo, 21 i 28 marca można przyjść do centrum handlowego i wziąć udział w warsztatach, które zostaną poprowadzone przez dwie lokalne organizacje: Fundację Teatrikon i  Stowarzyszenie Młodych Naukowców wspierające Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Lublinie.

Kampania skończy się w ostatni weekend marca, kiedy odbędzie się Wielki Finał ProcentujeMY. W przestrzeniach SKENDE i IKEA mieszkańcy Lublina spotkają się
z organizacjami, które biorą udział w projekcie. Będzie można odwiedzić ich stoiska promocyjne, porozmawiać z przedstawicielami i poznać realizowane przez nich przedsięwzięcia. Odbędą się tu także kreatywne warsztaty, niecodzienne wystawy, pokazy oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy znają organizacje pozarządowe, które działają w naszym mieście, dlatego stworzyliśmy im możliwość bezpłatnej prezentacji. Ale to nie wszystko. Chcieliśmy też wesprzeć ich w rozwoju. Dlatego organizacje, które zgłosiły się do projektu wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach, które pomogą im rozwijać swoją działalność. Część z nich skorzysta też z darmowej sesji zdjęciowej i otrzyma gotowy spot reklamowy mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Akcja ProcentujeMY zakłada ścisłą współpracę z lokalnymi organizacjami społecznymi. Organizatorzy od 25 do 27 marca przeprowadzą dla nich bezpłatne szkolenia. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zaprojektować ulotkę reklamową, nauczą się zakładać
i prowadzić konta w mediach społecznościowych. Poznają także nowoczesne podejście do marketingu prezentowane przez Agatę Jakuszko – Sobocką, specjalistkę rysowania notatek, specjalizującą się w efektywnym myśleniu wizualnym.

W ramach akcji, część organizacji, która skorzystała z rozszerzonych pakietów współpracy, weźmie udział w darmowej sesji fotograficznej i otrzyma gotowy spot reklamowy, który będzie mogła wykorzystać do swojej dalszej działalności. Organizatorzy chcą wyposażyć OPP w wiedzę i narzędzia, które w przyszłości pomogą im zadbać o swoją promocję i komunikację
z mieszkańcami Lublina.

Szczegóły na temat akcji oraz opis organizacji biorących w niej udział, dostępny na stronie: www.skendeshopping.pl.

 

 

 

 

Centrum handlowe SKENDE Shopping w Lublinie
Centrum handlowe SKENDE Shopping ze sklepem IKEA w Lublinie jest jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. W sumie na powierzchni 57 500 m kw. klienci mogą skorzystać z oferty sklepu IKEA o powierzchni 33 500 m kw. oraz centrum handlowego
o powierzchni 24 000 m kw. z blisko 50 różnymi sklepami i punktami usługowymi, w tym jedynym  supermarketem sieci Intermarche oraz drugim sklepem sieci TK Maxx w Lublinie. Na terenie centrum znajduje się wiele punktów przyjaznych rodzinom, miejsc wspólnego odpoczynku i zabaw dla dzieci. Klienci mają do dyspozycji parking na 2000 samochodów.

INGKA CENTRES

Ingka Centres, należąca do Ingka Group, posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania centrami handlowymi, oferując obsługę 1600 różnych marek. Centralnym punktem centrów handlowych Ingka Centres stanowi sklep IKEA. Miejsca spotkań Ingka Centres powstają we współpracy z lokalnymi społecznościami, a także w porozumieniu z najemcami i partnerami, co sprawia, że wnoszą one pierwiastek emocjonalny dodający wartości i budujący relacje między ludźmi. Wizja „lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi” jest hasłem przewodnim dla wszystkich pracujących w Ingka Centres.