„Pszczółka” zadomawia się w Dubaju „Pszczółka” zadomawia się w Dubaju

Cukierki z „Pszczółki” najwyraźniej  posmakowały w Dubaju. Niemal w tym samym dniu, kiedy pierwszy kontener ze słodyczami z Fabryki Cukierków „Pszczółka” dopłynął do Dubaju, w lubelskiej firmie gościła delegacja kontrahentów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zainteresowanych wprowadzeniem cukierków na rynki Bliskiego Wschodu.To pierwszy etap kontraktu, który w grudniu ub. roku zawarła Fabryka Cukierków „Pszczółka” i duży dystrybutor żywności z Dubaju, firma Admiral Foodstuff Trading. Umowa obejmuje dostawę całego asortymentu lubelskiej fabryki, ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów czekoladowych: pralin – czekoladowych Sympatii, czekoladowych Fantazji, galaretek Tęczowych, truskawkowych Pychałków, karmelków – Coffee Amo oraz Mieszanki Imieninowej. Realizacja kontraktu to duża szansa na podwojenie obrotów spółki.– Potencjał sprzedaży słodyczy na Bliskim Wschodzie jest nieograniczony. Polska sprzedaje ich ciągle stosunkowo niewiele. Tym bardziej jest to dla nas duży sukces. Dubaj jest biznesowym hubem pozwalającym zaoszczędzić czas i pieniądze firmom, które myślą o ekspansji na Bliskim Wschodzie, w południowej Azji i Afryce mówi Robert Rudnicki, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

Na początek lubelskie cukierki będzie można kupić w największych sieciach supermarketów w Dubaju. Goszczący w Lublinie przedsiębiorcy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Mohammad Al Taher i Hisham Hashim chwalili „Pszczółkę” za bardzo wysoką jakość wyrobów. Podkreślili, że są zainteresowani rozwojem handlu z innymi lubelskimi producentami z branży rolno-spożywczej, przede wszystkim dlatego, że polska żywność ma bardzo wysoką markę, głównie dlatego, że jest zdrowa.– Otwarcie na rynki Bliskiego Wschodu jest szansą na nawiązanie współpracy z innymi producentami branży rolno-spożywczej z naszego regionu. Lubelszczyzna stoi rolnictwem, a żywność, która tu powstaje jest ekologiczna i ma bardzo wysoką markę wśród konsumentów – podkreślił, biorący udział w konferencji prasowej, Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. „Pszczółka” sprzedaje swoje wyroby do ponad 20 krajów na całym świecie.  Głównymi odbiorcami są Słowacja, Azerbejdżan, Litwa, Węgry oraz Niemcy.  Spółka wysyła swoje produkty również do USA, Szwecji, Rumunii, Mongolii, Cypru, Czech, Jordanii czy Rosji. Poza Bliskim Wschodem, obecnie trwają zaawansowane rozmowy na temat nowych rynków zbytu m.in. w Kazachstanie. Jesienią 2018 r. Fabryka Cukierków „Pszczółka” otrzymała tytuł Ambasadora Polskiego Eksportu Spożywczego podczas Kongresu Eksportu Spożywczego.

…………………………………………………………………………………………………………………….

     Fabryka Cukierków „Pszczółka” to jeden z najbardziej znanych producentów słodyczy w Polsce, którego historia sięga 1952 roku. Czerpiąc ze sprawdzonych, tradycyjnych receptur oraz korzystając z najwyższej jakości składników, Pszczółka nieustannie wprowadza nowości produktowe, innowacyjne rozwiązania technologiczne i najwyższe standardy  jakości. Należy do Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej SA i w całości jest  polską firmą.