„Okno” do sztuki prawdziwej „Okno” do sztuki prawdziwej

 Innymi słowy „Okno” na talent, otworzyła dwa lata temu przy ul. Warszawskiej 49 w Lublinie, Valeriia Jasińska (Iesalova). Firma nosi logo – Art Studio Valeriia Iesalova. Umożliwia nie tylko dzieciom, ale i dorosłym emocjonującą przygodę z prawdziwą sztuką.

Ci, którzy już tę przygodę rozpoczęli wiedzą, że pod profesjonalnym okiem Valerii Jasińskiej (Iesalovej) mogą nauczyć się malować na płótnie, poznając wiele technik malarskich i jednocześnie rozbudzić i w efekcie rozwinąć posiadany talent. Finalnie odczuć ogromną satysfakcję z nabytych umiejętności. Cieszyć oko własne, ale i innych pięknymi obrazami własnego autorstwa.

Pamiętam, jak zaproszona na wernisaż prac słuchaczy Art Studio Valeria Iesalova, nie mogłam uwierzyć, że po rocznej edukacji można nabyć autentyczne, artystyczne umiejętności malarskie. Bez względu na wiek. Komplementowałam wówczas autorów  najlepszych prac w zamian słysząc, że dzięki twórczej atmosferze panującej w Studio, niestandardowym umiejętnościom malarskim i pedagogicznym samej Valerii Iesalovej, jej profesjonalizmowi i wyjątkowej osobowości, niemożliwe staje się możliwe. Z Nią – mówiono- malowanie staje się pasją i przyjemnością.Pora powiedzieć kilka słów o artystce. Valeriia Jasińska (Iesalova) to młoda artystka, ale już  z pokaźną listą sukcesów. Pochodzi z Ukrainy. Tam skończyła studia artystyczne. W Lublinie kontynuowała studia magisterskie na UMCS (Wydział Artystyczny). Skończyła je z dwoma wyróżnieniami rektorskimi z czego szczególnie był dumny promotor jej pracy dyplomowej,  dr.hab. Mariusz Drzewiński.Waleriia Jasińska (Iesalova) ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Ukrainie, Rosje, Niemczech.

 

Tutaj mogę się pochwalić posiadaniem dwóch obrazów malarki. Obydwa zachwycają nie tylko mnie, ale wszystkich, którzy mieli już okazję je obejrzeć. Jest to malarstwo, które nie pozwala zapomnieć o artystce.

Artystka malarka od dwóch lat w świat sztuki wprowadza dzieci, młodzież oraz dorosłych. Zajęcia są prowadzone popołudniami, od poniedziałku do soboty,  po 1,5 godziny, w różnych grupach wiekowych.   Zajęcia prowadzone są w grupach. Najbardziej cenione jest indywidualne podejście do każdego  ucznia. Każdy  jest przecież na innym stopniu artystycznego zaawansowania.

Valeriia Iesalova przekonuje, że chcąc posiąść wiedzę niezbędną do namalowania dobrego obrazu nie należy się stresować pierwszymi niepowodzeniami przy dotknięciu pędzlem płótna. Przecież dopiero praca i doświadczenie czynią mistrza.  Dobrze jest jednak czynić to pod czujnym, ale i przyjaznym okiem sprawdzonego i uznanego artysty. Ten jest w stanie szeroko otworzyć wspomniane wcześniej  „okno” do sztuki. Odkryć talent i go rozwinąć, co może być traktowane jako fachowe przygotowanie do studiów artystycznych.

W Art Studio Valeriia Iesalova, trwają zapisy (  (tel. 516 450 490) nowych uczniów. A, że miejsc jest już niewiele warto się pośpieszyć ze zgłoszeniem. Początek zajęć – 1 października. Jak zwykle odbywać się one będą w rodzinnej,  twórczej atmosferze.

Grażyna Hryniewska

PS. Dokonania utalentowanych uczniów poniżej…