„Zabawa to poważna sprawa”- granty, konkursy „Zabawa to poważna sprawa”- granty, konkursy

IKEA przyzna granty organizacjom społecznym i nagrodzi najlepsze rysunki dzieci.Organizacje pozarządowe, które wspierają rozwój dzieci i młodzieży, mają szansę, aby skorzystać ze wsparcia finansowego IKEA przy realizacji projektów edukacyjno – ekologicznych. W puli jest aż 200 tys. złotych. Wystarczy tylko zgłosić się do programu grantowego. Oprócz tego IKEA zaprasza wszystkie dzieci, aby namalowały swojego wymarzonego pluszaka. W konkursie rysunkowym zostaną wyłonione zwycięskie projekty, na podstawie których maskotki będą wyprodukowane i trafią do sprzedaży. Wszystko w ramach międzynarodowej kampanii „Zabawa to poważna sprawa” realizowanej przez IKEA. 

Granty dla NGO

 Po raz kolejny IKEA zachęca wszystkie organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz inne instytucje wspierające rozwój dzieci i młodzieży (działające na terenie Polski) do udziału w programie grantowym. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są „Zmiany Klimatu”.
W konkursie wyłonionych może zostać maksymalnie 5 zwycięzców. Łączna wartość grantów dla laureatów to 200 tys. zł. Aby wziąć udział w programie, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, zawierający plan programu edukacyjno-wychowawczego. Jeśli dana placówka wnioskuje także o remont, konieczne jest dołączenie projektu. Kryterium oceny będzie przede wszystkim zgodność z założeniami konkursu oraz różnorodność działań.

Wnioski składać można do 16 grudnia. Szczegóły oraz formularz dostępne są na stronie internetowej: www.IKEA.prowly.com, w sekcji „Zrównoważony Rozwój”.

W zeszłym roku dzięki przyznanym grantom, organizacje, które zostały wybrane w konkursie, mogły m.in.: stworzyć interaktywny plac zabaw, wyremontować swoje placówki i zadbać o pobliskie tereny zieleni.

Konkurs rysunkowy

Nieodłącznym elementem akcji jest także konkurs rysunkowy, w którym dzieci (do 12. roku życia) malują pluszaka swoich marzeń. Prace można zgłaszać do 24 listopada droga internetową. Spośród wszystkich nadesłanych projektów, w pierwszym etapie wybranych będzie 15 laureatów z Polski. Następnie z rysunków nadesłanych z całego świata wyłonionych zostanie 6 zwycięzców
i na podstawie ich rysunków IKEA stworzy limitowaną edycję pluszowych zabawek SAGOSKATT, która trafi do sprzedaży. Szczegóły oraz regulamin dostępny jest na stronie zabawymoc.pl. 

Zbiórka zabawek

Do 28 grudnia trwa także zbiórka zabawek dla najmłodszych. Odwiedzający sklep IKEA
w Lublinie mogą ofiarować zakupione w nim maskotki, książki, klocki i inne zabawki na rzecz dzieci. Na zbiórkę przygotowany został specjalny pojemnik w kształcie domku, który znajduje się w pobliżu Bistro (niedaleko kas). Po zakończeniu akcji, pracownicy sklepu IKEA odwiedzą najmłodszych w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie i przekażą im zebrane zabawki. 

„Zabawa to poważna sprawa” to międzynarodowa akcja społeczna IKEA, która ma zwrócić uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do zabawy i uczenia się. IKEA wie, iż kreatywny i pełen radości sposób spędzenia wolnego czasu jest niezbędny dla dobrego samopoczucia oraz prawidłowego rozwoju najmłodszych. Z tego powodu marka od lat działa na rzecz prawa wszystkich dzieci do edukacji i beztroskiej zabawy. To podstawowa potrzeba, która uczy budować relacje, a także odkrywać świat oraz swoje możliwości.

———————————————————————————————————————
O IKEA Retail
Celem IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo
i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o zrównoważony rozwój, realizując strategię People & Planet Positive.