Styczeń 2020 równie atrakcyjnie zapowiada się w Teatrze Muzycznym w Lublinie dla dorosłych, jak dla dzieci. To przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek – wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot… łapie myszy w królestwie.
Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.
W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.
8, 9 i 22 stycznia, godz.10:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
KOZUCHA KŁAMCZUCHA – gościnnie
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w małej chatce z okienkami, mieszkała Gospodyni ze swym psem Hałaskiem, kotem Mruczkiem i Kozuchą, którą właśnie kupiła na jarmarku. Gospodyni miała dobre serce, przygarnęła więc do swego domu sierotkę Zazulkę i cieszyła się, że będzie miała pomoc w gospodarskich pracach. Zazulka bardzo się starała sprostać wymaganiom Gospodyni, ale Koza???
Niesforna Kozucha wymyślała coraz to nowe figle i psoty, żeby pokrzyżować starania Zazulki, aż w końcu zagniewana Gospodyni wygnała sierotkę z domu, a zaraz potem również i Kozę. Jakie były dalsze perypetie i przygody Kozuchy Kłamczuchy? Czy poszła po rozum do głowy ? Jak zakończyła się cała historia? Tego najmłodsi Widzowie dowiedzą się w czasie akcji wesołego, roztańczonego i rozśpiewanego spektaklu, w którym będą mogli wtórować Kozie w jej piosenkach, a także przekonać się, że kłamstwo nie popłaca, a jeżeli nawet się zdarzy, lepiej się przyznać, przeprosić i pojednać, bo prawda i zgoda buduje!
Ta niezwykle dowcipna, osadzona w realiach dawnego Lublina opowieść z morałem, spodoba się dzieciom w każdym wieku!
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Turowicz
Scenografia i kostiumy: Otto Wiktor Hoffman
Muzyka: Mariola Zagojska
Choreografia: Agata Żółtowska
13, 20 stycznia, godz. 11:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 30-35 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
„Od Opola do San Remo” to przekrój hitów, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści tacy jak: Maryla Rodowicz, Ewa Demarczyk, Anna Jantar, Anna German, Danuta Rinn, Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, Piotr Szczepanik, Dalida, Romina Power & Al Bano, Demis Roussos, Drupi, zespoły 2 plus 1 czy Boney M.
Realizatorzy:
Kierownictwo muzyczne: Przemysław Fiugajski
Reżyseria, Projekty, Stylizacja i dobór kostiumów: Małgorzata Rapa, Hubert Stachura
Choreografia: Hubert Stachura
Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka
Kierownictwo baletu: Roman Kamiński
Reżyseria świateł: Marcin Nogas
Aranże: Wojciech Durak, Bogusław Wróblewski
Słowo i Prowadzenie koncertu: Jarosław Cisowski
W koncercie wykorzystano kostiumy ze spektakli Teatru Muzycznego w Lublinie.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
17 i 18 stycznia, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 70-90 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu“BARON CYGAŃSKI” – to z pewnością najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło J. Straussa. Historia pięknej cyganki – Saffi i jej miłości do węgierskiego szlachcica-Barinkaya, stała się inspiracją dla wielu pięknych melodii oraz malowniczych scenerii. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, humor z refleksją, wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami a muzyka J.Straussa nie wymaga rekomendacji.
Akcja spektaklu rozgrywa się na pograniczu węgiersko-tureckim w połowie XVIII w.
i znajduje swój finał w Wiedniu. Do rodzinnego majątku powraca po wielu latach wędrówek Sandor Barinkay (tytułowy Baron Cygański). Odzyskuje rodowe posiadłości stając się jednocześnie przedmiotem przebiegłego planu swojego sąsiada Kalmana Żupana, który postanawia wydać za Barinkaya swoją córkę Arsenę i w ten sposób zagarnąć jego ziemię. Młoda dziewczyna kocha jednak z wzajemnością kogoś innego. Jej wybrańcem jest Ottokar, ubogi syn guwernantki. Barinkay nie daje jednak za wygraną, wierzy bowiem w przepowiednie Czipry, starej Cyganki, która wywróżyła mu rychły ślub. Dlatego przystaje on na stawiany przez Arsenę trudny warunek. Dziewczyna zażyczyła sobie aby zdobył tutuł barona zanim poprosi o jej rękę. Barinkay odgaduje jednak prawdziwą intencję Arseny. Rozgoryczony udaje się do obozu Cyganów mając w tym przekorny cel. Zostaje tam „cygańskim baronem”. Czy z tym tytułem uda mu się zdobyć serce młodej dziewczyny? Jaki będzie finał losów zakochanych w sobie Arseny i Ottokara? Czy spełni się przepowiednia Cyganki Czipry o rychłym ożenku Barinkaya?
W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra)
Reżyseria i inscenizacja: Zbigniew Czeski, Dyrygent: Przemysław Fiugajski, Scenografia: Liliana Jankowska, Choreografia: Henryk Rutkowski, Przygotowanie chóru: Ewa Agaciak, Asystent reżysera: Iwona Jarzyna-Manel, Asystent choreografa: Anna Adamczyk, Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel
Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny 45 minut, z dwiema przerwami.
24 i 25 stycznia, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety : 70-90 zł
▶️Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
▶️Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
WinyLOVE Story – Muzyczne hity z czasów wielkiej płyty – widowisko muzyczne połączone z Jubileuszem 40 lecia pracy artystycznej kompozytora, aranżera, muzyka i piosenkarza – Janusza Bacy!
Winylowe Story to widowisko muzyczne osadzone w czasach big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki. To podróż w czasie do okresu Wielkiej Płyty – nie tylko tej konstrukcyjnej, ale przede wszystkim tej winylowej – będącej materialnym symbolem pięknego okresu w rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej.
W tle bigbeatowych rytmów rozgrywa się tytułowe WinyLOVE Story – historia miłosna marynarza i maturzystki. Nie jest to jednak opowieść rzewna ani ckliwa. Perypetie głównego bohatera okraszone zostały dużą dawką humoru i dowcipu. Akcja widowiska rozgrywa się w wakacyjnej scenerii, przywodząc na myśl chwile relaksu i odpoczynku, które upływają najprzyjemniej tam, gdzie „morza szum, ptaków śpiew”…
Trzon muzyczny widowiska tworzą znane polskie przeboje z końca lat 60. ubiegłego stulecia, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści, m.in. Kasia Sobczyk, Karin Stanek, Helena Majdaniec, Maria Koterbska, Krzysztof Klenczon, Ryszard Poznakowski, Jerzy Matuszkiewicz, Seweryn Krajewski, Matusz Święcicki, Jerzy Połomski, Piotr Szczepanik, Bogdan Łazuka.
Scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz
Dyrygent: Łukasz Sidoruk
Choreografia: Piotr Mochol
Scenografia i kostiumy: Dariusz Manel
Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel
Suflerzy: Krystyna Ekielska, Anna Rękas
31 stycznia, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety : 70-90 zł. Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
▶️ tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
▶️ e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu