Marzec stwarza okazję obejrzenia niedawnej premiery spektaklu „Hallo Szpicbródka”. Oprócz tego w repertuarze znajdzie się kulturalna pokusa dosłownie dla każdego. Na poczatek widownię dziecięca zachęcamy do obejrzeniaJest to muzyczna wersja Pinokia w reżyserii Jerzego Turowicza, na motywach powieści C. Collodiego to magiczne widowisko. Drewniany pajac podczas wędrówki po ucieczce od swojego kreatora – cieśli Dżepetta – spotyka parę zachłannych cwaniaków – lisa i kota, zostaje pochwycony i wzięty na smycz przez krewkiego chłopa, zatrudniony do teatru mistrza Ogniojada i ląduje w przepastnym brzuchu ogromnego wieloryba, by w końcu wrócić do domu i zmienić się w prawdziwego chłopca. Barwność i różnorodność scenografii, dynamika, piękne melodie i wymyślne kostiumy sprawiają, że każdorazowo młodzi widzowie zachwycają się bajką i żywiołowo reagują na kolejne przygody małego Pinokia.
Walory edukacyjne widowiska docenili nauczyciele lubelskich szkół, którzy każdego roku powracają do Teatru Muzycznego z kolejnymi rocznikami uczniów.
Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.
Reżyseria: Jerzy Turowicz, Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Scenografia: Ireneusz Salwa, Choreografia: Marcin Marzec, Muzyka: Janusz Baca
4 i 5 marca 2020 r., godz. 10:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
Artysta ❤️ podbił serca widzów podczas spektakli inaugurujących nasz sezon artystyczny 2019/2020 – Grzegorz Wilk – powraca z repertuarem skierowanym do kobiet – Na Dzień Kobiet 🌹
Artysta dobrze wszystkim znany z najpopularniejszych telewizyjnych programów rozrywkowych, m.in.: Jaka to melodia?
Solista oratoriów Piotra Rubika /koncertował w największych salach Polski, Słowacji oraz USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournee). Współpracował z wieloma wiodącymi artystami: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Krawczyk, Paweł Kukiz, Paulina Przybysz. Laureat programu Szansa na Sukces, otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. Jego głos można usłyszeć m.in. na płytach Piotra Rubika, Donia, Wet Fingers, Włodzimierza Korcza i Andrzeja Zaryckiego, Zespołu Big Bit, Składance „Marek Sierocki przedstawia” oraz ścieżce dźwiękowej do filmu: „Kochaj i tańcz” – i na koniec – na swoim debiutanckim krążku WOLF-FLOW- w sumie 13 albumów.
Solista i aktor związany niegdyś z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol, aktualnie z Teatrem Syrena w Warszawie.
Po premierze widowiska „Od Opola do San Remo”, w którym wystąpił jako Gwiazda wieczoru, Katarzyna Gärtner napisała: „Grzegorz Wilk, po prostu palce lizać jak śpiewał! Sama rozkosz! Koncert trwał dwie i pół godziny, szkoda że tylko dwie i pół”. W wielu komentarzach pod adresem Grzegorza Wilka padały określenia: wspaniały, fenomenalny, świetny w każdym utworze.
I my się pod tym podpisujemy! 😍
Zapraszamy na wyjątkowy Koncert -„Grzegorz Wilk Na Dzień Kobiet”🌹, który odbędzie się 6 marca o godz. 19:00.
Grzegorz Wilk z zespołem zabierze nas w niezwykłą muzyczną podróż w rytm przebojów wykonywanych niegdyś przez takich artystów jak: Elvis Presley, Tom Jones, Stan Borys, Czesław Niemen czy Paul Anka.
Koncert „Grzegorz Wilk na Dzień Kobiet”🌹 to najlepszy pomysł na udany wieczór we dwoje! 💑
Przyjdź i zakochaj się… w Muzycznym! 🥰
6 marca, godz. 19:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 80-90 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.euAdaptacja sceniczna według scenariusza filmowego Ludwika Starskiego!
Dwudziestolecie międzywojenne, Warszawa. W Teatrzyku rewiowym „Czerwony Młyn” nie dzieje się dobrze – widownia świeci pustkami, brak pieniędzy na wypłaty dla artystów. Z pomocą przychodzi inżynier Fred Kampinos, bo… kocha Teatr? A może ma zupełnie inne plany zostając współwłaścicielem tej sceny? Bardziej od tego, co dzieje się na scenie, interesuje pobliski Bank… „Hallo Szpicbródka”, film Janusza Rzeszewskiego i Mieczysława Jahody z 1978 roku, to jeden z największych przebojów w historii polskiego kina. Teraz ten tytuł na naszej scenie!.
Jak potoczą się losy bohaterów? Czy Fred Kampinos zakocha się… w Teatrze?
Przekonajcie się sami…Reżyseria: Mirosław Siedler; Kierownictwo muzyczne: Przemysław Fiugajski; Scenografia: Mariusz Napierała; Kostiumy: Agata Uchman; Choreografia: Iwona Runowska
Autorzy piosenek: muzyka: Adam Skorupka, Wojciech Trzciński, Seweryn Krajewski; słowa: Ludwik Starski, Bogdan Olewicz, Agnieszka Osiecka; Opracowanie muzyczne: Bogusław Wróblewski, Wojciech Durak
Kierownik Chóru: Grzegorz Pecka; Kierownik Baletu: Roman Kamiński; Asystent reżysera: Michał Wnuk; Asystent choreografa: Anna Adamczyk; Reżyseria świateł: Marcin Nogas; Reżyseria dźwięku: Łukasz Jakubowski, Piotr Rybczyński; Multimedia: Paweł Giergisiewicz; Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel; Suflerzy: Krystyna Ekielska, Anna Rękas
Szczegółowe informacje na stronie: http://teatrmuzyczny.eu/kalendarium/hallo-szpicbrodka-2019-2020
7 marca, godz. 18:00 i 8 marca, godz. 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 70-90 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w małej chatce z okienkami, mieszkała Gospodyni ze swym psem Hałaskiem, kotem Mruczkiem i Kozuchą, którą właśnie kupiła na jarmarku. Gospodyni miała dobre serce, przygarnęła więc do swego domu sierotkę Zazulkę i cieszyła się, że będzie miała pomoc w gospodarskich pracach. Zazulka bardzo się starała sprostać wymaganiom Gospodyni, ale Koza???
Niesforna Kozucha wymyślała coraz to nowe figle i psoty, żeby pokrzyżować starania Zazulki, aż w końcu zagniewana Gospodyni wygnała sierotkę z domu, a zaraz potem również i Kozę. Jakie były dalsze perypetie i przygody Kozuchy Kłamczuchy? Czy poszła po rozum do głowy ? Jak zakończyła się cała historia? Tego najmłodsi Widzowie dowiedzą się w czasie akcji wesołego, roztańczonego i rozśpiewanego spektaklu, w którym będą mogli wtórować Kozie w jej piosenkach, a także przekonać się, że kłamstwo nie popłaca, a jeżeli nawet się zdarzy, lepiej się przyznać, przeprosić i pojednać, bo prawda i zgoda buduje!
Ta niezwykle dowcipna, osadzona w realiach dawnego Lublina opowieść z morałem, spodoba się dzieciom w każdym wieku!
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Turowicz
Scenografia i kostiumy: Otto Wiktor Hoffman
Muzyka: Mariola Zagojska
Choreografia: Agata Żółtowska
16 marca, godz. 9:00 i+ 11:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 30-35 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.
W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra).
Treść:
Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés „Orpheum” Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką Stasi. Pojawiają się też birbanci Boni i Feri. Ten pierwszy pokazuje Sylvii zawiadomienie o oficjalnych zaręczynach Edwina z hrabianką Stasi. Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona… Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów… Wydarzenia zdają się przybierać sensacyjny obrót, a wszystko po to, aby w finale mogło zabrzmieć wspólne – Kochaj mnie!
Reżyseria: Artur Hofman, Muzyka i libretto: Emmerich Kalman, Leo Stein, Bela Jenbach, Przekład libretta: Jerzy Jurandot, Dyrygent: Przemysław Fiugajski, Scenografia: Ireneusz Salwa, Choreografia: Grzegorz Kawalec, Asystent reżysera: Jarosław Cisowski, Asystent choreografa: Anna Adamczyk
Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny 40 minut, z dwiema przerwami.
Szczegóły na stronie: http://teatrmuzyczny.eu/kalendarium/ksiezniczka-czardasza-2019-2020
20 i 21 marca, godz. 18:00 oraz 22 marca, godz. 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 70-90 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu„Kot w butach” to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek – wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot… łapie myszy w królestwie.
Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.
W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.
Szczegóły na stronie: http://teatrmuzyczny.eu/kalendarium/kot-w-butach-2019-2020
25 i 26 marca, godz.10:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł
Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
Spektakl muzyczny opowiedziany piosenkami Edith Piaf w reżyserii Artura Barcisia.
W artystkę wcielają się trzy aktorki, które reprezentują trzy fazy burzliwego życia francuskiej piosenkarki (Piaf kolejno Młoda, Zakochana i Zmęczona). Poprzez nastrój budowany kolejnymi tekstami w ujmujących polskich tłumaczeniach Marcina Sosnowskiego, Andrzeja Ozgi, Hanny Szczerkowskiej, Jerzego Menela i Wojciecha Młynarskiego oraz oprawą dźwiękowo-wizualną, scena przeobrazi się w jedną z francuskich kawiarni, wśród zgiełku których rozwijała się kariera jednaj z najbardziej wyrazistych postaci francuskiej i światowej kultury.
W rolę kolejnych wcieleń Edith Piaf wcielą się Anita Kostyńska, Dorota Szostak-Gąska/Ewa Kowieska oraz Patrycja Zywert-Szypka.
Scenariusz i Reżyseria: Artur Barciś
Asystent reżysera: Anna Rękas
Kierownictwo muzyczne: Łukasz Sidoruk
Aranżacje: Mikołaj Gąsiorek
Asystent scenograf: Dariusz Jabłoński, Cezary Kowalski
Asystent kostiumograf: Magdalena Kolary
Charakteryzacja: Agnieszka Wolińska
Realizacja świateł: Marcin Nogas
Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel
Sufler: Krystyna Ekielska
28 marca, godz. 18:00 oraz 29 marca, godz. 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 55-90 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
Spektakl przygotowany we współpracy z Centrum Inicjatyw Artystycznych, specjalnie z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin naszego narodowego kompozytora Stanisława Moniuszki.
Pomysł, inscenizacja i reżyseria: Mariola Zagojska, Adaptacja tekstu i prowadzenie: Paweł Świętorecki, Kierownictwo muzyczne: Agnieszka Schulz-Brzyska
Straszny Dwór? To brzmi dość groźnie. I jeszcze Opera? Ale bez obaw. Nie wszystko jest takie straszne jak nam się wydaje. Nie bójmy się rozpocząć muzycznej edukacji od „Strasznego Dworu”, arcydzieła gatunku jakim jest Opera. Przygotowaliśmy specjalny spektakl dla dzieci i młodzieży, który wprowadzi ich w piękny świat muzyki i elegancki świat Teatru operowego. Możliwe, że dla niektórych będzie to pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną, dlatego wybraliśmy na tę okazję operę Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”, opracowaną w wersji kameralnej i skróconej. Spektakl prezentuje najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, która przybliży treść narodowego dzieła już najmłodszym Widzom. Elementy scenografii, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy i tańce narodowe z pewnością przysporzą nowe rzesze miłośników opery. Czas trwania 1 godz 15 minut ( bez przerwy). Przedział wiekowy: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe.
Zapraszamy na spektakl przygotowany specjalnie z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin naszego narodowego kompozytora.
Opera? Tak, dlaczego nie?
/w spektaklu wykorzystano kostiumy i elementy scenografii z zasobów Teatru Muzycznego w Lublinie/
30 marca, godz. 9:00 i 11:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 35-40 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
Zapraszamy!