Teatr Muzyczny w Lublinie wszedł w luty 2020 super przebojem, adaptacją sceniczną scenariusza filmowego Ludwika Starskiego – czyli…HALLO SZPICBRÓDKA . Dwudziestolecie międzywojenne, Warszawa. Teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa finansowy i artystyczny kryzys. Na scenie i za kulisami, szkoda gadać. Na widowni pustki, a właściciel nie ma już pieniędzy na wypłaty dla artystów. Gdy w Teatrze pojawia się komornik i chce zająć majątek Teatru, niespodziewanie pojawia się także elegancki dżentelmen, inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc w ratowaniu sceny bo… kocha Teatr? A może ma zupełnie inny cel? Bardziej od tego, co dzieje się na scenie, interesuje go jednak tancerka Anita i sąsiadujący z teatrem Bank…
„Hallo Szpicbródka”, film Janusza Rzeszewskiego i Mieczysława Jahody z 1978 roku, to jeden z największych przebojów w historii polskiego kina. Ten tytuł na naszej scenie stanie się na pewno wielkim teatralnym przebojem.
Jak potoczą się losy bohaterów? Czy Fred Kampinos zakocha się… w Teatrze? Przekonamy się o tym już niebawem. Szpicbródka w Lublinie!!!
Reżyseria: Mirosław Siedler
Kierownictwo muzyczne: Przemysław Fiugajski
Scenografia: Mariusz Napierała
Kostiumy: Agata Uchman
Choreografia: Iwona Runowska.
Autorzy piosenek: muzyka: Adam Skorupka, Wojciech Trzciński, Seweryn Krajewski
słowa: Ludwik Starski, Bohdan Olewicz, Agnieszka Osiecka
Opracowanie muzyczne – Bogusław Wróblewski i Wojciech Durak
Kierownik Chóru: Grzegorz Pecka
Kierownik Baletu: Roman Kamiński
Asystent reżysera: Michał Wnuk
Asystent choreografa: Anna Adamczyk
Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel
Suflerzy: Krystyna Ekielska, Anna Rękas
Szczegółowe informacje na stronie: http://teatrmuzyczny.eu/kalendarium/hallo-szpicbrodka-2019-2020
8 lutego, godz. 18:00 oraz 9 lutego, godz. 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 80-100 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
Po tym sukcesie pora na :
Koncert gościnny. Obsada: Grzegorz Lalek -skrzypce, Piotr Kopietz – bandoneon, Mirosław Feldgebel – fortepian, Sebastian Wypych – kontrabas/kierownictwo artystyczne oraz Lala Czaplicka – śpiew , Michał Fogg – prowadzenie i recytacje, Anna Iberszer i Piotr Woźniak – mistrzowie tanga.
W programie: W małym kinie /Władysław Szpilman/, -Już nigdy /Jerzy Petersburski/, -Tango Milonga /Jerzy Petersburski, Andrzej Włast/, -Nie ma szczęścia bez miłości (sł.H.Szpilman), -Ostatnia Niedziela /Jerzy Petersburski, Zenon Friedwald, -Sam mi mówiłeś /Jerzy Petersburski/, -Umówiłem się z Nią na dziewiątą /Henryk Wars/, Tango Brazylijskie, Odrobina szczęścia w miłości /Jerzy Petersburski/, Jesienne róże /Artur Gold, Andrzej Włast/ a także: -La Cumparsita /Gerardo Matos Rodriguez/, -Chiqulin de Bachin /Astor Piazzolla, Horacio Ferrer/, -Libertango /Astor Piazzolla/, -Oblivion /Astor Piazzolla/, -Jalousie /Jacob Gade/, -Por Una Cabeza /Carlos Gardel/, -Esqualo /Astor Piazzolla/, -Maria de Buenos Aires /Astor Piazzolla/.
SawarS Tango Orquesta – założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha, to jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry do dawniej istniejących w Argentynie ‚Orquesta Tipica’ oraz czerpiący inspiracje bezpośrednio z oryginalnego zespołu Astora Piazzolli – Quinteto Nuevo, ale także nawiązujący stylistycznie do zespołów tangowych przedwojennej Warszawy.
Gościem koncertu będzie Lala Czaplicka, wybitna śpiewaczka tangowa i operowa – córka legendarnego śpiewaka światowych scen operowych, który przed wojną współpracował z orkiestrą Petersburskiego i Golda w legendarnej, przedwojennej Adrii.
Całość muzycznie poprowadzona przez najwybitniejszych instrumentalistów, wirtuozów SawarS Tango Orquesta pod muzycznym kierownictwem kontrabasisty – Sebastiana Wypycha.
Na gruncie tanga, Artyści mają za sobą wiele znaczących festiwali muzycznych w Polsce i na świecie.
14 lutego, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 85-90 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
-„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.
Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka…” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza. Ten sam (a jednak trochę inny…), wciąż cieszący się wielką popularnością wśród widzów będzie można oglądać na scenie teatru od 26 stycznia 2008.
Libretto: Joseph Stein
Muzyka: Jerry Bock
Teksty piosenek: Sheldon Harnick
Produkcja spektaklu w Nowym Jorku: Harold Prince
Reżyseria i choreografia oryginalnego wystawienia w Nowym Jorku: Jerome Robbins
Reżyseria: Zbigniew Czeski
Przekład libretta: Antoni Marianowicz
Dyrygent: Łukasz Sidoruk
Scenografia: Anna Bobrowska-Ekiert
Choreografia: Henryk Rutkowski
Przygotowanie chóru: Włodzimierz Fruziński
Asystent reżysera: Jarosław Cisowski
Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel
Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny 45 minut, z jedną przerwą.
15 lutego, godz. 18:00 oraz 16 lutego, godz. 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 60-90 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
„Od Opola do San Remo” to przekrój hitów, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści tacy jak: Maryla Rodowicz, Violetta Villas, Anna Jantar, Danuta Rinn, Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, Demis Roussos czy zespół Boney M.
Zapraszamy Państwa do wysłuchania największych festiwalowych przebojów w wykonaniu naszych artystów!
Wspaniała zabawa gwarantowana! :)
21 i 22 lutego, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 70-90 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
Don Kichot to jeden z najpiękniejszych baletów klasycznych, zarówno pod względem kostiumów jak i wspaniałej muzyki Ludwiga Minkusa. Przenosi nas do niezwykle barwnej, radosnej i słonecznej dawnej Hiszpanii co pozwala widzom czerpać ogromne ilości pozytywnej energii.
W naszej adaptacji staraliśmy się w zwięzłej formie zachować najbardziej charakterystyczne aspekty pierwowzoru a w szczególności wariacje solowe: Kitri, Amorek, Królowa Driad, Dulcynea. Natomiast choreografie zespołowe zostały rozbudowane o niespotykane w baletach klasycznych akrobacje. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu połączeniu tradycji z nowoczesnością, zachęcimy wiele osób do odkrywania piękna Sztuki Baletowej.
Dlatego jeśli wyjdziecie ze spektaklu Teatru Tańca GRAWiTAN pod wrażeniem i zapragniecie zostać w przyszłości artystami baletu by osobiście przeżywać wszystkie te wspaniałe przygody na scenie to znak, że Wasze miejsce jest wśród nas.
Obsada
Kitri/Dulcynea – Aleksandra Olszowa
Basilio – Daniel Urbaniak
Don Kichot – Dawid Zalewski
Gamache, zamożny szlachcic – Julia Janiuk/Jelia Jedlińska
Amorek/Juanita, przyjaciółka Kitri – Aleksandra Opoka
Królowa Driad/Piccilia, przyjaciółka Kitri – Weronika Czerniec/Weronika Mazurek
Espada, torreador – Dawid Zalewski
Mercedes – Łucja Grajper
Matka Kitri – Maja Gołębiewska
Choreografia: Marius Petipa/Aleksandr Gorski
Nowa wersja choreograficzna: Paulina Pielach-Boryca, Maria Czechowicz, Justyna Gorczyca, Inga Gołębiowska, Aleksandra Opoka
Kostiumy: Studio Natia – Anna Halewicz-Mamzer
Muzyka: Ludwig Minkus (głównie), oraz pojedyncze utwory: Werner Tautz, Kevin MacLeod, Nathan Lanier, Jasha Alain Klebe, New Arrival, Franz Liszt, Ellen Once Again
23 lutego, godz. 15:00 i 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.euDawno, dawno temu, za górami, za lasami, w małej chatce z okienkami, mieszkała Gospodyni ze swym psem Hałaskiem, kotem Mruczkiem i Kozuchą, którą właśnie kupiła na jarmarku. Gospodyni miała dobre serce, przygarnęła więc do swego domu sierotkę Zazulkę i cieszyła się, że będzie miała pomoc w gospodarskich pracach. Zazulka bardzo się starała sprostać wymaganiom Gospodyni, ale Koza???
Niesforna Kozucha wymyślała coraz to nowe figle i psoty, żeby pokrzyżować starania Zazulki, aż w końcu zagniewana Gospodyni wygnała sierotkę z domu, a zaraz potem również i Kozę. Jakie były dalsze perypetie i przygody Kozuchy Kłamczuchy? Czy poszła po rozum do głowy ? Jak zakończyła się cała historia? Tego najmłodsi Widzowie dowiedzą się w czasie akcji wesołego, roztańczonego i rozśpiewanego spektaklu, w którym będą mogli wtórować Kozie w jej piosenkach, a także przekonać się, że kłamstwo nie popłaca, a jeżeli nawet się zdarzy, lepiej się przyznać, przeprosić i pojednać, bo prawda i zgoda buduje!
Ta niezwykle dowcipna, osadzona w realiach dawnego Lublina opowieść z morałem, spodoba się dzieciom w każdym wieku!
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Turowicz
Scenografia i kostiumy: Otto Wiktor Hoffman
Muzyka: Mariola Zagojska
Choreografia: Agata Żółtowska
24 lutego, godz. 9:00 i 11:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 30-35 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
„Kot w butach” to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek – wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot… łapie myszy w królestwie.
Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.
W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.
26 i 27 lutego, godz. 10:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł
▶️ Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu
ZAPRASZAMY