Nowy kierunek na KUL – pracownik ochrony i mienia Nowy kierunek na KUL – pracownik ochrony i mienia

Katolicki Uniwersytet Lubelski we współpracy ze Służbą Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin prowadzi do końca lutego nabór na studia podyplomowe. Ich celem jest nabycie przez kandydatów kwalifikacji do pracy w ochronie osób i mienia. Zajęcia rozpoczynają się w marcu br.– W tym trudnym dla nas okresie, związanym z kryzysem na rynku przewozów lotniczych, staramy się aktywizować w innych formach działalności. Jedną z nich jest nawiązanie współpracy z najstarszą lubelską uczelnią KUL. Efektem naszych bardzo dobrych relacji jest utworzenie nowego kierunku studiów podyplomowych. Posiadamy świetnych specjalistów w zakresie ochrony osób i mienia, a także odpowiednią bazę do zajęć praktycznych, co jest niewątpliwie naszym dużym atutem mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Zajęcia trwają dwa semestry i obejmują 240 godzin zajęć. Te nowe na lubelskim rynku edukacyjnym studia podyplomowe adresowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów I, II stopnia i jednolitych studiów magisterskich, którzy posiadają kwalifikacje studiów I stopnia tj. zrealizowali co najmniej 3-letni program edukacji. Zajęcia prowadzone będą przez pracowników sektora publicznego i prywatnego, specjalistów w dziedzinie ochrony osób i mienia, w tym przez wysoko wyszkolonych pracowników Służby Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin.

– Studia podyplomowe w KUL stanowią ważną ofertę wzmacniającą kompetencje, zarówno naszych studentów, jak i kandydatów spoza Uniwersytetu. Wydział Nauk Społecznych KUL posiada bogatą propozycję takich studiów. Możliwość współpracy Z Portem Lotniczym Lublin jest dla nas niezwykle ważna z uwagi na możliwość skorzystania z dobrej, rynkowej praktyki
i specjalistycznej wiedzy
– mówi dr hab. Wojciech Gizicki, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Nauk Społecznych KUL.

Program przewiduje zajęcia m.in. z samoobrony i technik interwencyjnych, specjalizacji strzeleckiej, taktyki wykonywania zadań w ochronie osób i mienia.

Studia w efektywny sposób będą łączyły teorię z praktyką. Na terenie naszego lotniska od szeregu lat, na najwyższym poziomie, zajmujemy się ochroną osób i mienia. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt, którego używamy na co dzień. Chcemy podzielić się naszą wiedzą z osobami, które podejmą te studia – mówi Andrzej Sikora, szef Służby Ochrony Lotniska PLL.

Warto podkreślić, że absolwent studiów podyplomowych KUL, po ich ukończeniu uzyskuje wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony osób i mienia.