Warsztaty ekolkogiczne Veolia Warsztaty ekolkogiczne Veolia

Jak kupować i nie marnować? Czym jest Zero Waste? Tego wszystkiego i nie tylko, najmłodsi mogli się dowiedzieć podczas sobotnich warsztatów, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Fundacja Veolia Polska we współpracy z Grupą Veolia term zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców miasta warsztaty ekologiczne „Zero Waste w domu”. Fundacja Veolia Polska we współpracy z Veolia term, z okazji przypadającej w minioną sobotę 62 rocznicy Deklaracji Praw Dziecka przygotowała w 5 miastach warsztaty ekologiczne Veolia Dzieciom. Wspólnie z lokalnymi organizacjami z Warszawy, Łodzi, Poznania, Świdnika i Chrzanowa zorganizowano spotkania promujące ideę zero waste w codziennym życiu.

– Ochrona i odnawianie zasobów świata to jedno z najważniejszych zadań jakie stawia sobie Grupa Veolia. Szacunek do zasobów naszej planety należy kształtować od najmłodszych lat, dlatego z przyjemnością organizujemy warsztaty, które zachęcają do odpowiedzialności i pomagają budować wrażliwość ekologiczną dzieci wyjaśnia Janusz Lewicki, Prezes Zarządu Spółki Veolii Wschód.

20 listopada w świdnickim ośrodku kultury miały miejsce warsztaty florystyczne, dietetyczne, artystyczne i rękodzielnicze dla dzieci w wieku 5-12 lat. W trakcie spotkania młodzi mieszkańcy Świdnika dowiedzieli się jak kupować i nie marnować, co oznacza zero waste, ale także mogły spróbować swoich sił w ekologicznych działaniach artystycznych.

W trakcie warsztatów wykorzystywano materiały pochodzące z recyklingu, z których stworzono niezwykłe i bardzo funkcjonalne przedmioty – m.in. świecące żuczki z masy makulaturowej, ramki z tektury przemysłowej oraz mozaiki z guzików z odzysku. Nie zabrakło też warsztatów z tworzenia bombek, nauki odpowiedniego segregowania odpadów przez roboty Photony. Dzieci mogły też się dowiedzieć m.in. jakie rośliny oczyszczają powietrze, a także jak zdrowo kupować i jeść. Powstało też kilka domków dla owadów, które wiosną przywitają nowych mieszkańców działek i ogrodów.

***

 

Veolia term dąży do tego, by stać się wzorcową firmą w obszarze transformacji ekologicznej. Poprzez swoje spółki zależne. jest dostawcą ciepła systemowego dla klientów w 66 miastach w Polsce. Realizując założenia polityki zrównoważonego rozwoju grupy Veolia w Polsce, tworzy i wdraża rozwiązania efektywne energetycznie i optymalne dla środowiska i społeczności lokalnych. Veolia term wchodzi w skład grupy Veolia w Polsce od 2008 r. Grupę Veolia term tworzy 6 spółek: Veolia Północ, Veolia Szczytno, Veolia Wschód, Veolia Południe, Veolia Zachód oraz Veolia term.  www.veoliaterm.pl

Grupa Veolia w Polsce w Polsce dąży do tego, by stać się wzorcową firmą w obszarze transformacji ekologicznej. Od 25 lat jest sprawdzonym partnerem miast i przemysłu na terenie całego kraju. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu oferuje innowacyjne usługi dostosowane do potrzeb Klientów. Inwestując w rozbudowę i modernizację swojej infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej, a także rozwijając działalność w zakresie efektywnego zarządzania energią,  gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej zapewnia najwyższą jakość usług. Wpisując się w model gospodarki o obiegu zamkniętym tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju miast i przemysłu.

Grupa Veolia w Polsce zatrudnia 4 600 pracowników, których misją jest odnawianie zasobów świata. Prowadzi działalność w 123 miejscowościach, w 58 miastach zarządza sieciami ciepłowniczymi. Działa poprzez spółki operacyjne: Veolia Energia Polska (holding), Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia term, Veolia Energy Contracting Poland, Veolia Industry Polska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach oraz ich spółki zależne. www.veolia.pl