Przedstawiamy majowy repertuar Teatru Muzycznego w Lublinie
„Zemsta nietoperza” Johanna Straussa uznana została za arcydzieło operetki wiedeńskiej. Po pierwszym wystawieniu zdobyła wszechświatową sławę i do dziś niepodzielnie króluje w repertuarach największych teatrów operowych. Wspaniała muzyka – walce, polki, arie oraz intrygujące, pełne humoru libretto, w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima – na naszej scenie tym razem w reżyserii Artura Barcisia!
Libretto: Richard Genée i Karl Haffner wg wodewilu „Le Réveillon” Henri Meilhaca i Ludovica Halévy’ego
Przekład: Julian Tuwim
Realizatorzy:
Reżyseria: Artur Barciś
Kierownictwo muzyczne: Ruben Silva
Opracowanie muzyczne, dyrygent: Łukasz Sidoruk
Choreografia: Iwona Runowska
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Multimedia: Franciszek Barciś
Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka
Zapraszamy: 05 i 06 maja, godz. 18:00Teatr Muzyczny w Lublinie
Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 95 – 120 zł
Dział sprzedaży i promocji: tel. 81 532 25 21
Kasa biletowa: tel. 81 532 96 65; kom. 502 662 956
e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek – wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot… łapie myszy w królestwie.
Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.
Zapraszamy: 10 maja, godz. 9:00 i 12:00 oraz 24 maja, godz. 9:00 i 12:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł.
Dział sprzedaży i promocji: 81 532 25 21
Kasa biletowa: 81 532 96 65; kom. 502 662 956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
W listopadzie 2008 roku w Lublinie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło w Hali Globus ponad siedem tysięcy osób. Teatr Muzyczny w Lublinie zaprezentował przybyłej tak licznie publiczności operę Giuseppe Verdiego – „La Traviata”.
Z racji Jubileuszu 75-lecia Teatru Muzycznego w Lublinie postanowiliśmy wznowić tę produkcję i zaprosić Widzów na ten wspaniały spektakl.
Akcja opery rozgrywa się w Paryżu i pod Paryżem w 2. połowie XIX wieku. Opowiada historię kurtyzany Violetty Valery, w której zakochuje się młody poeta Alfred Germont. Violetta skuszona wizją życia u boku przystojnego Alfreda porzuca swojego protektora Barona Douphola i z wielkiego balu trafia do wiejskiej posiadłości gdzie zaczyna sielskie życie. Jednak cieniem na tej sytuacji kładzie się choroba Violetty oraz uszczuplające się oszczędności. Uświadomiony przez siostrę Violetty Anninę Alfred wyjeżdża do Paryża by zdobyć pieniądze, a w tym czasie jego ojciec składa byłej kurtyzanie wizytę by przekonać ją do porzucenia Alfreda, gdyż mezalians jest szkodliwy dla małżeńskich planów jego siostry. Violetta ulega wreszcie namowom Giorgia i wyjeżdża do stolicy Francji by wrócić do poprzedniego stylu życia. W ślad za nią rusza Alfred, który na balu doprowadza do konfrontacji między nim a Baronem Douphol oraz samą kochanką. Skandaliczne zachowanie w efekcie kończy się wyzwaniem na pojedynek. Violetta umęczona i schorowana zmaga się z cierpieniem w samotności i tak zastaję ją Alfred, który po jakimś czasie wraca z dalekiej podróży. W końcu dowiedział się o chorobie i poświęceniu kochanki, wybłagał też u ojca zgodę na ślub z Violettą. Na szczęśliwe zakończenie jest już za późno, Violetta umiera w ramionach ukochanego.
Libretto opery „La Traviata” napisane przez F. M. Piave oparte jest na powieści A. Dumasa „Dama Kameliowa” i stanowi jedną z najciekawszych i najmądrzejszych historii w dziejach opery światowej. Powszechnie uznaje się „Traviatę” za najdoskonalsze dzieło Verdiego, w którym muzyka idealnie konweniuje z kameralnym nastrojem tworzonym przez artystów.
Reżyseria i scenografia: Waldemar Zawodziński
Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki
Dyrygent: Vincent Kozlovsky
Choreografia: Janina Niesobska
Kostiumy: Izabela Stronias
Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka
Zapraszamy: 12 i 13 maja, godz. 18:00
Teatr Muzyczny w Lublinie
Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 95 – 120 zł
Dział sprzedaży i promocji: tel. 81 532 25 21
Kasa biletowa: tel. 81 532 96 65; kom. 502 662 956
e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
To jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Jej baletowa wersja skomponowana (na podstawie libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrkowskiego) przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów.
Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.
Choreografia, reżyseria i inscenizacja jest dziełem Viletty Suskiej, dyryguje Przemysław Fiugajski, a piękną i barwną scenografię oraz bajkowe kostiumy zaprojektowała Anna Bobrowska-Ekiert.
Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z jedną przerwą. 17 i 18 maja, godz. 10:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł
Dział sprzedaży i promocji: tel. 81 532 25 21
Kasa biletowa: tel. 81 532 96 65; kom. 502 662 956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu“PINOKIO” – muzyczna wersja Pinokia w reżyserii Jerzego Turowicza, na motywach powieści C. Collodiego to magiczne widowisko. Drewniany pajac podczas wędrówki po ucieczce od swojego kreatora – cieśli Dżepetta – spotyka parę zachłannych cwaniaków – lisa i kota, zostaje pochwycony i wzięty na smycz przez krewkiego chłopa, zatrudniony do teatru mistrza Ogniojada i ląduje w przepastnym brzuchu ogromnego wieloryba, by w końcu wrócić do domu i zmienić się w prawdziwego chłopca. Barwność i różnorodność scenografii, dynamika, piękne melodie i wymyślne kostiumy sprawiają, że każdorazowo młodzi widzowie zachwycają się bajką i żywiołowo reagują na kolejne przygody małego Pinokia.
Walory edukacyjne widowiska docenili nauczyciele lubelskich szkół, którzy każdego roku powracają do Teatru Muzycznego z kolejnymi rocznikami uczniów.
Reżyseria: Jerzy Turowicz, Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Scenografia: Ireneusz Salwa, Choreografia: Marcin Marzec, Muzyka: Janusz Baca
Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami. Zapraszamy 21 maja, godz. 13:00 oraz 31 maja, godz. 9:00 i 12:00
Teatr Muzyczny w Lublinie
Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł
Dział sprzedaży i promocji: tel. 81 532 25 21
Kasa biletowa: tel. 81 532 96 65; kom. 502 662 956
e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu