„Pod Wiewiórką” pod znakiem pejzaży i… „Pod Wiewiórką” pod znakiem pejzaży i…

…nie tylko! Otóż we wnętrzach kazimierskiej willi Pod Wiewiórką przez styczeń i luty, a od 14 bm.(wernisaż, godzina 13 ),rezentowane będą pejzaże członkiń artystycznej, lubelskiej rodziny. Agaty i Agnieszki Gruszeckich.Agata Gruszecka urodziła się w 1999 roku w Lublinie. W 2019 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Obecnie studiuje na Politechnice Lubelskiej, na kierunku Architektura. Do twórczości artystycznej inspiruje ją krajobraz, który interpretuje w syntetyczny sposób. Efektem są pejzaże powstające głównie w technice olejnej oraz akwarele.Agnieszka Gruszecka urodziła się w 1971 roku w Lublinie. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Ulubione techniki malarskie jakimi się posługuje to technika olejna, akryl i rysunek. Maluje pejzaż, wedutę, kwiaty oraz martwą naturę. Uczestniczy w plenerach malarskich, a jej obrazy prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace Agnieszki Gruszeckiej znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Wraz z mężem prowadzi Galerię „Kolor” w Kazimierzu Dolnym.Natomiast od 17 stycznia o godz. 11 – wernisaż,  w pokoju Witolda, otwarta zostanieczęść  wystawy fotograficznej – „Kazimierskie zapatrzenia”, Piotra Makowskiego.Wystawa ta towarzyszy projektowi „Nasze Serce jest zielone”, realizowanego jesienią 2023 r. przez Dom Kuncewiczów w ramach działania „Bardzo Młoda Kultura”. Autorem zdjęć fauny i flory okolic Kazimierza Dolnego.

 Zdjęcia Piotra Makowskiego oddział Dom Kuncewiczów wykorzystuje jako ilustrację wiadomości zamieszczanych na blogu www.narynkuusiascwkazimierzu.pl oraz profilach społecznościowych oddziału – na Facebooku i Instagramie. Prezentują  one nie tylko urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego, ale także bogactwa świata przyrodniczego tych okolic.

Dom Kuncewiczów zaprasza w dniu wernisażu na wspólny spacer z autorem wystawy. Po wędrówce – na ciepłą herbatęJ

…………………………………………………………………………………………………………………………… 

Warsztaty zdobienia porcelany

18 i 19 stycznia w Domu Kuncewiczów odbędą się warsztaty „Pomaluj filiżankę”. To propozycja skierowana do uczniów szkół podstawowych w związku ze zbliżającym się dniem Babci i Dziadka. Zajęcia poprowadzi Dorota Opolska-Maksym, pedagog i animatorka współpracująca z willą Pod Wiewiórką. Zajęcia praktyczne poprzedzi opowieść o historii porcelany na podstawie muzealnych zbiorów.

Zajęcia zakończy degustacja herbat z całego świata. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu 697438371.