Styczeń w Operze Lubelskiej Styczeń w Operze Lubelskiej

Jeszcze w styczniu br.  w Operze Lubelskiej można będzie obejrzeć m.in.Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii? W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra).
Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés Orpheum Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką Stasi. Pojawiają się też birbanci Boni i Feri. Ten pierwszy pokazuje Sylvie zawiadomienie o oficjalnych zaręczynach Edwina z hrabianką Stasi. Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona… Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów… Wydarzenia zdają się przybierać sensacyjny obrót, a wszystko po to, aby w finale mogło zabrzmieć wspólne – Kochaj mnie!
***
Zapraszamy: 12 i 13 stycznia 2024, godz. 18:00
Opera Lubelska – Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety:
Dział sprzedaży i promocji: 81 532 25 21
Kasa biletowa:  81 532 96 65; kom. 502 662 956
www.operalubelska.pl

„Tosca” Giacoma Pucciniego – Opera w trzech aktach
Libretto: Luigi Illica i Giuseppe Giacosa

Opera wyjątkowa – bez uwertury, za to z blisko sześćdziesięcioma lejtmotywami charakteryzującymi bohaterów, a nawet rekwizyty. Opera werystyczna do tego stopnia, że Puccini udał się do Zamku Świętego Anioła w Rzymie, żeby zmierzyć dźwięk dzwonów jutrzniowych słyszanych z jego murów, aby wkomponować później w „Toskę” ich brzmienie… Opera pełna namiętności – splatają się w niej miłość, polityka i zbrodnia.

Realizatorzy:
Reżyseria: Tomasz Man
Kierownictwo muzyczne: Vincent Kozlovsky
Scenografia i kostiumy: Anetta Piekarska-Man
Choreografia/ruch sceniczny: Artur Dobrzański
Wizualizacje, grafika: Zuzanna Piekarska
Asystent reżysera: Jakub Gąska
Asystent dyrygenta: Jakub Montewka
Kierownik chóru: Grzegorz Pecka
Przygotowanie chóru dziecięco-młodzieżowego: Małgorzata Papiewska
Kierownik baletu: Roman Kamiński
Reżyseria świateł: Marcin Nogas

„Tosca” G. Pucciniego
18 stycznia 2024 r.
Sala Operowa CSK, pl. Teatralny 1 w Lublinie
bilety:
online: https://operalubelska.interticket.pl/program/tosca-8515
e-mail: widownia@operalubelska.pl
tel. 81 532 25 21, 81 532 96 65, 502 662 956
***
Opera Lubelska – instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego)
Mecenas opery „Tosca”: ORLEN
Mecenas kultury: Grupa PGE

To jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Jej baletowa wersja skomponowana (na podstawie libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrkowskiego) przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów.

Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.

Choreografia, reżyseria i inscenizacja jest dziełem Viletty Suskiej, dyryguje Przemysław Fiugajski, a piękną i barwną scenografię oraz bajkowe kostiumy zaprojektowała Anna Bobrowska-Ekiert.

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z jedną przerwą

Spektakle -24 i 25 stycznia, godz. 10:00 oraz 28 stycznia, godz. 12:00
Opera Lubelska – instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety:
Dział sprzedaży i promocji: 81 532 25 21
Kasa biletowa: 81 532 96 65; kom. 502 662 956 www.operalubelska.pl

“PINOKIO” – muzyczna wersja Pinokia w reżyserii Jerzego Turowicza, na motywach powieści C. Collodiego to magiczne widowisko. Drewniany pajac podczas wędrówki po ucieczce od swojego kreatora – cieśli Dżepetta – spotyka parę zachłannych cwaniaków – lisa i kota, zostaje pochwycony i wzięty na smycz przez krewkiego chłopa, zatrudniony do teatru mistrza Ogniojada i ląduje w przepastnym brzuchu ogromnego wieloryba, by w końcu wrócić do domu i zmienić się w prawdziwego chłopca. Barwność i różnorodność scenografii, dynamika, piękne melodie i wymyślne kostiumy sprawiają, że każdorazowo młodzi widzowie zachwycają się bajką i żywiołowo reagują na kolejne przygody małego Pinokia.
Walory edukacyjne widowiska docenili nauczyciele lubelskich szkół, którzy każdego roku powracają do Teatru Muzycznego z kolejnymi rocznikami uczniów.

Reżyseria: Jerzy Turowicz, Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Scenografia: Ireneusz Salwa, Choreografia: Marcin Marzec, Muzyka: Janusz Baca

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.

Przedstawienia- 31 stycznia, godz. 9:00 i 12:00
Opera Lubelska – Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety:
Dział sprzedaży i promocji 81 532 25 21
Kasa biletowa: 81 532 96 65; kom. 502 662 956
e-mail: widownia@operalubelska.pl
www.operalubelska.pl