W GRIN POJNT już kwitną kamelie! W GRIN POJNT już kwitną kamelie!

 Dla osób kochających świat roślin wiosna jest sygnałem do rozpoczęcia sezonu. Przystąpienia do prac porządkowych w ogrodach, na działkach oraz tarasach i balkonach.

 Centrum Ogrodnicze Grin Pojnt przy ulicy Turystycznej 1 w  Lublinie

tradycyjnie spieszy z ciekawa ofertą. W ten sposób podpowioda wczesnowiosenne kwiaty  i  inne rośliny dekoracyjne do marcowo-kwietniowych nasadzeń. Umożliwia przemyślane  przy tym fortunne jakościowo i cenowo zakupy. Umożliwia nabycie  niezbędnych akcesoriów ogrodniczych- narzedzi, nawozów, ziemi. Wszystkiego co prace ogrodnicze może uczynić prawdziwą przyjemnością.

Sezonowe otwarcie Centrum nastąpiło już 9 marca! Aktualnie są pierwsze hity. Kwitnące kamelie. Camellia roślina z rodziny herbatowatych obejmuje około 300 gatunków oraz niezliczoną ilość odmian i krzyżówek. To piękny krzew, który z każdym rokiem zyskuje coraz większą liczbę zwolenników.  Jest mrozoodporny!

Najbardziej znanym gatunkiem kamelii jest kamelia japońska (Camellia japonica L.). Roślina została nazwana przez Linneusza na cześć Georga Kamela, czeskiego botanika z XVII wieku. Pierwsze kamelie trafiły do Europy prawdopodobnie w XVI wieku, co ciekawe – głównie dzięki wysiłkom państw importujących cenną herbatę. W Chinach deklarowano często kamelię ozdobną jako optycznie bardzo podobną kamelię-herbatę (Camellia sinensis), ponieważ kraj chciał chronić swój ówczesny monopol na uprawę herbaty. Doprowadziło to do tego, że kamelia już w połowie XVIII wieku była bardzo popularną rośliną ozdobną, podczas gdy herbatę wciąż sprowadzano z Azji Wschodniej.

Ojczyzną kamelii są górskie rejony Japonii, północnych Chin, Wietnamu i Korei. Rośnie w środowisku wilgotnym i ciepłym.  Całoroczna uprawa kamelii w ogrodzie jest całkiem realna.


A poza tym jest w Centrum morze bratków i …

Grin Pojnt pomaga wiośnie wybuchnąć wszystkimi kolorami!