2 marca czekamy w SKENDE! 2 marca czekamy w SKENDE!

Już w najbliższą sobotę, 2 marca, przestrzenie SKENDE zmienią się w miejsce spotkań mieszkańców z organizacjami społecznymi. Wszystko w ramach festiwalu akcji „ProcentujeMY – 1,5% zostawiam w Lublinie”, organizowanej przez SKENDE we współpracy z Urzędem Miasta Lublin. W tym dniu będzie można poznać organizacje pozarządowe, wesprzeć ich działalność i skorzystać
z przygotowanych atrakcji. Będą to m.in.: animacje, malowanie buziek i warsztaty dla dzieci, degustacja tradycyjnej polskiej kuchni, warsztaty pisania Brajlem, chodzenia o lasce i inne atrakcje.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę w godzinach od 11:00 do 18:00. Organizacje, biorące udział
w projekcie ProcentujeMY, zaprezentują się mieszkańcom. W tym czasie będzie można odwiedzić stoiska promocyjne, które pojawią się na pasażu SKENDE, ale także porozmawiać z przedstawicielami fundacji
oraz stowarzyszeń i poznać realizowane przez nich przedsięwzięcia. Wszystko po to, aby lublinianie wsparli ich działalność, przekazując 1,5% podatku.

– Festiwal ProcentujeMY to zawsze bardzo radosne wydarzenie, które pokazuje, jak wiele dobrego w Lublinie dzieje się za sprawą ludzi działających społecznie. Cieszymy się, że już po raz szósty możemy dać możliwość, aby mieszkańcy naszego miasta spotkali się z lubelskimi fundacjami oraz stowarzyszeniami i bliżej poznali ich działalność  – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE.

W tegorocznej edycji akcji bierze 28 lokalnych organizacji. Podczas festiwalu będzie można spotkać się
z przedstawicielami: Hospicjum Małego Księcia, Fundacji Sempre a Frente, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Lubelski, Lubelskich Amazonek, Emaus Lublin, Stowarzyszenia na Rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną Camino, Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi, Fundacji Alpha, Stowarzyszenia Młodych Naukowców, Fundacji na Rzecz Ochrony Zwierząt Ex Lege, PCK Oddział Lublin, Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Bliżej Świata”
i Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

– Organizacje pozarządowe są dla nas kluczowymi partnerami we wspólnym tworzeniu miasta
i podnoszeniu jakości życia naszych mieszkanek i mieszkańców. Ich aktywność i zaangażowanie widoczne jest na wielu płaszczyznach funkcjonowania miasta. Dziękuję lubelskim organizacjom pozarządowym za gotowość do wspólnego działania i zachęcam wszystkich do wspierania lokalnych organizacji pożytku publicznego poprzez przekazanie na nie 1,5% swojego podatku – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Projekt ProcentujeMY – 1,5 % zostawiam w Lublinie  ma na celu zwiększenie zaangażowania mieszkańców miasta do oddawania swojego podatku na lokalne organizacje oraz propagowanie wiedzy na temat

 

 

ważnej roli, jaką pełnią NGOs w mieście. To także działania, które wyposażają organizacje
w niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznej działalności. SKENDE zorganizuje 2 bezpłatne warsztaty rozwijające kompetencje uczestników ProcentujeMY. W tym roku organizacje, biorące udział w festiwalu, otrzymają od SKENDE także krótki filmik promocyjny, tzw. rolkę, którą będą mogli wykorzystać do promocji swojej działalności w social mediach.

To już szósta odsłona ProcentujeMY. Projekt, jak co roku, realizowany jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka. Szczegóły na temat ProcentujeMY, atrakcje Festiwalu, a także opisy uczestników akcji i prowadzonych przez nich projektów znajdują się na stronie: www.skendeshopping.pl/pl/procentujemy/.