ENERGIE MIASTA -nie przegap!

4 grudnia (środa) w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie odbędzie się Konferencja „Energie Miasta” poświęcona zagadnieniom związanym
z  planowaniem i projektowaniem przestrzeni miejskiej. Będzie to jedno z największych tego typu wydarzeń w naszym regionie, w którym udział wezmą znakomici architekci i projektanci z całej Polski. – podkreśla dr Joanna Hołda, dyrektor Lubelskiego Instytutu Designu w LPNT.Konferencja będzie podzielona na trzy bloki tematyczne dotyczące termomodernizacji, rewitalizacji osiedli mieszkaniowych oraz energii przestrzeni. Wśród prelegentów pojawią się m.in. prof. Marcin Furtak, Dyrektor Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, prof. Bolesław Stelmach – architekt, dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki oraz prof. Marek Budzyński z Politechniki Warszawskiej.

Program konferencji jest bogaty w wiele inspirujących wykładów. Prelegenci będą odwoływać się w nich do swoich doświadczeń, które mogą stanowić inspirację dla uczestników spotkania  – mówi Joanna Hołda, dyrektor Lubelskiego Instytutu Designu w LPN-T.

W ramach konferencji odbędą się również bezpłatne warsztaty fotografii architektonicznej, skierowane do studentów i absolwentów: architektury, architektury krajobrazu, urbanistyki, jak również projektowania wnętrz. Zajęcia poprowadzi wybitny polski fotograf architektury Błażej Pindor.

Konferencja organizowana jest przez Lubelski Park Naukowo – Technologiczny S.A, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Partnerzy: Katedra Architektury. Urbanistyki i Planowania Przestrzennego/ Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, WSPA w Lublinie, Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Fundacja Krajobrazy.

Szczegółowy program oraz warunki udziału w konferencji i warsztatach dostępne są na stronie internetowej: https://lpnt.pl/aktualnosci/ArticleYjZhNjI5Nz oraz na profilu Facebook: 

https://www.facebook.com/events/1744117982391473/ https://www.facebook.com/events/2665048900227058/