OD REDAKCJI

Od redakcji

Tylko patrzeć, jak zima zapuka do naszych drzwi. Meteorologiczna – już 2 grudnia br. Na szczęście inaugurują ją najbardziej oczekiwane w roku Święta Bożego Narodzenia, wcześniej Mikołaj. Takie emanują ciepłem. Rozgrzewa, związany z nimi szał zakupów. Od takich chwil cieplej się robi na sercu…

Nadal też pozostają w pamięci wakacyjne, udane dni. Jednocześnie rodzą się wspomnienia, ale i  tęsknoty za nowymi wrażeniami, przeżyciami. Arakcyjnymi miejscami na ziemi do zwiedzenia i pomnożenia sił witalnych.

Długie wieczory sprzyjają wyszukiwaniu takich zakątków. Osobiście polecam Kretę. Już po raz trzeci z kolei, bo też na tej wyspie byłam już trzykrotnie. Zawsze wracałam zachwycona krajobrazami i atmosferą. Ludźmi i kuchnią. 

Ostatnio był to klif – hotel Palace Athene. Część zdjęć z tego urokliwego miejsca na ziemi zamieściłam w fotoreportażu. Zaraz potem w reportażu. Jest to opowieść o miejscu szczególnym, na wzór pejzaży Santorini.

Obecnie zachęcam do obejrzenia fotoreportażu z Zanzibaru. Myślę, że jest to wyspa godna polecenia o tej chłodnej u nas porze roku. Szczególnie, w styczniu do marca. Tam można się wygrzać do woli!   

                                                              Grażyna Hryniewska-Kalicka