Mieć pomysł Mieć pomysł

Klub 01

Uczestniczyliśmy w XIII spotkaniu lubelskiego Klubu Sponsora. Tym razem w ekskluzywnym hotelu Alter spotkało się na nim kilkadziesiąt osób, samych członków Klubu ponad trzydziestu. Tematem wiodącym była podniesiona na początku przez Dariusza Jodłowskiego, prezesa organizacji Pracodawcy Lubelszczyzny i firmy Euroal potrzeba łączenia się i współpracy lubelskich przedsiębiorstw. Gros czasu zajęła prezentacja inicjatyw Młodzieżowego Klubu Pomysłów CARITAS. I o nich za chwilę…

Ania, Alicja, Magda przekonywały członków Klubu Sponsora, że żeby zostać Mikołajem wystarczy rozgrzać się dobrym słowem. W ślad za tym zaprezentowany został konkretny pomysł wciągnięcia szerokiego grona osób do dopisywania do podpowiadanych przez nich zdań osobistych point.

Paula i Norbert dla odmiany chcąc 6 grudnia uczynić radośniejszym upowszechnili pisanie kartek do nieba, co zwieńczone zostanie ich wysłaniem balonikami.

O Prezentach z nieba mówiły licealistki z III LO. To one organizują spotkania wolontariuszy z podopiecznymi w Centrali Caritas lub w domach podopiecznych, podczas których dzieci piszą listy do św. Mikołaja z prośbami o wymarzone prezenty, a rodzice wypytywani o autentyczne potrzeby. Kulminacyjnym punktem będzie spotkanie wszystkich 6 grudnia w Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej, auli Domu Nadziei przy ul. Unii Lubelskiej.. W roli św. Mikołaja wystąpi lubelski Biskup. Wszak św. Mikołaj był biskupem!

Hasłem – „ Jesteś tyle wart, ile pomagasz”, rozpoczął prezentację kolejnego pomysłu, Jakub , anonsując kręcenie przez Piotra Kamińskiego filmu z życia wolontariatu Caritas.

Licząc na ewentualne wsparcie członków Klubu Sponsora o przygotowaniach do Triathlonu dla Amazonek, mówił na koniec Piotr Sprawka. Do tej pory uczestnik ok. 60 maratonów z pięknym celem w tle.

Z zainteresowaniem spotkało się wystąpienie założyciela i od 21 lat prezesa Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, Henryka Łucjana. Jest to temat na odrębną publikację.

Finalnie Beata Kołtun (SLIM LINE) i Agata Firlej zaprezentowały metamorfozy dokonane w swoich gabinetach kosmetycznych. Firma KRUKS natomiast garnitury szyte na miarę z polskich wełen i bawełny. Pokaz mody z udziałem modeli wprowadziły przedświąteczną, luźna atmosferę, sprzyjającą utrzymanym w podobnym tonie rozmowom kuluarowym.

Grażyna Hryniewska

Klub 02

Klub 03

Klub 04

Klub 05

Klub 06

Klub 07

Klub 08

Klub 09

Klub 10

Klub 11

Klub 12