Mistrzowski, artystyczny duet Mistrzowski, artystyczny duet

Malarze 01

Piotr Bednarski Andrzej Byro

Od tygodnia w pomieszczeniach I piętra Klubu Wojskowego w Lublinie (ul. Żwirki i Wigury 6) można oglądać malarstwo dwóch lubelskich artystów Piotra Bednarskiego i Andrzeja Byro. Jak przypuszczam wystawa w duecie została podyktowana wspólnym obydwu zainteresowaniom i umiejętnościom. Na wystawę składa się bowiem kilkadziesiąt w sumie obrazów – portrety i kopie wielkich polskich mistrzów malarstwa polskiego typu- Jacek Malczewski, Wojciech Kossak, Jan Matejko itp.

Lubelscy malarze artyści w swoim dorobku twórczym mają już setki płócien. Obydwaj są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych. Piotr Bednarski , artysta malarz, grafik, portrecista (autor ponad 800 portretów) we wspomnianej uczelni w Warszawie studiował w latach 1951-58 na Wydziale Grafiki, pod kierunkiem prof. Tadeusza Kulisiewicza. Andrzej Buro dla odmiany w latach 1963-69 w pracowni Aleksandra Kobzdeja. Mimo to obecnie więcej ich łączy niż dzieli. Może tylko wiek i liczba wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ich miejsce.

Gorąco zachęcam do odwiedzenia aktualnej wystawy malarstwa. Pozwala otrzeć się o prawdziwe malarstwo rodem z Lublina. Tym bliższe sercu.

Malarze 02
Malarze 03
Malarze 04
Malarze 05

Malarze 06Andrzej Byro w gronie najbliższych ( z lewej żona p. Andrzeja, w tle – portret syna, z prawej przyjaciółka)

Malarze 07
Malarze 08

Malarze 09Piotr Bednarski z lewej

Malarze 10