Nie tylko świąteczny look! Nie tylko świąteczny look!

Moda_topAgnieszka Tokarz-Iwanek czwarta od lewej

Znaną lubelską projektantkę mody, Agnieszkę Tokarz-Iwanek nakłoniłam do rozmowy o jesienno-zimowych hitach. O świąteczny look. Najpierw była więc mowa o wiodących kolorach, tzw. trendy. O kolorach eleganckich, urzekających głębią a więc – wytwornym granacie, wysmakowanym fiolecie, szlachetnym bordo, intrygującym turkusie oraz o dystyngowanej zieleni.

Cóż musimy zacząć zapominać o lecie. Grudniowy must-have zobowiązuje do zmian w szafie. Teraz powinny ją zapełnić ciepłe ubrania, przyjazne ciału. Agnieszka Tokarz- Iwanek, Prowokatorka Roku 2008, od kilku lat w swoim lubelskim Art – Atelier, inaczej mówiąc Studio Projektowania Ubioru projektuje kreacje uwzględniające osobowość klientek, bardzo kobiece, eleganckie. Ba, przez upodobanie klasyki (chociaż nie stroni i od awangardy) uważane za ponadczasowe. Przydatne na każdą, życiową okazję. Ich wzorniczą wartość podnoszą wymyślne konstrukcje (formy), piękne tkaniny, staranność wykonania tworzonych przez siebie strojów.

Wspólnie oglądamy wieszak z najnowszą kolekcją niedawno prezentowaną w Luxorze. Są ubrania dla każdego (bez względu na rozmiar) i na każde wyjście. Agnieszka najwyraźniej upodobała sobie czernie, biele fuksje, zielenie. Koordynuje je w sposób innowacyjny, odważny. Stosuje formy proste, pudełkowate (lata 80-te). Najwyraźniej upodobała sobie proste w konstrukcji, krótkie płaszczyki. Sięga też po tkaniny futerkowe różnego rodzaju, zwierzęce wzory. Pojawiły się nadruki kwiatowe.

Najbardziej bliska zdaje się też być teraz projektantce biel. Zdradzam, że przygotowuje ostatnio kolekcję posiłkując się białą skórą.

Niedługo powinno też być biało za oknami, a to oznacza zbliżający się świąteczny czas. Jak moja rozmówczyni widzi ten świąteczny look ? Powiedziała – „Proszę napisać, że na tę należy wyrzucić z szafy wszystko co najogólniej rzec ujmując jest biurowe. Codzienne. I chociaż trudno mówić o jakimś restrykcyjnym dresscode, pamiętając, że święta sprzyjają spotkaniom wielopokoleniowym, radzę nie silić się na ekstrawagancję. Natomiast najlepiej przyjąć styl- jak do teatru. Elegancki, bez szokującej ekstrawagancji. Za to Sylwester i karnawał to już oddzielny rozdział. Znowu sięgniemy po ponadczasowe cekiny. Czerń i tym razem nie przestanie być hitem i pozwoli poszaleć dodatkami. O tym już jednak powiem innym razem”

Poniżej prezentujemy ubrania Agnieszki Tokarz- Iwanek z ostatniej kolekcji.

Moda 01 Moda 02Moda 03 Moda 04Moda 05 Moda 06Moda 07 Moda 08Moda 09