Na wszelkie zło – cytryny Na wszelkie zło – cytryny

Cytryny_top

Rady, porady

Cytryny stanowią panaceum na wszelkie zło. O tym teraz głośno. Skuteczne okazują się w zwalczaniu chorób cywilizacyjnych, a tych coraz więcej.

Jak najefektywniej zużywać cytryny? Bez wyrzucania czegokolwiek, a przede wszystkim wykorzystując ich wszystkie walory? Należy całe, co istotne – dokładnie umyte włożyć do zamrażalnika w lodówce. Kiedy są już zamrożone, wziąć tarkę i utrzeć cytrynę (nie obierając skórki). Utartą masą posypać przygotowywane potrawy. Zyskają nie tylko wspaniały smak, ale staną się lekiem.

Biorąc cytrynę do ręki myślimy głównie o cennym soku z niej, źródle witaminy C. Zapominamy natomiast, że skórka z cytryny zawiera trzy razy więcej witamin niż sam sok.

Zamrażając cytryny, ucierając i dodając do przygotowywanych potraw czy napojów zachowujemy bezcenne źródło odżywczych składników, stanowiących podstawę ludzkiego

zdrowia i odporności. Ba, skórka z cytryny oczyszcza organizm z toksyn.

Ostatnio słyszy się też coraz częściej, że cytryny (cytrusy) są produktami o nadzwyczajnych właściwościach anty nowotworowych. Skuteczne są również w zwalczaniu drobnoustrojów, zakażeń bakteriami oraz grzybami. Są przydatne w zwalczaniu pasożytów i robaków. Regulują ciśnienie krwi. Cytrusy z cytryną na czele działają też antydepresyjnie.Konkluzja stąd jedna – od zaraz umyjcie dobrze cytrynę, zamroźcie ją w lodówce i dodawajcie startą do niemal wszystkich potraw. Zdrowie murowane!