Otwarte serca dla Jasia Otwarte serca dla Jasia

Jaś_top

Wyraźnie nasilają się apele o najzwyklejsze w świecie ludzkie wsparcie. Coraz otwarciej mówimy o problemach, których sami nie jesteśmy w stanie rozwiązać. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi – być albo nie być. Niekoniecznie nasze życie, bardziej bliskich osób, przede wszystkim naszych dzieci.

Aktualnie o życie półtoramiesięcznego Jasia Karwowskiego z Krępca walczą jego rodzice. Walczą też bliscy, znajomi, ludzie o otwartych sercach. Dalsze istnienie do listopada ub. roku szczęśliwie rozwijającego się malca wisi na włosku. To wtedy przypadek sprawił, że rodzice Jasia zauważyli w jego oku niewidoczną dotąd plamkę. Diagnoza brzmiała – siatkówczak, nowotwór złośliwy. Świat zdał się rodzicom walić pod nogami. Podwójnie, gdy się dowiedzieli o szansie ratunku za pieniądze o jakich nawet śnić by nie śmieli. Pieniądzach będących w stanie pokryć kosztowną terapię w USA, gdy leczenie w kraju nie przynosiło oczekiwanych rezultatów.

Rodzice Jasia najpierw szansę skutecznej terapii dla Jasia po krajowej nie niosącej oczekiwanych rezultatów znaleźli w Londynie. Niestety, dopiero za pół roku, rok. Natomiast w Nowym Jorku- od ręki. Gdy onkolog powiedziała, że albo Jaś od zaraz wylatuje do USA, albo trzeba usunąć oko, by uniknąć przerzutów, nie było się nad czym zastanawiać. Pozostał problem – pieniądze! Część z nich zdobyli dzięki pomocy ludzi o otwartych sercach. Dobrym duchem, ale i inicjatorem działań charytatywnych przez cały czas jest ciocia Jasia, Marta Derkowska-Kutrzepa.

­

Jaś aktualnie jest w Stanach- mówi p. Marta przed koncertem w auli Uniwersytetu Medycznego przy ul. Jaczewskiego 4. W Nowym Jorku. Pomyślnie przeszedł jedną terapię melphalanem. Na miejscu okazało się jednak, że w oczku są dwa guzy, a nie jeden,jak zdiagnozowano w Polsce. To oznacza koszty przekraczające pierwotne, 500 tys. zł. Potrzebne są 4 dawki leku. Do tego dalsza diagnostyka i zabiegi laserowe. Dlatego zbiórka pieniędzy nadal trwa. Przeprowadzamy ją W różny sposób. W kościołach, inicjowane są koncerty, biegi uliczne, mecze, licytacje internetowe. Za chwilę rozpocznie się kolejny koncert w auli. Jak Pani widzi przyszło mnóstwo ludzi. Dopisali też artyści. Koncert poprowadzą – Beata Kołtun i Agnieszka Szczebiot. Będą licytacje, będzie szansa wrzucenia serdecznego grosika do puszki.

 ­

Koncert charytatywny zawsze porusza serca ludzi, a przy okazji otwiera ich portfele. Tak było i tym razem, bo wszyscy , i prowadzący, i artyści dali z siebie tego wieczoru wszystko, co najlepsze. Koncert trwał nieprzerwanie trzy godziny. Jego efektem wymiernym jest pozyskana na leczenie Jasia niebagatelna kwota – 7 tysięcy Złotych!

Żywiołowo, a wręcz brawurowo zainaugurował koncert występ kilkunastoosobowego zespołu Rokiczanka z Rokitna k/Lubartowa. To nasze, rzec by można Mazowsze zachwyciło widownię świetnym wykonawstwem, własnymi aranżacjami znanych utworów ludowych. Pasją,która wprowadza słuchacza w magiczny świat folkloru.

O ileż łatwiej było prowadzącym koncert apelować o udział w licytacjach. Na początek wyrobów o etnicznym wyrazie podarowanych przez Aleksandrę Majczynę reprezentującą markę odzieżową „maiko”.Gdy już mowa o darczyńcach wspomnę m.in. Salon Nowoczesnej Kosmetyki Slim Line- Beatę Kołtun (kosmetyki), Marzenę Efir -projektantkę mody)- kreacja wieczorowa, Ernesta Stryjeckiego- obraz, Daimonds International Corporation- biżuteria, .Anna Dziurawiec – „andzia” (biżuteria), Paula Kołtun – talon na makijaż instruktażowy, Anna Chołota- talon (fryzura).

Teraz jeszcze słów kilka o zespołach, które koncert dla Jasia uświetniły. Znanym i lubianym zespole G.A.T.E. z wokalistką Agnieszką Wiechnik Jakkolwiek rok temu powstałym. a mającym za sobą wydanie Epki, dwóch singli i 2 teledysków. Posiadającym w swoim repertuarze 7 gotowych utworów i pracującym nad debiutancką płytą. Szkole tanecznej Dance Mania prowadzonej przez Kasię Ząbrowicz i Zofię Wiecław, występie poszczególnych jej grup wiekowych.

Brawa zbierała przebojowa wokalistka Dagmara Sprawka – Super Diament Lublina 2014, zaraz potem Ela Gabriel- Diament Lublina 2013/2014.Klimatami Romów i nie tylko, fuzją muzyki cygańskiej, karpackiej, bałkańskiej, jazzu itp. urzekł zespół Caci Vorba w okrojonym tym razem składzie, mistrzowski duet: Maria Natanson (śpiew)i Piotr Majczyna (skrzypce).

Całości dopełnił występ repertuarowo nieco odmiennych od wymienionych powyżej przykościelnych zespołów wokalno – instrumentalnych Chór Gospel Chwalmy Pana na Spontana – i Heven up. Jeszcze teraz mam w uszach cudowne brzmienie chóru, a zwłaszcza muzyków z kościoła przy ul. Bursztynowej. To brzmienie, jak inne emocje wyniesione z koncertu zawsze już będą się kojarzyły z Jasiem Karwowskim. Z ludźmi niosącymi mu pomoc. Wszyscy jesteśmy z Jasiem sercami i mocno trzymamy kciuki za jego i jego rodziców wygraną w walce o dalsze szczęśliwe życie chłopca.

Grażyna Hryniewska

Pomóż sfinansować leczenia Jasia! Więcej szczegółów: Strona Oczko Jasia

Jaś 01Jaś 02Jaś 03Jaś 04 Jaś 05Jaś 06 Jaś 07 Jaś 08Jaś 09Jaś 10 Jaś 11Jaś 12 Jaś 13Jaś 14 Jaś 15Jaś 16