Alleluja na WSNS Alleluja na WSNS

Miłość wymaga ofiary

Działająca w Lublinie od 2001 roku Wyższa Szkoła Nauk Społecznych 28 marca br. zaprosiła liczne grono gości na czele z ks. Arcybiskupem Metrolpolitą Lubelskim prof. dr hab. Stanisławem Budzikiem, jak też kadrę pedagogiczną oraz studentów na tradycyjne spotkanie wielkanocne. Było ono kolejną przedświąteczną uroczystością od momentu zaistnienia WSNS w luksusowych pomieszczeniach przy zbiegu ulic Zamojskiej i Rusałka. W ten sposób niemal 14-letnia tradycja WSNS zbiegła się z ponad 300-letnią usytuowanego w najbliższym sąsiedztwie uczelni Metropolitalnego Seminarium Duchownego Lublinie. Mówił o tym, jak też o wymagającej wyrzeczeń ( ofiar) miłości do drugiego człowieka w swoim okazjonalnym, świątecznym wystąpieniu Metropolita Lubelski. Poruszył jednocześnie wagę utrzymania bezpieczeństwa i pokoju na świecie, co w obecnej sytuacji, dla wszystkich Polaków, wydaje się szczególnie istotne.

W równie przyjaznym, ciepłym tonie było utrzymane wystąpienie dr Emilii Żerel , rektor WSNS. Zwieńczyły je serdeczne życzenia wielkanocne, po czym wszyscy dzielili się tradycyjnym jajeczkiem, symbolem życia i odrodzenia. Degustowali potrawy zwykle znajdujące miejsce na polskich stołach w to najważniejsze i najstarszego zarazem święto chrześcijańskie, obchodzone na pamięć Zmartwychwstania Chrystusa.

Jak zwykle panowała prawdziwie rodzinna, przyjazna atmosfera dająca przedsmak Wielkanocy spędzanej wkrótce w kręgach rodzinnych.

WSNS 01    WSNS 02

WSNS 03

WSNS 04

WSNS 05

WSNS 06

WSNS 07

WSNS 08

WSNS 09

WSNS 10

WSNS 11

WSNS 12

WSNS 13

WSNS 14

WSNS 15

WSNS 16

WSNS 17