Barowe sztuki w duecie Barowe sztuki w duecie

18 marca o godz. 19:00 Teresa Filarska i Filip Gurłacz przeczytają dramat Piotr Rowickiego Oblężenie, za który autor otrzymał główną nagrodę podczas ostatniej edycji konkursu Metafory Rzeczywistości. Czytanie tradycyjnie odbędzie się w Restauracji Incognito.

Barowe sztuki to cykl czytań performatywnych sztuk, których akcja rozgrywa się w barze. Co miesiąc przedstawiane są najlepsze polskie i światowe współczesne dramaty. Czytania odbywają się w Restauracji Incognito w Lublinie.

23 marca (poniedziałek) o godzinie 19 dramat „Oblężenie” Piotra Rowickiego przeczytają Teresa Filarska i Filip Gurłacz. Sztuka opowiada o toksycznej relacji matki i syna misjonarza. Bohater wraca do kraju po tym, jak został oskarżony o pedofilię. W obliczu oskarżeń i medialnej nagonki jego relacja z matką zostaje wystawiona na próbę. Dramat oparty jest na historii księdza, który pracował na Dominikanie.

Osobom, które interesują się lubelskim teatrem Teresa Filarska jest na pewno dobrze znana. Aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, na lubelskiej scenie stworzyła wiele niezwykłych ról. Wraz z Teresą Filarską sztukę „Oblężenie” Piotra Rowickiego przeczyta aktor Filip Gurłacz – absolwent Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza. Nasi czytelnicy mogą kojarzyć Filipa z roli Rogala w filmie „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy.

Reżyseruje Bartłomiej Miernik

Produkcja Marta Szczepaniak

Miejsca należy wcześniej zarezerwować bezpośrednio w Restauracji Incognito (tel. 81 446 57 57)

Plakat 01