Kobieta Przedsiębiorcza 2015 Kobieta Przedsiębiorcza 2015

Jej imię Beata

Jeszcze niedawno kobiety, by zaistnieć na forum publicznym i móc spełniać ambicje zawodowe oraz realizować swoje pasje , a co za tym idzie skutecznie przełamać panujące stereotypy musiały mieć siłę „lodołamaczy”. Obecnie to one wiodą prym w wielu dziedzinach, mówi się nawet o ich wyróżniającej kreatywności, wrodzonym talencie pozwalającym na wcielenie się w najtrudniejsze życiowo role. Dowodzi tego chociażby organizowany od 7 lat przez Dziennik Wschodni plebiscyt – Kobieta Przedsiębiorcza.

Royal Botanic Hotel stał się tym razem miejscem uroczystej gali finałowej 2015. O randze imprezy świadczyć może fakt obecności na niej honorowych patronów Anny Augustyniak, sekretarza województwa lubelskiego (w zastępstwie Marszałka Województwa), Wojciecha Wilka, wojewody lubelskiego oraz Krzysztofa Komorskiego, wiceprezydenta ds. Kultury, Sportu i Rekreacji.

Z 20 nominowanych pań do tytułu Kobieta Przedsiębiorcza 2015, w tym gronie szefowych i właścicielek firm, działaczek społecznych, artystek, kobiet nauki, sztuki i polityki, Kapituła na czele z Krzysztofem Wiejakiem, redaktorem naczelnym Dziennika Wschodniego laurem szczególnym wyróżniła dziennikarkę radiową (Radio Lublin) z ponad 20-letnim stażem pracy Agatę Koss-Dybałę. W laudacji podkreślone zostały rozliczne talenty dziennikarki, to, że m.in. pisze i reżyseruje słuchowiska, realizuje projekty współfinansowane przez Unię Europejską i jest ich autorką. Z jej inicjatywy powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Radia (jest jego prezesem), zaraża dziennikarską pasją i kulturą słuchaczy Radia Lublin Itd., itd…

Nagroda główna Plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza 2015 z imponującą liczbą głosów sms 6742 przypadła w udziale filigranowej tylko z postury, niezwykle kreatywnej Beacie Kołtun, właścicielce Centrum Nowoczesnej Kosmetyki Slim Line w Lublinie. Wcześniej dyplomowanej pielęgniarce, która po wielu latach pracy w branży farmaceutycznej, będąc jednocześnie szefem firmy budowlanej, postanowiła konsekwentnie spełniać inne swoje marzenia zawodowe. Skończyła kosmetologię i otworzyła Salon Slime Line, które przysparza jej wdzięczne grono klientek i klientów, jednocześnie dopinguje do dalszego doskonalenia umiejętności, które już procentują certyfikatem „Przyjazna Kosmetyka”. Beata Kołtun to też dusza charytatywna. Jest wszędzie tam, gdzie ktoś oczekuje nie tylko duchowego wsparcia.

Drugie miejsce w plebiscycie ( 6388 sms-ów) zajęła Agnieszka Ślósarska, założycielka Przedszkola Niepublicznego w Białej Podlaskiej, z wykształcenia pedagog, a także instruktor survivalu, pływania, narciarstwa oraz odnowy biologicznej. W 2013 r. stworzyła program „Mały Olimpijczyk”, promujący zajęcia lekkoatletyczne ogólnorozwojowe wśród dzieci i młodzieży. Opracowała także model i wspólnie z mężem założyła Fundację Wspierania Najmłodszych „Biedroneczka”, organizującą zajęcia pływania i jazdy konnej dla najbiedniejszych dzieci.

Laureatką III miejsca (927 sms-ów) została Katarzyna Ząbrowicz, założycielka i właścicielka Szkoły Tańca Dance Mania. Ta dzisiaj 27-letnia kobieta w świecie artystycznym działa od 12 lat. Zaczynała jako tancerka, co owocuje teraz pracą z dziećmi w szkole tańca nagradzaną na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne.

Laureatki otrzymały piękne statuetki i dyplomy, nominowane, w tym gronie: Agnieszka Szczebiot, Agata Zwierzyńska i Małgorzata Karwicka, Katarzyna Kulbowska, Janna Reczek-Szwed, Marzena Efir, Janina Cur, Maria Ktuk, Elżbieta Masicz, Emilia Wałęciuk- Warchocka, Ewelina Makowska, Klaudia Rozycki piękne białe róże. Nie zabrakło ciepłych słów gratulacji i artystycznej oprawy. Jubileuszowo i efektownie (45 lat istnienia) zaistnieli tancerze Formacji GAMZA z Politechniki Lubelskiej.

Beata 01 Beata 02Beata 03Beata 04Beata 05 Beata 06Beata 07Beata 08Beata 09 Beata 10Beata 11Beata 12Beata 13Beata 14Beata 15Beata 16