HERKULES I STAJNIA AUGIASZA HERKULES I STAJNIA AUGIASZA

HERCULES (2)

W dniach od 22-25 bm. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na spektakl „Herkules i Stajnia Augiasza”, w reżyserii Artura Tyszkiewicza. Zadłużony i ścigany przez wierzycieli superbohater – celebryta Herkules otrzymuje dobrze płatną ofertę pracy. Wysoka pensja wiąże się jednak z niezbyt przyjemnym zadaniem… Państwo Elida od lat tonie w gnoju, mieszkańcy, którzy wydawali się być pogodzeni z takim stanem rzeczy, postanawiają w końcu oczyścić swoją ojczyznę. Właśnie w tym celu zatrudniają herosa. Kiedy wydaje się, że los kraju w końcu zostanie odmieniony, cały krajobraz oczyszczony, a zabytkom przywrócona dawna świetność, Herkulesowi nie udaje się nawet rozpocząć pracy. A wszystko dzięki niekończącym się obradom władz i powołanych na tę okoliczność komisji.

22 października, o godz. 18:00 odbędzie się premiera studencka przedstawienia Herkules i stajnia Augiasza. Po spektaklu widzowie będą mieli okazję spotkać się z realizatorami i aktorami – podyskutować o sztuce, wyrazić swoją opinie o przedstawieniu, podpytać o pracę nad adaptacją.

 Premiera studencka, to już tradycja w Teatrze Osterwy, wprowadzona do repertuaru parę lat temu. Wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów. Przede wszystkim młodzi ludzie, nie tylko studenci, chętnie korzystają z okazji bezpośredniej konfrontacji własnej opinii o teatrze ze spojrzeniem artystów.

Spektakle:

22 października,  godz. 18:00  (premiera studencka).

23-25 października, godz. 19:00