Platinum Hair Designe laureatem L’Oreal Platinum Hair Designe laureatem L’Oreal

 0293096732014-12-05 21.10.32

2014-12-05 21.34.08

Lublinianka, Edyta Szymańska , współwłaścicielka Platinum Hair Designe w październiku tego roku została laureatką konkursu „Kolor w Wielkim Mieście”, jaki na początku roku dla fryzjerów z pasją, nie bojących się wyzwań  ogłosiła firma  L’Oreal . Zakwalifikowanie się w  nim warunkowało przesłanie jeszcze w maju br.  jury zdjęć z wystylizowaną w tym duchu modelką. W gronie konkursowego  znaleźli się przedstawiciele czterech renomowanych akademii – Saks Academy, Alexandre de Paris, Berni Ottjes oraz Bruno Estatoff.

Przez pierwsze, półfinałowe sito pomyślnie przeszła nasza lubelska fryzjerka. Oznaczało to osobiste uczestnictwo w finale warszawskim. Co za tym idzie, wykonanie identycznej stylizacji na żywo (na oczach jury) po czym zaprezentowanie jej na gali finałowej w Teatrze Polskim, która miała super gwiazdorska oprawę – Doda, Adam Fijał, Kasia Sokołowska, Jessica Mercedes, Maciek Dowbor  itp. .

 Do warszawskiego finału zakwalifikowało się osiem zespołów w składzie – fryzjerka, stylistka, modelka. De facto, o najwyższe trofeum (statuetka, dyplom, szkolenie w jednej z europejskich akademii współpracujących z L’Oreal Professional  plus zestawy produktów dla wszystkich uczestników walczyło 6 zespołów z  Gdańska, Łodzi, Krakowa, Siepraw oraz Wrocławia.  Lubelska stylizacja, rzec by można, nie z tej ziemi, jakby kosmiczna zyskała laur pierwszeństwa. Co to oznaczało dla zespołu- Edyta Szymańska (fryzjerka), Ewelina Wadowska (stylistka) oraz Karolina Potakiewicz najlepiej określa spontaniczna wypowiedź p. Edyty : „ To było tak, jak byśmy zdobyły Monte Everest”.

2014-12-05 21.10.39

Nie podejmuję się opisania stylizacji lubelskiej, bo to trzeba po prostu zobaczyć (załączam zdjęcia). Mogę tylko powiedzieć- mistrzostwo świata! Stylizacja oryginalna, innowacyjna. Zatem teraz kilka pytań do jej głównej autorki – Edyty Szymańskiej o fryzjerską przeszłość i …przyszłość. Jestem szczęśliwa – powiedziała – że I nagroda i to tak prestiżowej marki i miary trafiła właśnie do mnie, do naszego zespołu.  Żeby było ciekawiej i przekornie, po 13 latach mojej pracy w tym pięknym, ale pierwotnie wcale nie wyuczonym zawodzie. Jestem magistrem pedagogiki. Od dziecka jednak marzyłam o fryzjerstwie. Artystycznym.  To była i jest moja pasja życiowa. Teraz ją realizuję już we własnym salonie (współwłaściciel – Marlena Błasik). Specjalizuję się w krótkim strzyżeniu włosów , a to cenna umiejętność i niebanalnej koloryzacji. Ten, tym razem konkursowy, popielaty blond plus ekstrawaganckie i zarazem awangardowe strzyżenie znalazły najwyższe uznanie jurorów. Najwyraźniej fortunnie wybiegłam stylizacją w fryzjerską przyszłość.

Pozostaje już tylko serdecznie pogratulować p. Edycie i jej Zespołowi nagrody L’Oreal Color Trophy, życząc dalszych sukcesów wszystkim, którzy pośrednio mają w tym swój udział niewątpliwy, że wspomnę męża laureatki, p. Waldemara.

                                                                    Grażyna Hryniewska

platinium_foto3 (2)pierwsze miejsce (2)nagroda publiczności (2)