„PSZCZÓŁKA” – ORŁEM „PSZCZÓŁKA” – ORŁEM

Orły Eksportu Województwa Lubelskiego 02 (2) 

„Pszczółka” Orłem Eksportu Województwa Lubelskiego

USA, Niemcy, Wielka Brytania, Azerbejdżan – to tylko kilka spośród krajów, do których lubelska Fabryka Cukierków „Pszczółka” eksportuje swoje wyroby. Sukcesy przedsiębiorstwa na zagranicznych rynkach doceniła kapituła konkursu „Orły Eksportu Województwa Lubelskiego”. Jury przyznało „Pszczółce” nagrody w kategoriach „Eksportowy Produkt” oraz „Najlepszy Debiut w Eksporcie”.

Konkurs został zorganizowany przez dziennik „Rzeczpospolita”. Jego celem było wyróżnienie firm, które w największym stopniu przyczyniły się do ożywienia polskiego eksportu. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 9 października w Lublinie.

Jesteśmy zaszczyceni, że jury postanowiło nagrodzić naszą firmę w aż dwóch kategoriach. Zwłaszcza, że eksport jest od wielu lat ważną częścią naszej działalności. Cukierki z „Pszczółki” można już bowiem znaleźć na sklepowych półkach w kilkunastu krajach. Konsumenci bardzo je doceniają, a my dzięki temu mamy poczucie, że w pozytywny sposób przyczyniamy się do promocji Lubelszczyzny i polskiej żywności za granicą  – mówi Leszek Wertejuk, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

Firma może poszczycić się nie tylko długą listą krajów, do których eksportuje swoje produkty, ale także szerokim wachlarzem wyrobów. Obecnie w ofercie „Pszczółki” jest około 50 rodzajów cukierków. Wśród nich są karmelki nadziewane, twarde, musujące, a także cukierki i bakalie oblewane czekoladą.

Produkty „Pszczółki” powstają z naturalnych składników, w oparciu o receptury i metody doskonalone przez ponad 60 lat funkcjonowania zakładu. Wyróżniają się więc jakością oraz smakiem. Co istotne, przedsiębiorstwo cały czas rozwija swoją działalność. Niebawem rozpocznie budowę nowego zakładu produkcyjnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Lublin.

Wręczenie nagród Fabryce Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. oraz pozostałym laureatom konkursu „Rzeczpospolitej” było częścią konferencji poświęconej eksportowi, zorganizowanej w IBB Grand Hotel Lublinianka. Uczestnicy wydarzenia dyskutowali zarówno na temat szans, jak i potencjalnych trudności, wiążących  się ze sprzedażą produktów na rynki zagraniczne. Wśród prelegentów byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.