GRUDZIEŃ – TEATR MUZYCZNY – LUBLIN GRUDZIEŃ – TEATR MUZYCZNY – LUBLIN

 Logo Teatru Muzycznego

 GRUDZIEŃ - TEATR MUZYCZNY - LUBLIN 01

“CALINECZKA”

Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz; Scenografia i kostiumy: Ireneusz Salwa; Choreografia: Marcin Marzec; Muzyka: Janusz Baca i Mirosław Korbut; Przygotowanie wokalne: Zofia Bernatowicz; Kierownictwo Muzyczne: Janusz Baca, Zofia Bernatowicz; Asystent reżysera: Iwona Jarzyna Manel; Asystent choreografa: Beata Kamińska

Baśnie Andersena ujmują, zawierają głęboki sens humanistyczny i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Wszyscy przecież znamy: Brzydkie kaczątko, Księżniczkę na ziarnku grochu, Królową śniegu i wiele innych cudownych bajek autorstwa tego wspaniałego baśniopisarza.
Młody Widzu !!!

Przygotuj się na wspaniałą podróż i zapierające dech w piersiach przygody maleńkiej dziewczynki i jej przyjaciół w magicznym świecie przyrody. Otóż w tajemniczych okolicznościach pojawia się maleńka Calineczka, która staje się radością pewnej starszej Pani. Piękny kwiat nenufaru służy jej za kołyskę, błękitne płatki fiołków zastępują materac, a płatek róży – kołdrę. Marzeniem Calineczki jest kraina elfów, lecz w trakcie swojej podróży, zostaje porwana przez rodzinę muzykujących żab „Trio skrzek”, a następnie trafia do „Rewii szczypawek”. W trakcie swojej wędrówki napotyka mysz, kreta i wiele innych ciekawych postaci. Jaki los czeka piękną dziewczynkę, komu przypadnie do gustu? …zobaczymy już wkrótce, na scenie teatru! Ta przepełniona muzyką i śpiewem opowieść zapewni całej Twojej rodzinie doskonałą zabawę i udowodni, że nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów i stać się kimś naprawdę wyjątkowym.
Główne role zgrają dzieci, wybrane w drodze castingu, na scenie zobaczymy także solistów, chór, balet oraz orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie

2,3,4 grudnia godz. 11:00 oraz 6 grudnia godz. 12:00
Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3

Bilety : 25-30 zł
Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

GRUDZIEŃ - TEATR MUZYCZNY - LUBLIN 02

“MIŁOŚĆ, ZDRADA i KŁOPOTY” – GALA INAUGURACYJNA

Reżyseria: Stefan Szaciłowski, Dyrygent: Andrzej Knap, Choreografia: Violetta Suska, Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka,

Co łączy piosenkę Mały szczęścia łut z musicalu My Fair Lady, Arię Escamilia z Carmen, Piosenkę Roxie z musicalu Chicago, czy Offenbachowskiego Kankana? Co, poza cudowną muzyką, ujmującym śpiewem i porywającym ruchem tanecznym, stanowi spoiwo tak zróżnicowanego repertuaru, że godzi frywolną Arię Figara z Cyrulika Sewilskiego ze ściskającym drżące serca duetem Tonight, tonight z West Side Story? Odpowiedź znajdziemy w tytule najnowszej propozycji Teatru Muzycznego w Lublinie, który wita się ze swoją Publicznością skrzącą się od przepychu dźwięku i obrazu galą oficjalnie inaugurującą nowy sezon artystyczny: Miłość, zdrada i kłopoty. Zaprezentujemy Państwu przedstawienie, które posiada swoją dynamikę, fabułę i narrację. Jego program-niespodzianka będzie specyficznym, słodko-gorzkim ujęciem tematu artysty wobec wyzwań, pokus i pułapek, jakie niesie ze sobą współczesne życie ludzi sceny.

Pośród zróżnicowanej i bogatej w wątki humorystyczne propozycji odnajdziemy powody do wzruszeń, zachwytów, westchnień, dla których akompaniamentem będzie ekskluzywny wybór z bogatego świata operetki, opery, musicalu i baletu dokonany przez Teatr Muzyczny w Lublinie z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry.

ALFABETYCZNY SPIS UTWORÓW:

1. P. Ábrahám, Tangolita (Bal w Savoyu)

2. G. Bizet, Aria Escamilla (Carmen)

 1. G. Bizet, Suita baletowa z opery Carmen
 2. G. Bizet, Uwertura (Carmen)
 3. M. Hamlisch, One (Reprise) (Chorus Line)
 4. E. Kálmán, Aria Tasilla (Hrabina Marica)
 5. E. Kálmán, Czardasz (Hrabina Marica)
 6. J. Kander, Song Roxie (Chicago)
 7. J. Kander, New York, New York (New York, New York)
 8. F. Lehár, Jestem zakochana (Piękny jest świat)
 9. F. Loewe, Przetańczyć całą noc (My Fair Lady)
 10. F. Loewe, Mały szczęścia łut (My Fair Lady)
 11. W. A. Mozart, Aria szampańska (Don Giovanni)
 12. J. Offenbach, Can Can (Orfeusz w piekle)
 13. G. Panceri, V. Zelli, Vivo per lei
 14. G. Puccini, Aria Cavaradossiego (Tosca)
 15. G. Rossini, Aria Figara (Cyrulik Sewilski, akt I)
 16. C. M. Schönberg, Pieśń Fantyny (Nędznicy)
 17. R. Stolz, Brunetki, Blondynki (Kocham wszystkie kobiety)
 18. G. Verdi, Va pensiero! (Nabucco)
 19. A. L. Webber, Don’t cry for me Argentina (Evita)

Występują: Soliści • Chór • Balet • Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie, Stefan Münch – prowadzenie

12 grudnia godz. 18:00 i 13 grudnia godz. 17:00, Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3, bilety: 40-60 zł

GRUDZIEŃ - TEATR MUZYCZNY - LUBLIN 03

PARYŻ PÓŁNOCY – GALA SYLWESTROWA

Gala Sylwestrowa

Teatr Muzyczny w Lublinie wraz ze swoimi artystami ma zaszczyt zaprosić Państwa na spektakl-wehikuł „Paryż Północy”, który przypomni znane i mniej znane, ale z pewnością uwielbiane przez pokolenia słuchaczy przeboje dwudziestolecia międzywojennego, grane w warszawskich kabaretach i klubach nocnych.

Wyśpiewane po raz pierwszy przez takie gwiazdy polskich scen jak Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna, Tola Mańkiewiczówna, Mira Zimińska, Adolf Dymsza, czy Zula Pogorzelska, a następnie wielokrotnie powtarzane przez późniejszych artystów stały się te utwory absolutnym kanonem polskiej rozrywki i weselszą stroną klasycznego inteligenckiego dyskursu. W połączeniu z humorem (różnie pojmowanym) tekstów Andrzeja Własta, Mariana Hemara i innych oraz niezapomnianą muzyką takich tuzów kompozycji jak Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa czy Artura Golda, piosenki kabaretowe i rewiowe z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku uwalniają falę sentymentu u słuchaczy wszystkich płci, pokoleń, pochodzenia i zainteresowań. Niełatwo będzie znaleźć widza, który pozostanie obojętny na takie hity jak „Zimny drań”, albo „Miłość ci wszystko wybaczy”, który nie umiałby zanucić melodii „Uliczki w Barcelonie” czy nie tłumić łzy przy „Ostatniej niedzieli”. Należy wreszcie pamiętać, że dobry, inteligentny kabaret, dla którego pisywał Tuwim, czy Słonimski był zwierciadłem bieżącego życia politycznego, społecznego i artystycznego nie tylko stolicy. Odbijając refleksy ówczesnej rzeczywistości, rozprawiał się z nią po swojemu, nie szczędząc przy tym prawie nikomu z jej głównych aktorów choć odrobiny blasku dwuznacznej sławy.

Spektakl muzyczny „Paryż Północy” to rwący strumień melodii, śpiewu, gestu i dialogu. Kostium, ruch i specyficzny błysk w oku wykonawców sprawią, że poczujecie się jak bywalcy legendarnych teatrów, rewii i kabaretów, wśród których „Sfinks”, „Czarny Kot”, „Miraż”, „Qui pro Quo”, „Cyrulik Warszawski” czy „Perskie (później Morskie) Oko” to błyszczące punkciki na mapie nocnego życia międzywojennej Warszawy. Uważnym obserwatorom nie umknie filmowy kontekst fragmentów tego bogatego koncertu.

Występują: Soliści • Chór • Balet • Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie

31 grudnia godz. 18:00, ceny biletów: 100-120 oraz  o godz. 21:00 , ceny biletów: 150 – 300 zł.

W programie wieczoru:

1. Pokaz mody
2. Prezentacja spektaklu „Paryż Północy”
3. Noworoczny toast
4. Bankiet z powitaniem Nowego Roku, muzyką taneczną oraz bogatym menu (oferta ograniczona do miejsc wykupionych w rzędach I-VII środkowego sektora).

Zapraszamy do udziału w zabawie, a szczególnie do zjawienia się na spektaklu w strojach z epoki międzywojennej. Spośród najpiękniej wystylizowanych gości wybierzemy Parę Wieczoru, która otrzyma nagrody ufundowane przez firmę jubilerską KORN.

Teatr Muzyczny w Lublinie, kontakt: Dział sprzedaży i promocji, tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25.  Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956, e- mail: widownia@teatrmuzyczny.euwww.teatrmuzyczny.eu

ZAPRASZAMY!