KWIETNIOWY REPERTUAR TEATRU MUZYCZNEGO LUBLIN KWIETNIOWY REPERTUAR TEATRU MUZYCZNEGO LUBLIN

image003  “ODGŁOSY WIOSNY”
  • Gospodarz wieczoru, dyrektor artystyczny: Anna Barańska – Wróblewska
  • Sopran: Bogumiła Dziel – Wawrowska
  • Sopran: Justyna Reczeniedi
  • Tenor: Ryszard Wróblewski
  • Skrzypce: Artur Banaszkiewicz
  • Skrzypce / koncertmistrz: Maciej Przestrzelski
  • Orkiestra Romantica

To radosna propozycja koncertowa skierowana dla tych z Państwa, którzy nie mogą doczekać się wiosny w jej pełnym rozkwicie

W programie koncertu proponujemy wsłuchanie się w piękną, lekką muzykę klasyczną i rozrywkową, która dzięki  wspaniałym artystom polskich scen operowo-operetkowych oraz niezwykłym instrumentalistom, pozwoli Państwu przemienić  salę Teatru Muzycznego  w piękny ogród,  w którym wśród pachnących kwiatów i traw skryły się  śpiewające ptaki akompaniujące zakochanym parom.

Bo jak wiosna…to oczywiście i miłość!!! A kto potrafi piękniej o niej opowiadać i ją wyrażać – jak nie muzyka?  W usłanej kwiatami scenerii zabrzmią  najpiękniejsze przeboje instrumentalne, operetkowe i musicalowe nierozerwalnie związane z wiosną, które na pewno staną się okazją do cudownych  marzeń, wzruszeń i wspomnień, a także dadzą nadzieję na nową …miłość i radość życia.

Koncert „Odgłosy Wiosny”, jest  znakomitą okazją, aby poprzez muzykę dostrzec całe bogactwo otaczającego nas naturalnego piękna i po prostu dobrze się zabawić.

3 kwietnia godz. 17.00, scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu

www.teatrmuzyczny.eu

image004A. Bruckner – Te Deum

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach – 3 kwietnia godz. 19:00

“PINOKIO”

Reżyseria: Jerzy Turowicz, Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Scenografia: Ireneusz Salwa, Choreografia: Marcin Marzec, Muzyka: Janusz Baca

Zapraszamy młodych widzów do świata bajek. Muzyczna wersja Pinokia w reżyserii Jerzego Turowicza, na motywach powieści C. Collodiego to magiczne widowisko. Drewniany pajac podczas wędrówki po ucieczce od swojego kreatora – cieśli Dżepetta – spotyka parę zachłannych cwaniaków – lisa i kota, zostaje pochwycony i wzięty na smycz przez krewkiego chłopa, zatrudniony do teatru mistrza Ogniojada i ląduje w przepastnym brzuchu ogromnego wieloryba, by w końcu wrócić do domu i zmienić się w prawdziwego chłopca. Barwność i różnorodność scenografii, dynamika, piękne melodie i wymyślne kostiumy sprawiają, że każdorazowo młodzi widzowie zachwycają się bajką i żywiołowo reagują na kolejne przygody małego Pinokia.

Walory edukacyjne widowiska docenili nauczyciele lubelskich szkół, którzy każdego roku powracają do Teatru Muzycznego z kolejnymi rocznikami uczniów.

6 i 7 kwietnia godz. 11:00 , Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

image005“BARON CYGAŃSKI” 

Reżyseria i inscenizacja: Zbigniew Czeski, Kierownictwo Muzyczne: Jacek Boniecki, Scenografia: Liliana Jankowska, Choreografia: Henryk Rutkowski, Przygotowanie chóru: Zofia Bernatowicz

image006

Baron wybitnie Cygański – Spektakl specjalny z okazji Międzynarodowego Dnia Romów!

Elena Rutkowska – www.cyganskieczary.pl

Kwietniowe spektakle Barona Cygańskiego zapamiętane zostaną przez publiczność na długo. W związku z przypadającym na 8 kwietnia Międzynarodowym Dniem Romów, postanowiliśmy zaprezentować Państwu dwukrotnie tę doskonałą operę komiczną J. Straussa w prawdziwie unikatowej oprawie.

Sceniczne, można by rzec wiedeńskie ujęcie kultury cygańskiej, za sprawą autentycznych romskich artystów zyska dopełnienie w postaci ognistych interpretacji oraz żywiołowego oryginalnego repertuaru. Wyobrażenia J. Straussa oraz Ignaza Schnitzera (autora libretta) zyskają odbicie w zakorzenionym w autentycznej tradycji i kulturze występie, który ma szansę stać się legendą zanim wybrzmią ostatnie bisy i  ucichną ostatnie oklaski.

W artystycznym święcie Zespół Teatru Muzycznego połączy siły z artystami, którzy przeniosą nas w swój cygański świat i zaczarują na długo melodią, gestem i energią – Elena Rutkowska, członkowie zespołu cygańskiego Tamburino oraz Stowarzyszenia “ROM”

image007

Elena Rutkowska – gwiazda muzyki romskiej. Utalentowana aktorka o wielkich zdolnościach interpretacyjnych i muzycznych. Elena jest absolwentką Akademii Teatralnej w Kijowie, dzieciństwo spędziła w chorwackiej Rijece z babcią, śpiewaczką operową, pochodzącą z włoskiego Bari. Pomimo, że w Polsce mieszka od kilku lat ma duży dorobek artystyczny i zdobyła sympatię widzów i słuchaczy. Zasłynęła z dramatycznej roli w serialu „Pitbull”, gdzie była partnerką głównego bohatera filmu Andrzeja Grabowskiego. Widzowie także docenili brawurowo zagraną charakterystyczną rolę w serialu „Lokatorzy”. Aktorka jest dobrze znana bywalcom warszawskiego teatru „Buffo”. Gazeta Muzyczna bardzo trafnie określa Elenę Rutkowską: „…Wyjątkowej urody aktorka filmowa i teatralna oraz piosenkarka, pełna temperamentu porywa w rytm egzotycznej, cygańskiej muzyki. Tworzy charyzmatyczny czar, narzucając swoją zmysłowość każdej widowni”.

image008

Zespół wokalno-taneczny ,,Tamburino” z Tomaszowa Lubelskiego działający od 2009r tj (6 lat) przy Tomaszowskim Domu Kultury rozsławiając piękną muzykę oraz taniec motyli na Roztoczu i nie tylko, pod kierownictwem i instruktażem Jolanty Wiśniewskiej. Gromadzi wokół siebie 20 członków zespołu – dzieci od 3 do 15 lat i dorosłych od 18 do 68 lat, tworząc jedną rodzinę. „Tamburino” to tabor polsko-romski mający w swoim dorobku wiele koncertów, festiwali oraz sukcesów min 1. miejsce w Miejscowosci Góra na festiwalu piosenki biesiadnej 1. miejsce na festiwalu trzech kultur (cyganskiej ukrainskiej i żydowskiej). Zespół udał się również do Węgier, gdzie jako polsko – romska grupa mógł prezentować nasz kraj.

Artyści ze Stowarzyszenia ROM – Celem stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju społeczeństwa romskiego, w tym w szczególności: 1) popularyzacja wiedzy dotyczącej Romów i ich kultury; 2) wszechstronne działanie na rzecz organizacji pozarządowych; 3) wspieranie społecznej aktywności obywateli, w tym między innymi takich grup społecznych jak: osoby niepełnosprawne, seniorzy, bezdomni, bezrobotni, dzieci, kobiety oraz inne grupy społeczne wymagające wsparcia; 4) aktywne działanie na rzecz uczestnictwa Romów w życiu codziennym; 5) działanie na rzecz swobodnego dostępu do informacji niezbędnej do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego; 6) wspieranie dobroczynności i działań humanitarnych.

To z pewnością najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło J. Straussa. Historia pięknej cyganki – Saffi i jej miłości do węgierskiego szlachcica-Barinkaya, stała się inspiracją dla wielu pięknych melodii oraz malowniczych scenerii. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, humor z refleksją, wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami a muzyka J.Straussa nie wymaga rekomendacji.

W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra)

8 i 9 kwietnia godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

image009“CALINECZKA”

Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz; Scenografia i kostiumy: Ireneusz Salwa; Choreografia: Marcin Marzec; Muzyka: Janusz Baca i Mirosław Korbut; Przygotowanie wokalne: Zofia Bernatowicz; Kierownictwo Muzyczne: Janusz Baca, Zofia Bernatowicz; Asystent reżysera: Iwona Jarzyna Manel; Asystent choreografa: Beata Kamińska

Baśnie Andersena ujmują, zawierają głęboki sens humanistyczny i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Wszyscy przecież znamy: Brzydkie kaczątko, Księżniczkę na ziarnku grochu, Królową śniegu i wiele innych cudownych bajek autorstwa tego wspaniałego baśniopisarza.

Młody Widzu !!!

Przygotuj się na wspaniałą podróż i zapierające dech w piersiach przygody maleńkiej dziewczynki i jej przyjaciół w magicznym świecie przyrody. Otóż w tajemniczych okolicznościach pojawia się maleńka Calineczka, która staje się radością pewnej starszej Pani. Piękny kwiat nenufaru służy jej za kołyskę, błękitne płatki fiołków zastępują materac, a płatek róży – kołdrę. Marzeniem Calineczki jest kraina elfów, lecz w trakcie swojej podróży, zostaje porwana przez rodzinę muzykujących żab „Trio skrzek”, a następnie trafia do „Rewii szczypawek”. W trakcie swojej wędrówki napotyka mysz, kreta i wiele innych ciekawych postaci. Jaki los czeka piękną dziewczynkę, komu przypadnie do gustu? …zobaczymy już wkrótce, na scenie teatru! Ta przepełniona muzyką i śpiewem opowieść zapewni całej Twojej rodzinie doskonałą zabawę i udowodni, że nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów i stać się kimś naprawdę wyjątkowym.

Główne role zgrają dzieci, wybrane w drodze castingu, na scenie zobaczymy także solistów, chór, balet oraz orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie

12, 13 i 14 kwietnia godz. 11:00 , scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

————————————————————————————————————————Bruckner – Te Deum – Archikatedra Lubelska

image010“KSIĘŻNICZKA CZARDASZA”

Reżyseria: Artur Hoffman, Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Tomasz Chmiel, Scenografia: Ireneusz Salwa, Choreografia: Grzegorz Kawalec

Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.
W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra).

Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés „Orpheum” Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką Stasi. Pojawiają się też birbanci Boni i Feri. Ten pierwszy pokazuje Sylvii zawiadomienie o oficjalnych zaręczynach Edwina z hrabianką Stasi. Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona… Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów… Wydarzenia zdają się przybierać sensacyjny obrót, a wszystko po to, aby w finale mogło zabrzmieć wspólne – Kochaj mnie!

22 i 23 kwietnia godz. 18:00 oraz 24 kwietnia godz. 17:00. scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956

e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu

www.teatrmuzyczny.eu

image012“KOPCIUSZEK”

Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz, Kierownictwo muzyczne: Andrzej Knap, Scenografia i kostiumy: Dariusz Manel, Choreografia: Marcin Marzec, Muzyka: Janusz Baca, Przygotowanie wokalne: Agnieszka Tyrawska-Kopeć

Dawno, dawno temu dzieci słuchały bajek opowiadanych przez Babcie. Dziś, w epoce telewizji i Internetu, Babcie zastąpiły płyty z filmami i gry komputerowe. Nasza bajka pokazuje, że mimo coraz powszechniejszego dostępu do cudów techniki, babcina opowieść zawsze będzie dzieciom towarzyszyć. I opowiada nasza Babcia baśń o Kopciuszku… tę, którą wszyscy znamy. Jest w niej zła macocha, są złośliwe i egocentryczne siostry, ale jest też dobra i skromna dziewczynka, nazywana przez nie Kopciuszkiem. Jest też dobra wróżka, która pozwala Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu. Wszystko jak w bajce ze starej książeczki. Ale czy na pewno wszystko? Otóż nie, kochane dzieci. Nasza Babcia musiała dostosować się do wymagań wnuków – używa komputera. Ale używa go mądrze i rozważnie ucząc nas, jak powinniśmy sami z niego korzystać. Towarzyszą jej w tym sympatyczne Wiruski komputerowe, które śpiewają dzieciom o tym co jest złe, a co dobre. Razem z Babcią przestrzegają przed niebezpieczeństwami czekającymi na młodych ludzi, którzy bez umiaru i kontroli korzystają z tego, co niesie współczesna technologia. Lecz jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy i okazuje się, że bajki są ponadczasowe i można je połączyć z odrobiną nowoczesności.

27 kwietnia godz. 9:00 i 11:30. scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

image014

“PHANTOM – UPIÓR W OPERZE”

Muzyka: Maury Yeston, Libretto: Arthur Kopit, Reżyseria: Daniel Kustosik, Kierownictwo Muzyczne: Andrzej Knap, Scenografia i kostiumy: Mariusz Napierała, Choreografia: Violetta Suska, Przygotowanie Chóru: Agnieszka Tyrawska-Kopeć, Asystent Kierownika Muzycznego: Szymon Makowski, Asystent scenografa: Anna Adamek, Asystent reżysera: Andrzej Witlewski

Christine to samorodna artystka, której wspaniałą karierę wróży Hrabia Philipp de Chandon – protektor i mecenas Opery Paryskiej. W tym samym czasie kierownictwo opery przejmuje nowy zarządca, który decyzje podejmuje do spółki z divą operową wątpliwego wdzięku – Carlottą. Przysłana na przesłuchanie przez hrabiego Christine dostaje od Carlotty ledwo posadę garderobianej, jednak przyjmuje propozycję z ogromną wdzięcznością i pokorą. W zaciszu garderoby nuci swym pięknym głosem melodię, która dociera do Eryka. Ten zachwycony postanawia oszlifować ten wokalny diament. Lekcje idą tak dobrze, że po niedługim czasie Christine jest gotowa na przesłuchanie, jednak możliwe jest to – pod nowymi rządami w operze – jedynie w pobliskim bistro. Za wstawiennictwem Hrabiego dziewczyna prezentuje swoje możliwości i z miejsca podbija serca zgromadzonej publiki. Poruszona Carlotta daje jej natychmiastowy angaż w najnowszej produkcji, zastawiając na nią jednocześnie pułapkę…

Splot pasji i namiętności, dialektyka piękna duszy i muzyki oraz przejmującej brzydoty cielesnej powłoki wywołują serię napięć, które w okolicznościach tej fabuły nie dają się już rozładować. Mityczna klątwa potwora zamkniętego w labiryncie wiedzie do jednego finału – i jest to finał tragiczny.

29 i 30 kwietnia godz. 18:00. scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety : 45-75 zł
Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

ZAPRASZAMY!

image015