TARGI PRACY TARGI PRACY

Twoja droga do kariery. Szukasz pracy, chcesz podnieść swoje kompetencje, a może nie wiesz jak założyć własną działalność gospodarczą? Z pomocą przychodzą Targi Pracy, 18 marca w Targach Lublin.praca logo_pion_czarny_przezr (2) banner_praca16_1200x450_proporcje (2)
Targi Pracy, organizowane przez Targi Lublin oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie, umożliwiają bezpośrednie spotkanie firm  rekrutacyjnych z osobami poszukującymi pracy. To także idealny czas, aby poznać wymagania, jakie stawiają pracodawcy potencjalnym pracownikom. Celem imprezy jest wyrównanie dostępu do rynku pracy osobom niezatrudnionym, zwrócenie uwagi na wsparcie bezrobotnych z różnych środowisk społecznych oraz przedstawienie możliwości podnoszenia kwalifikacji pracowników.

Swoją ofertę zaprezentują firmy zajmujące się konsultingiem i outsourcingiem usług IT, pośrednictwem pracy za granicą w Danii, Holandii i innych krajach,  obsługą klientów dla globalnych marek, opieką osób starszych za granicą,  a także pracą sezonową za granicą m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii i innych.

Swoją wiedzą na temat pracy w służbach mundurowych podzielą się eksperci z Wojskowej Komendy Uzupełnień,  Nadbużańskiego Oddział Straży Granicznej czy Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. Na wszelkie pytania dotyczące możliwych ścieżek kariery odpowiedzą także przedstawiciele powiatowych urzędów pracy i ochotniczych hufców pracy.

Zapraszamy na wykłady prowadzone przez doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy pt. „Czas na przedsiębiorczość” oraz „Pewnym krokiem do kariery”.

W tym samym czasie odbywają się Targi Edukacyjne oraz Targi Sprzętu Szkolnego
i Pomocy Dydaktycznych.

Szczegóły: www.praca.targi.lublin.pl.

Zapraszamy w piątek 18 marca w godzinach 9:00-15:00, Targi Lublin, ul. Dworcowa 11, hala A. Wstęp bezpłatny.

==================================================================targi_pracy_plakat (2)

Oferta uczelni wyższych i szkół średnich, nowoczesne trendy w edukacji, porady ekspertów, występy na scenie oraz tłumy młodzieży – tak w skrócie można opisać Targi Edukacyjne, które odbywają się w Lublinie. Kolejna, XII edycja, już 17-18 marca 2016 r.Targi_Edukacyjne_logo (2)

Bogata oferta edukacyjna

Targi Edukacyjne co roku cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży.
W poprzedniej edycji, udział wzięło ponad 100 Wystawców oraz ponad 10 000 Zwiedzających. Dotychczasowy sukces wydarzenia to w dużej mierze zasługa bogatej oferty edukacyjnej, którą prezentują szkoły i uczelnie.

– Z roku na rok rozwijamy się dla Państwa i zwiększamy ilość atrakcji. W tym roku program targów urozmaicą warsztaty, strefa zawodów oraz konkursy. Wszystko po to, aby młodzież zyskała inspirację i motywację do działania  – podkreśla Ewa Kołodyńska-Cioczek, koordynator Targów.

Do grona Wystawców dołączyły już lubelskie szkoły średnie, uczelnie z Lublina, Krakowa, Wrocławia  i Warszawy. W tym roku na Targach debiutuje także uczelnia z Danii.

Odkrywanie talentów

Marzenia, pomysły na przyszłość, refleksja nad planami życiowymi. Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza na bezpłatne warsztaty dla młodzieży na temat odkrywania talentów i planowania przyszłości.  Warsztaty odbędą się pierwszego dnia Targów, 17 marca.

Sprawdź, czy to zawód dla Ciebie          

Po raz pierwszy na Targach Edukacyjnych powstanie Lubelska Strefa Zawodów. Szkoły
z Lublina połączą swoje siły, żeby zaprezentować praktyczną stronę profesji. Na 17 stoiskach zaprezentowane zostaną 23 zawody.

W specjalnie wydzielonej strefie uczniowie zademonstrują umiejętności doskonalone na poszczególnych kierunkach w szkołach zawodowych. Na swoich stanowiskach zaprezentują się m.in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, plastycy czy mechanicy. Wszystko po to, żeby młodzież odwiedzająca Targi mogła uzyskać jak najwięcej przydatnych informacji na temat różnych specjalności.

Lubelska Strefa Zawodów to wspólna inicjatywa Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz publicznych szkół zawodowych z Lublina.

Projekt ma zachęcić młodzież do kształcenia się w konkretnych kierunkach i zdobywania praktycznych umiejętności w szkołach zawodowych – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, koordynator Targów Edukacyjnych.

Scena dla młodych

Nieodłącznym elementem wydarzenia są prezentacje uczniów z lubelskich szkół średnich.
Na pewno w tym roku na scenie nie zabraknie tańca, śpiewu, gry na instrumentach, wyczynów sportowych i pokazu musztry.

Nie tylko dla uczniów…

Także nauczyciele i osoby zarządzające placówkami oświatowymi znajdą możliwość zapoznania się z nowinkami, a to za sprawą odbywających się równocześnie Targów Sprzętu Szkolnego i Pomocy Dydaktycznych. Swoją ofertę zaprezentują firmy zajmujące się sprzedażą sprzętu komputerowego i audiowizualnego, programów i pomocy multimedialnych oraz gier edukacyjnych.Szczegóły: www.edukacja.targi.lublin.pl

Targi_Edukacyjne_plakat (2)