PERMANENTNE PIĘKNO PERMANENTNE PIĘKNO

Makjaż ust, oczu i brwi utrzymujący się do 2-5 lat !                   

 Żyjemy w czasach powszechnego zabiegania. Ciągle brakuje nam czasu na rzeczy ważne, a cóż dopiero mówić na siebie.  Takie chwile znajdujemy nie często, a i nie zawsze pozwalają wyjść naprzeciw naszym marzeniom o super wyglądzie. Takim nie od święta. Na co dzień.  Bywa, brakuje też niezbędnych na to środków. Zabiegi z zakresu kosmetyki estetycznej do tanich nie należą. Jeśli już decydujemy się więc na jakiś, to z gwarancją długotrwałego, pięknego wyglądu. Do takich należy makijaż permanentny czyli inaczej mówiąc dermapigmentacja, zdobienie skóry, makijaż trwały.

2014-12-07 21.08.24
Mikropigmentacja, inaczej makijaż permanentny lub makijaż trwały wykonywany w celu podkreślenia naturalnej urody bądź skorygowania jej mankamentów, niedoskonałości nie należy mylić z makijażem wieczorowym. Ten ma za zadanie podkreślenie naturalnych rysów twarzy, uwydatnienie tego, co w indywidualnym przypadku posiadamy najpiękniejsze i zatuszowaniu mankamentów.

_DSC5637_4 (2)

6104

 

Dobrze wykonany makijaż permanentny, daje w pełni naturalny i estetyczny wygląd bez dodatkowego, codziennego podkreślania go arsenałem dostępnych kosmetyków. Makijaż permanentny trwale podkreśla kontur ust, brwi i oczu. Poprawia kształt ust ( wypełnienie w całości kolorem, rozświetlenie), linię brwi czy oprawę oczu. Co to oznacza? Makijaż permanentny nie maluje lecz w sposób naturalny uwypukla kontury. Stąd bardzo ważny jest dobór najlepszych barwników. Takich, by kolorytem jak najbardziej były zbliżone do naturalnego.

7

Reasumując – makijaż permanentny nie może być przerysowany. Na pewno  nie może też być spartaczony, bo jest trwały minimum przez cztery lata. Stąd nim się na taki zdecydujemy dobrze poszukajmy doświadczonego specjalisty.

Zdarzyło mi się już widzieć brwi w kolorze niebieskim. Skąd taka barwa? Z tym pytaniem zwróciłam się do Izabeli Michałowskiej, której umiejętności poznałam na tzw. własnej skórze. Odpowiedziała dyplomatycznie : „ Osobiście sięgam po pigmenty najwyższej jakości. Śledzę nowości.  Stosuję pigmenty pochodzenia naturalnego, nie toksyczne i nie alergizujące. Takie,  osadzone w naskórku i zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymują się tam w sposób widoczny do ok.2-5 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnieniu. Pigment wprowadzam za pomocą jednorazowych modułów igłowych”.

9

Pani Izabela dalej zdradza już tajniki zabiegu dermapigmentacji czyli inaczej mówiąc makijażu permanentnego.  Podczas zabiegu – mówi –  może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Już następnego dnia możemy pokazać się w pracy. W dwa dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać- jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż .

 W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Przez 4 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami. Skórę należy przemywać wodą lub delikatnym tonikiem.

Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani na basen, do 6 tygodni należy unikać kontaktu ze słońcem.

 Na przełomie drugiego i trzeciego tygodnia barwnik jest najmniej widoczny i nie należy się tym przejmować, ponieważ właściwy kolor pigmentu widoczny jest 30-40 dni po zabiegu. Wtedy następuje utrwalenie barwnika w naskórku. Kontrolujemy i oceniamy proces wchłonięcia pigmentu: intensywność koloru, równomierne rozłożenie barwnika. Decydujemy czy potrzebna będzie korekta, czy wybrany kształt i kolor odpowiada klientowi. Jeżeli wymagana jest dalsza korekta, zabieg wykonujemy nie wcześniej niż 30 dni po zakończonej. Coraz częstsze i tym samym popularne staje się wykonywanie makijaży permanentnych – kamuflaży.  Czyni się to w przypadku osób dotkniętych  bielactwem, posiadających blizny, łysiejących , borykających ze szpecącym wygląd nowotworem.
Można zamaskować brak brwi i rzęs, Osoba chora odzyskuje dobre samopoczucie.

Na rynku makijażu permanentnego funkcjonują dwie metody jego wykonywania: metoda cieniowania i piórkowa. Cieniowani polega na całkowitym wypełnieniu obszaru oddawanego zabiegowi pigmentem w dobrze dobranym wcześniej kolorze.  Kształt brwi można natomiast z powodzeniem korygować metoda piórkową. Daje to efekt zagęszczenia włosów. Wydają się bardziej naturalne.

5

Istnieją, tak jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych konkretne  przeciwwskazania:

 • infekcja,
 • ciąża,
 • padaczka,
 • cukrzyca,
 • łuszczyca,
 • przyjmowanie leków sterydowych.

Aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również przy dopełnieniu) stosować preparaty przeciw wirusowe polecone przez lekarza. Ewentualnie lek homeopatyczny Herpes Simplex Nosode, który wzmacnia organizm, tydzień przed i po zabiegu.

Co należy jeszcze wiedzieć?
Z powodu ciągłego złuszczania się naszego naskórka, aby utrzymać intensywność koloru należy dokładać barwnik średnio raz do roku (jest to bardzo indywidualne, zależne od rodzaju skóry i intensywności wybranego barwnika). Już od dnia wykonania makijażu barwnik systematycznie jaśnieje. Jeżeli w ciągu 2-4 lat od wykonania makijażu barwnik nie będzie dokładany, to po tym czasie zostaną tylko jego delikatne ślady

Skrupulatna pielęgnacja oraz preparaty ochronne i pielęgnujące mają ogromny wpływ na zachowanie trwałości pigmentu i proces regeneracji. Efekt końcowy jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju skóry oraz jej stanu w dniu zabieg.

2014-12-07 21.08.15
10
Intensywność pigmentu oraz jego kolor zależą od następujących czynników:

 • typu cery oraz wieku klienta,
 • procesu fagocytozy pigmentu (odpowiedzi immunologicznej),
 • stosowanej techniki zabiegowej,
 • pielęgnacji pozabiegowej.

Czas utrzymania się pigmentu w skórze jest indywidualny. Wynosi 2-5 lat i zależy od:

 • użytego barwnika,
 • ekspozycji na słońce,
 • przyjmowanych leków,
 • sposobu pielęgnacji skóry,
 • typu cery klienta,
 • głębokości aplikacji.
 • 6tajlandia 042 (3)