DWÓR ANNA CZEKA NA TWÓRCÓW KONKURSOWYCH NALEWEK DWÓR ANNA CZEKA NA TWÓRCÓW KONKURSOWYCH NALEWEK

W Polsce  sekrety receptur przekazywano z pokolenia na pokolenie. Ostatnio znów rośnie ich popularność. W duęj mierze za saprawą Anny i Kazimierza Gajków z rodziną, którzy od jedenastu lat zapraszają hobbystów, smakoszy, a zarazem producentów nalewek na Ogólnopolski Turniej Nalewek do Dworu Anna w Jakubowicach Konińskich. Za każdym razem Dwór wówczas pęka w szwach bo walczących o palmę pierwszeństwa w nalewkach, a i chętnie je degustujacych nie brakuje.

ziołowe-nalewkiTradycyjne nalewki to sztuka sama w sobie. Mamy w kraju już, co najmniej, kilku producentów, którzy osiągnęli w tej materii poziom mistrzowski. 

2 nalewkiNalewki to najsmaczniejszy, a przy tym naturalny wyrób alkoholowy, bardzo często odtwarzany ze starych receptur. Już 2 czerwca br. będzie się można o tym ponownie przekonać na XI Ogólnopolskim Turnieju Nalewek Dworu Anna. Zapisy uczestników  tego smakowitego konkursu są w toku. My zachęcamy do udziału i dawnych, i nowych twórców nalewek. Cene nagrody czekają, a i splendor samego uczestnictwa nie jest bez znaczenia.  Zainteresowanym szlachetną, nalewkową rywalizacją podpowiadamy kontakty: www.dworanna.pl. kontakt@dworanna.pl i telefon: 81 50 12 240. Warunkiem zaistnienia w Turnieju jest zgłoszenie nalewki bądź nalewek, jak najspieszniej. Same nalewki , w ilości – litr jednej nalewki, powinny do DWORU trafić 2 czerwca do godz. 15-tej.

3 nalewkiMamy nadzieję, że w tym roku zgłoszeń będzie jeszcze więcej, że ich ilość przekroczy grubo przekroczy setkę.

 X I Ogólnopolski Turniej Nalewek Dworu Anna,  jak zwykle oznacza mnóstwo i innych mocnych wrażeń. Bedzie dużo dla ducha i ciała!

W jury zasiądą osoby z pierwszych stron gazet – a i sam program obchodów jest imponujący.

Początek samego Turnieju – godz. 18.00

5 nalewki