Na letniej scenie TM – Kalina Jędrusik Na letniej scenie TM – Kalina Jędrusik

Teatr Muzyczny w Lublinie już wkrótce zaprosi na swoją letnią scenę. Konkretnie, już 21 i 28 lipca, na  recital – monodram

kalina

Scenariusz i reżyseria : Grzegors Szypka

Recital-monodram aktorki Patrycji Zywert-Szypki , to zaledwie mała próba przybliżenia postaci Kaliny Jędrusik takiej, jaka była – z jej marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, z jej największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym.

Patrycja Zywert-Szypka jest dobrze znana widzom Teatru Muzycznego w Lublinie, ze spektaklu „Trzy razy Piaf” Artura Barcisia, w którym tryumfuje jako „Zakochana Piaf”.

Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem…Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Skandalizowała. Szokowała.
Całe życie jednak czarowała…

Miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę, i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie.
Na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna.
Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.

Patrycja Zywert-Szypka: „Nie przypominam Kaliny Jędrusik, wyglądam zupełnie inaczej, mam inny głos, oczy, usta, nogi, biust…, no może ten wzrost, ale to i tak kusi, nęci, wabi, by choć przez chwilę spróbować znaleźć się w jej świecie.”

………………………………………………………………………………………………………………………………

21 i 28 lipca, godz. 19:00 
Teatr Muzyczny w Lublinie – ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, b
ilety: 20 zł

Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

POLECAMY!

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin
tel. 81 532 76 13
kom. +48 607912789
www.teatrmuzyczny.eu