W TEATRZE MUZYCZNYM W LIPCU W TEATRZE MUZYCZNYM W LIPCU

W lipcu Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na  Wystawy: „Teatralny szlak” oraz „Plastyczne aforyzmy” – wystawa cyklów rysunkowych studentek IV roku grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS pod kierunkiem dr hab. Marii Sękowskiej, a także  na monodram Patrycji Zywert-Szypki z cyklu “Wielkie Damy Piosenki Aktorskiej” – KALINA Jędrusik…

DSC_0114 (3) Konkretnie, od 4 lipca Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na „Teatralny szla”Wystawę, na którą złożyły się archiwalne zdjęcia, kostiumy oraz elementy dekoracji pochodzące ze spektakli granych przez Teatr Muzyczny w Lublinie.

Wystawa prowadzi przez niezwykłą opowieść o tym, co się zadziało dotychczas w Teatrze Muzycznym. To sentymentalna podróż, w którą każdy miłośnik Teatru powinien się udać.

Przy okazji można zrobić pamiątkowe zdjęcie np. z tajemniczym geniuszem muzycznym, znanym jako Upiór Opery – Phantom!

Kontakt : Sekretariat
tel. 81 532 76 13 , tel./fax. 81 534 20 25
e- mail: sekretariat@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eucats (3)21 i 28 lipca Tatr zaprasza na recital-monodram aktorki Patrycji Zywert-Szypki pt. KALINA Jędrusik, zapowiadający cykl pt.”Wielkie Damy Piosenki Aktorskiej”. To zaledwie mała próba przybliżenia postaci Kaliny Jędrusik takiej, jaka była – z jej marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, z jej największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym.

Patrycja Zywert-Szypka jest dobrze znana widzom Teatru Muzycznego w Lublinie, ze spektaklu „Trzy razy Piaf” Artura Barcisia, w którym tryumfuje jako „Zakochana Piaf”.

Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem…

Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Skandalizowała. Szokowała.
Całe życie jednak czarowała…

Miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę, i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie.
Na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna.
Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.

Patrycja Zywert-Szypka: „Nie przypominam Kaliny Jędrusik, wyglądam zupełnie inaczej, mam inny głos, oczy, usta, nogi, biust…, no może ten wzrost, ale to i tak kusi, nęci, wabi, by choć przez chwilę spróbować znaleźć się w jej świecie.”

21 i 28 lipca, godz. 19:00
Teatr Muzyczny w Lublinie – ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety: 20 zł

Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

plakat na wystawe rysunku

Od 13 lipca Teatr Muzyczny zaprasza na wystawę pt. „Plastyczne Aforyzmy”. To nic innego, jak cykle rysunkowe studentów IV roku Grafiki oraz wybranych prac graficznych wykonanych w pracowni Grafiki warsztatowej wklęsłodruku zrealizowanych pod kierunkiem dr hab. Marii Sękowskiej na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych w UMCS w Lublinie.Prezentowane będą prace pozwalające zrozumieć sztukę i treść w niej zawartą każdemu, kto na nią się otworzy. A otworzyć się na sztukę to znaczy patrzeć na nią wnętrzem duszy, ujrzeć świat inny niż go znamy w sposób dostrzegalny i namacalny. Chcąc przedstawić treść bogatszą niż wizualność Student –Artysta dąży do jej weryfikacji poprzez środki wyrazu plastycznego. Używa takich środków, aby wyrazić bogactwo treści w formach i znakach o dużej sile wyrazu plastycznego i ideowego. Stosuje metaforę, aforyzmy, aluzje o bogatej poetyce znaczeniowej. Dojrzałość twórcza studentów Instytutu Sztuk Pięknych zachęca do spotkania na wystawie w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Zapraszamy!

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin
tel. 81 532 76 13
kom. +48 607912789
www.teatrmuzyczny.eu