Góry są, bo są Góry są, bo są

 Tomasz Korpanty z zamiłowania i wykształcenia muzyk. Autor muzyki i tekstów, wokalista i gitarzysta. Niegdyś zwiazany z Krakowem (pod okiem prof. Renaty Danel szlifował swój talent wokalny), obecnie swoje losy artystyczne, zawodowe i rodzinne związał z Lublinem. Z powodzeniem tworzy w języku polskim, jak również w języku angielskim. I co najistotniejsze – nie pierwszy raz zaskakuje ciekawymi realizacjami. Wkrótce – bo 18 listopada na antenie Radia Lublin będzie można usłyszeć piosenki z jego nowej płyty „Góry są bo są”.

Dzisiaj dowiedziałam się, że płyta jest już nagrana. Gratuluję!!!!

art-tom_back_digi-pack-3 art-cover-2 art-tom_plakat-2 art-tom-digi-pack_back-2

Zapytany o źródło inspiracji, odpowiada: „tym razem głównym źródłem moich inspiracji przy tworzeniu projektu „Góry są bo są” byli ludzie, których wyprawy w góry stały się pasją   i sposobem na szczęśliwe życie.” Ja nawet chyba wiem, kto najbardziej. Skoro jednak Tomasz tego nie ujawnia , mnie też nie wypada.

Tomek, na płycie” Góry są bo są”, opowiada nie tylko o miłości ludzi do gór. Trzy piosenki zwarte na niej mówią o aktywnym spędzaniu wolnego czasu, zachęcają do różnych form aktywności, są motywacją do pokonywania własnych słabości i trudności życia….

Współautorem „Góry są bo są” jest znany lubelski artysta, współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów Jan Kondrak. Tomek Korpanty twierdzi, że bez jego tekstów nie powstałby ten projekt.

Adresatem najnowszej płyty są nie tylko  „ludzie gór” ale również uczestnicy biegów masowych, ultramaratonów, wszyscy, którzy poszukują inspiracji i kochają życie…

18 listopada , w programie „Przedpołudnik” prowadzonym przez Magdalenę Fijałkowską i Pawła Błędowskiego, po raz pierwszy odtworzone zostana utwory zawarte na płycie „Góry są bo są”. Jej autorzy są przeświadczeni, że znakomicie nadają się jako muzyczne tło masowych imprez biegowych organizowanych na terenie województwa lubelskiego. Są w stanie zachęcać młodych ludzi do aktywnego trybu życia miast spędzania wolnego czasu w mniej zdrowych formach – profilaktyka prozdrowotna mająca na celu przeciwdziałanie wadom postawy, otyłości i cyberchorobom.

Całe przedsięwzięcie ma na celu promocję lubelskich artystów a także Lubelszczyzny jako regionu aktywnego sportowo i rekreacyjnie.

Kilka słów o artystach:jan-kondrak-oksana-cympaluk-twarze-lublina_1200x800_sign-300x500

Jan Kondrak – autor piosenek nagradzanych na najważniejszych festiwalach (KFP Opolu, SFP w Krakowie, FAMA w Świnoujściu), dostarczyciel repertuaru dla licznych wykonawców, w tym dla Marka Dyjaka i Tomka Korpantego. Współtwórca Lubelskiej Federacji Bardów i części jej utworów. Ponadto hobbysta – ultramaratończyk. Największe sukcesy sportowe osiąga w biegach górskich. Na przykład srebrny medal I Ultramaratonu Bieszczadzkiego w kategorii wiekowej 50+. Tematyka wspinaczki wysokogórskiej pojawiła się w jego twórczości dzięki aktywności na tym polu jego córki Karoliny.

Artysta niedawno wydał piosenki inspirowane sportem na płycie pod wymownym tytułem: Maratończyk. Ten wyczynowy nurt w pieśniopisarstwie Kondraka nie znajduje odpowiednika na polskim rynku muzycznym.

Także „sportowe” teksty przygotowane na na nowy projekt Tomka Korpantego są dziełem pionierskim, a zważywszy gwałtowny wzrost zainteresowania sportami ekstremalnymi( w tym wspinaczką i biegami ultra)- można się spodziewać sukcesu płyty.img_9116-copy1_0_0Tomasz Korpanty – Autor muzyki i tekstów, wokalista i gitarzysta oraz producent muzyczny. Współpracował m.in. z zespołem Varius Manx i Andrzejem Piasecznym. Uczestnik i laureat wielu festiwali muzycznych: Międzynarodowy Festival Carpatia Rzeszów, Festiwal Młodych Talentów Gramy Szczecin, Festiwal Przebojem na Antenę Polskiego Radia, 50 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole – Debiuty.

Tomek Korpanty wyczynia z głosem co chce i można się tylko cieszyć, że mamy w naszym kraju wokalistów tej klasy” – Teraz Rock, Październik 2007 red. Marek Świrkowicz o płycie New Day i wokalu Tomka Korpanty.

Wykonawca na licznych wydawnictwach: New Day (Be Free), Taki jestem (Tomasz Korpanty) od 10 lat związany z Lubelszczyzną, współprowadzący program „Przestrzeń dźwiękowa” w TVP 3 Lublin, pomysłodawca i realizator cyklicznych koncertów charytatywnych „Kolęda dla Każdego”. Nauczyciel śpiewu w Lubelskiej Szkole Jazzu.

Na Epce – „Góry są bo są” znajdą się 3 piosenki:

„Góry są bo są” – muz.: Tomasz Korpanty, słowa:  Jan Kondrak

„Chcesz to leć” – muz. Tomasz Korpanty, słowa: Jan Kondrak i Tomasz Korpanty

‘Ona gubi cień” – muz. Tomasz Korpanty, słowa: Jan Kondrak.

Płyta została nagrana w Studiu Radia Lublin w październiku 2016 r. W nagraniach udział wzięli: Maria Dobrzańska, Sławomir Pogoda, Bartłomiej Raban, Krzysztof Patocki, Tomasz Korpanty.

Produkcja muzyczna: Krzysztof Patocki i Tomasz Korpanty.  Wydawnictwo: ART- TOM.

Patroni medialni: -Radio Lublin, -Lubelska TV, -Kurier Lubelski, -Magazyn LAJF, Magazyn internetowy „Kolory Życia,

Honorowy Patronat nad tym wydawnictwem objął Marszałek Województwa Lubelskiego.