WOLAND ZAWŁADNIE TELEWIZJĄ! WOLAND ZAWŁADNIE TELEWIZJĄ!

22 i 23 listopada w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie, spektakl „Mistrz i Małgorzata” zostanie nagrany dla TVP Kultura. Przed teatrem są więc dwa dni zdjęciowe, w których mogą wziąć udział widzowie Teatru Osterwy!mm_fot-mateusz-wajda-2Foto-Mateusz Wajda

Spektakl „Mistrz i Małgorzata” na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa podejmuje temat odwiecznej walki diabła z Bogiem. W grze, którą prowadzi Woland, pionkami stają się tytułowi bohaterowie. Wątek ewangeliczny widoczny jest także w postaci Małgorzaty – jej decyzja o wzięciu udziału w balu u Wolanda jest rodzajem dobrowolnej ofiary złożonej w imię miłości, która jest bliska ofierze Chrystusa. – opowiada o przedstawieniu reżyser Artur Tyszkiewicz.

22 i 23 listopada o godz. 19:00 spektakl „Mistrz i Małgorzata” będzie realizowany dla TVP Kultura. Widzowie chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu mogą kupić bilety w kasie Teatru Osterwy.

Emisja telewizyjna zaplanowana jest na 26 grudnia na godz. 18:00.

Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie wręczenie Lubelskiej Nagrody Artystycznej, której fundatorami są: Fundacja Perła Sztuki oraz Euro Consult Sp. z o.o.