IV KRASNYSTAWSKI FESTIWAL TWÓRCZO ZAKRĘCONYCH IV KRASNYSTAWSKI FESTIWAL TWÓRCZO ZAKRĘCONYCH

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,Krasnystaw Plus,” zaprasza w dniach 29 czerwca do 2 lipca 2017 r do Krasnegostawu na IV Festiwal Twórczo Zakręconych. Festiwal jest imprezą hobbystyczną skierowaną do wszystkich, którzy kochają rękodzieło, a także lokalne smaki.

Ludzie zafascynowani rękodziełem podczas warsztatów uczą się nowych technik, wymieniają doświadczenia, poznają nowości z branży, a także  nawiązują nowe kontakty. Festiwal to również miejsce do zrobienia zakupów, poznania nowych trendów a, także posmakowania lokalnych potraw oraz poznania tradycji Lubelszczyzny. Uczestnikami Festiwalu są  osoby, które do Krasnegostawu przyjeżdżają z całej Polski oraz Ukrainy.

W programie Festiwalu w dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2017 r przewidziano warsztaty dla dorosłych i dla dzieci z różnych technik rękodzieła, które poprowadzą znani twórcy i artyści oraz pokazy starych technik rękodzielniczych. Uczestnicy będą mieli szansę na zapoznanie się z technikami min. Steampunk, Shabby/vintage, Sospesso na drewnie, Frottage i patynowanie rustykalnym woskiem, Kanzashi: kwiaty, broszka, Decoupage na świecznikach, Filcowanie na tkaninie, Patchwork od A do Z, Warsztaty kaletnicze, Sutasz, Zimna Porcelana, Haft matematyczny, Bransoletka – Ścieg peyote, Tkanie wełną – mitenki, Haft koralikowy, Bawełniane anioły, Tkanie wełną – czapka, Bransoletka – ścieg Petersburski, Mydełka, Scrapbooking kartka, Formy ażurowe – PTAK”, Koronka pętelkowa.

Nowością  tegorocznych warsztatów są techniki: Zimna Porcelana, Lalki Waldorfskie, Powertex- Anioł w technice Powertex – postać stojąca, Garncarstwo, Amikurumi – ptaszek z bajki „Angry Birds” i bezpłatne warsztaty kulinarne:  Przygotowanie potraw regionalnych województwa lubelskiego.

W ramach Festiwalu zapraszamy na Kiermasz Produktu Lokalnego i Rękodzieła oraz stoiska z akcesoriami do tworzenia rękodzieła,. Będzie można obejrzeć oraz kupić prace zaproszonych artystów rękodzielników, uczestników i partnerów Festiwalu oraz materiały od dystrybutorów i firm zajmujących się rękodziełem.

W programie festiwalu nie zabraknie także wystawy malarskiej artystów plastyków, występów teatru, zespołów folkowych i ludowych,  zabaw dla dzieci oraz degustacji tradycyjnych potraw regionalnych.

Więcej informacji o Festiwalu i warsztatach na stronie: 

www.tworczozakreceni.eu

www.facebook.com/tworczozakreceni.eu

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania KRASNYSTAW PLUS

Miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janiny Doroszewskiej w Krasnymstawie