LATO W TEATRZE – EMOCJE W INTERNECIE LATO W TEATRZE – EMOCJE W INTERNECIE

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie ogłasza nabór na warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów w ramach programu „Lato w teatrze”. Tematem tegorocznej lubelskiej edycji będą emocje w Internecie.

Facebook, Snapchat, Instagram, YouTube. Posty, lajki, snapy. Emotikony, filtry, statusy. Skrolujemy, szerujemy, publikujemy, lajkujemy i hejtujemy. To nasza codzienność i rzeczywistość. W mniejszym lub większym stopniu dotyczy to każdego. Jak to wszystko wpływa na nasze emocje? Jakie uczucia przekazujemy lub ukrywamy za emotikonami? Jaki obraz siebie kreujemy w Internecie? I jak on się ma do rzeczywistości? A gdzie w ogóle jest rzeczywistość, gdzie jesteśmy prawdziwsi, w realu czy w necie?

W tegorocznej edycji „Lata w teatrze” zapraszamy Was do wzięcia pod lupę mediów społecznościowych, których używamy i przyjrzenia się jak w nich funkcjonujemy i z jakimi emocjami wiąże się to funkcjonowanie. Wspólnie zastanowimy się jak wyraża się emocje i kreuje samego siebie przy pomocy mediów społecznościowych oraz jak te media wpływają na samoocenę. Sprawdzimy także na ile anonimowość wpływa na ekspresję i czy w ogóle prawdziwa anonimowość w Internecie istnieje. Te rozważania będą dla nas punktem wyjścia do działań artystycznych!

Prowadzący warsztaty:

Klaudia Kulejewska, Marta Ledwoń, Marta Bojarska, Daniel Dobosz, Aleksander Janas (kilku.com), Wojciech Rusin

Zapraszamy młodzież w wieku 13 – 17 lat. Zajęcia odbywać się będą w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie w dniach 3 – 16 lipca 2017 r. w dwóch grupach aktorsko-wokalnych i w grupie multimedialno-scenograficznej.

ZGŁOSZENIA: Chętni do wzięcia udziału w warsztatach proszeni są o przesłanie do nas maila na adres edukacja@teatrosterwy.pl z następującymi informacjami:

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Telefon kontaktowy do uczestnika oraz do rodzica/prawnego opiekuna

E-mail rodzica/prawnego opiekuna

Preferowana grupa

Odpowiedź na pytania:

  1. Czym się interesujesz? Co lubisz robić w wolnym czasie?
  2. Dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach?
  3. Z jakich mediów społecznościowych korzystasz i dlaczego?

Termin nadsyłania zgłoszeń do 25 czerwca 2017 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wyniki naboru 27 czerwca

Koszt warsztatów: 50 zł

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 10. edycji programu dofinansowanie otrzymały 42 ośrodki z całej Polski – 19 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Beneficjenci, którzy organizowali u siebie Lato w teatrze w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie, mają za zadanie wspólnie zrealizować projekt z instytucją lub organizacją partnerską, nie biorącą dotychczas udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 6 ośrodkom. W tegorocznej edycji programu weźmie łącznie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej na temat programu na: www.latowteatrze.pl oraz Facbook.com/programLatowteatrze