WARSZTATY TEATRALNE i LITERACKIE WARSZTATY TEATRALNE i LITERACKIE

Teatr Osterwy zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na warsztaty teatralne i literackie. Trwają zapisy do grup teatralnych, które będą się spotykać raz w tygodniu.

                                                         Grupa teatralna

Warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 13-16 lat prowadzone przez aktorkę Edytę Ostojak. Młodzież rozpocznie swoją przygodę z teatrem od zajęć z zakresu podstawowych zadań aktorskich, ćwiczeń dykcyjnych czy pracy z ciałem, żeby przejść do zabawy formami teatralnymi, improwizacji oraz wspólnego przygotowania spektaklu. Efektem warsztatów będzie przedstawienie od początku do końca stworzone przez członków grupy. Warsztaty startują w październiku 2017 r., spotkania odbywać się będą raz w tygodniu. Koszt warsztatów to 40 zł miesięcznie. Zapisy trwają do 8 października.

Loża – warsztaty z krytyki teatralnej

Warsztaty literackie wokół krytyki teatralnej dla młodzieży licealnej prowadzone przez Martę Bojarską (absolwentkę filologii polskiej KUL ze specjalizacją teatrologiczną). Loża to twórcza przestrzeń dla młodych ludzi, którzy pasjonują się teatrem, ale niekoniecznie chcą występować na scenie. Za to chętnie pogłębią wiedzę teoretyczną i opiszą, co w teatrze ich zachwyca, a co denerwuje. Podczas spotkań młodzież ma okazję nie tylko szlifować styl pisarski, ale także dyskutować o przedstawieniach i poznawać tajniki funkcjonowania teatru. Warsztaty działają od listopada 2016 r., spotkania odbywają się raz w tygodniu. Koszt warsztatów to 20 zł miesięcznie. Zapisy potrwają do 8 października. Można dołączyć do istniejącej już grupy.

Chętni do wzięcia udziału w warsztatach proszeni są o przesłanie do nas maila na adres edukacja@teatrosterwy.pl z następującymi informacjami: Imię i nazwisko, data urodzenia, telefon kontaktowy do uczestnika oraz do rodzica/prawnego opiekuna, e-mail uczestnika oraz rodzica/prawnego opiekuna, kilka zdań o sobie oraz informacja dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach. Chętni do udziału  w warsztatach z krytyki dodatkowo: dowolny tekst własnego autorstwa.