FANFARY, GRATULACJE, PRZYJACIELSKIE KLIMATY FANFARY, GRATULACJE, PRZYJACIELSKIE KLIMATY

Tak , jak w piosence, jak jeden dzień , Agencji ART MODELS, 20 lat minęło. Z tej okazji jej twórca , a i spiritus movens dr Zbigniew Pakuła , zwany Zibi, Docent , Pako m.in. skrzyknął do Dworu Anna na przed jubileuszowe spotkanie towarzyskie  grono najbliżej  związanych z nią osób. Jak się okazało w trakcie wieczoru bardzo mocno związanych z agencją . Były fanfary, gratulacje, gorące uściski, a i wspomnienia.  Ułatwiły je odtworzone filmy z  istotnych  wydarzeń – pokazów mody, wyborów Miss Polonii oraz Złotego Wieszaka. Powiało wielkim światem , jaki Agencji udało się stworzyć w Lublinie.Na ogół mówi się, że środowiska, w których w grę wchodzi konkurencyjność , nie należą do  zbytnio ze sobą zaprzyjaźnionych. Łaknących wspólnych imprez. Tymczasem to ostatnie dowiodło, że modelki ART MODELS ,  to jedna, wielka rodzina. Myślę, że najdobitniej o tym świadczyła radość  okazywana ze spotkania , w przypadku wielu osób po wielu, wielu latach. Ilość uścisków i całusów.Przez minione 20 lat przez Agencję Art Models, przewinęło się ponad 1000 modeli. Obecnie działają  w różnych zawodach, w różnych polskich miastach.  W rozmowie ze mną dowodzili, że wybieg okazał się bardzo pomocny w ich obecnym życiu. W nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Dodał pewności i nauczył konsekwencji w osiąganiu wyznaczonych celów.

  W spotkaniu  w Dworze Anna  ochoczo zaistniały nasze koronowane miss. Nie podejmuję się teraz wymienienia wszystkich, ale  wspomnę te, z którymi udało mi się przez chwilę porozmawiać.

Na początek mały wtręt a istotny – w gronie 20 finalistek konkursów Miss Polonia znalazły się 4 nasze reprezentantki: Magdalena Iracka, Dorota Gardias, Marta Kwiecień i Katarzyna Rutkowska. Zdobyły 3 tytuły komplementarne: Miss Publiczności, Miss Internetu i Miss Gracji. Marta Kwiecień zdobyła główny tytuł Miss Polonia 1999 i reprezentowała Polskę na finale konkursu Miss World.

Naturalnie z jako pierwszą , tym razem już nie jako jurorka, rozmawiałam z  szczególnie bliska mojemu sercu, Martą Kwiecień.  Polubioną za urodę,  wyróżniającą skromność  i subtelność .  Zdradzę, że Marcie towarzyszył  nadal ten sam sympatyczny mąż. Ciągle w nią zapatrzony. Mieszkają w Warszawie i  w stolicy, uprawiają wolne zawody. Marta aranżuje wnętrza , co daje jej wiele zawodowej satysfakcji.

W wieczorze uczestniczyły poza tym – I V-ce Miss Polonia z 1998 r. Katarzyna Pakuła. 2011 r. – Joanna Łupkowska oraz  Alicja Cywińska- laureatka lubelskiego finału Fotomodels Lubelszczyzny 2011. Przepraszam pozostałe, niewymienione.

W 2001 roku Art. Models zainicjował konkurs młodych projektantów mody„Młoda Igła”.W 2005r zorganizował we Lwowie Polsko – Ukraińską Galę Mody, która miała miejsce w Operze Lwowskiej. Itd. Itd. Jak na 20-leci działalności było powspominać. I miejmy nadzieję, że w przyszłym roku  przyjdzie na to prawdziwie jubileuszowa pora.

Tymczasem  mowa o wieczorze towarzyskim ART MODELS w Dworze Anna.  Nie obyło się bez pokazów mody i części artystycznej. Największe brawa zebrały kolekcje lubelskich  projektantek- Joanny Łupkowskiej i Agnieszki Tokarz –Iwanek. Oklaskiwano tancerzy i solistkę.Nie pozostaje też  bez echa pojawienie się w Dworze Anna , mocno niegdyś związanego z Agencją,  utalentowanego tancerza Jacka Wazelina. Obecnie uznanego choreografa również. 

Zbigniew Pakuła natomiast  dziękując za pod jego adresem wypowiedziane tego wieczora ciepłe słowa uznania, nie omieszkał wspomnieć nieżyjącego dziennikarza  Wojtka Kluska i jego zasług dla dobrej prosperity Agencji.  Serdecznie mówił też o wszystkich tych, którzy w ciągu minionych lat własnym talentem wspierali jego działania. Gościach honorowych wieczoru.

A potem integracjom przy dobrym jadle nie było końca. Były też tańce!

                                                     Grażyna Hryniewska